دانلود کتاب صوتی و من دوستت دارم اثر فردریک بکمن با صدای حامد فعال | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی و من دوستت دارم اثر فردریک بکمن

دانلود و خرید کتاب صوتی و من دوستت دارم

نویسنده:فردریک بکمنمترجم:الهام رعاییگوینده:حامد فعالانتشارات:نشر نون
۳٫۵ از ۱۴ نظر
۳٫۵ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی و من دوستت دارم  نوشته  فردریک بکمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی و من دوستت دارم

کتاب صوتی و من دوستت دارم؛ داستانی پراز تصویرپردازی بی‌نظیر درباره یافتن آنچه واقعا در زندگی مهم است نوشتهٔ فردریک بکمن و ترجمهٔ الهام رعایی و گویندگی حامد فعال است و نشر نون آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب صوتی و من دوستت دارم

این کتاب داستانی کوتاه است دربارهٔ آنچه در ازای نجات یک زندگی باید قربانی کنیم. اگر نه فقط آینده، که گذشته هم مهم باشد، اگر نه تنها جایی‌که می‌رویم، بلکه ردّپایی هم که به‌جا می‌گذاریم اهمیت داشته باشد، اگر مجبور باشیم همهٔ دار و ندارمان را بگذاریم؛ خود را فدای چه کسی خواهیم کرد؟ بکمن، نویسندهٔ این کتاب صوتی این داستان را یک‌شبه و کمی پیش از کریسمس ۲۰۱۶ نوشته است. همهٔ اماکن این داستان واقعی‌اند. او می‌گوید: «ما هرروز و همه‌جا مسیرهایی را برای رفتن برمی‌گزینیم. بازی درمی‌آوریم، درخانه می‌مانیم، عاشق می‌شویم و کنار هم خواب می‌مانیم و کشف می‌کنیم که کسی را نیاز داریم تا با تمام وجود عاشقش شویم تا بدانیم واقعاً ساعت چند است. و تصمیم گرفتم داستانی در این‌باره بنویسم. این داستان فقط احساس من نسبت به عشق و مرگ در کنار همسر و فرزندانم نیست، بلکه دربارهٔ زادگاهم نیز هست. شاید همه چنین احساسی دربارهٔ شهرشان داشته باشند که زادگاه آدم جایی است که نه می‌توان از آن گریخت و نه می‌توان به آنجا بازگشت. چون دیگر خانهٔ تو آنجا نیست. نمی‌توان با آنجا به صلح رسید، نه با خیابان‌ها و نه با آجرهایش. اما با آدم‌هایش چرا. شاید آن‌وقت خودمان را به‌خاطر هرچه که فکر می‌کردیم خواهیم شد و نشدیم، ببخشیم.» این داستان بلند نیست. دست‌کم خوبی‌اش این است که زود تمام می‌شود. اما ای‌کاش جوان‌ترها آن را بخوانند و به نظرشان خوب بیاید، نه وحشتناک. کتاب پر از تصویرسازی‌های رنگی است که حس و حال خوبی به مخاطب می‌دهد و همان ظرافت به‌خصوص قلم بکمن در بقیه‌ٔ کتاب‌هایش را دارد.

این کتاب نامه‌ای است که پدری برای فرزندش نوشته است. داستان هم از این قرار است که مرد مشهور و ثروتمندی به خاطر ابتلا به سرطان در بیمارستان بستری می‌شود. او در بیمارستان با دخترکی ۵ساله روبه‌رو می‌شود که او هم مبتلا به سرطان است. دخترک عروسک کوچکی دارد و بیشتر وقتش را با آن می‌گذارد. او زندگی جذاب و پر از جزئیات زیبا دارد.

مرد حالا بیشترْ مرگ را اطراف خودش می‌بیند. البته انگار مرگ را از خیلی سال پیش می‌دیده اما حالا بیشتر شده است. او شروع به نوشتن نامه برای پسرش می‌کند و دربارهٔ احساسش نسبت به این لحظات، نسبت به دخترک، عروسکش و حرف‌هایشان می‌نویسد. این موقعیتی می‌شود برای مرد تا از زمانی که بچه بود بنویسد و راجع‌به تمام رفتارهای نادرستش توضیح دهد.

شنیدن کتاب صوتی و من دوستت دارم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به تمام طرفداران داستان‌های خارجی به‌خصوص داستان‌های بکمن پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب صوتی و من دوستت دارم

دخترک پنج سالش بود. یک‌هفته پیش دیدمش. یک صندلی کوچک قرمز در اتاق تلویزیون بیمارستان وجود داشت. صندلی مال او بود. وقتی او به بیمارستان آمد صندلی قرمز نبود، اما او می‌دید که صندلی دلش می‌خواهد قرمز باشد. بیست‌ودو جعبه مدادشمعی مصرف شد، اما مهم نبود. همه اینجا مدام به او مدادشمعی می‌دادند، انگار می‌شود بیماری و درد و رنج را با نقاشی بیرون ریخت، یا آن‌همه آمپول و دارو را. دخترک می‌دانست چنین کاری ممکن نیست _ دختر باهوشی بود _ اما به‌خاطر دیگران وانمود می‌کرد که هست. تمام روز را می‌نشست و روی کاغذ نقاشی می‌کشید، چون این‌کار بزرگترها را خوشحال می‌کرد و شب‌ها صندلی را رنگ می‌کرد، چون صندلی واقعاً دلش می‌خواست قرمز باشد!

دخترک یک عروسک پشمالوی نرم داشت، یک خرگوش که به آن می‌گفت: «خردوش.» وقتی تازه به حرف آمده بود، بزرگترها فکر می‌کردند می‌گوید: «خردوش.» چون هنوز نمی‌تواند بگوید: «خرگوش.» اما او می‌گفت «خردوش» چون اسم آن عروسک خردوش بود. درک این موضوع حتی برای یک بزرگسال نباید سخت باشد.معرفی نویسنده
عکس فردریک بکمن
فردریک بکمن

فردریک بکمن نویسنده، روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویس مشهور سوئدی است که در سال ۲۰۱۳ به عنوان موفق‌ترین نویسنده‌ی سوئد انتخاب شد و اغلب افراد نام او را به واسطه‌ی رمان مشهور و اثرگذارش، مردی به نام اوه شنیده‌اند. اگرچه بکمن امروزه به عنوان یکی از مشهورترین نویسندگان سوئدی شناخته شده است، با این حال مسیری که او در این راستا طی کرد مسیری پرپیچ‌وخم، قابل تامل و خواندنی است.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

hejazi
۱۴۰۱/۰۶/۲۰

خیلی شبیه کتاب اوریانا فلاچی، نامه به کودکی که هرگز به دنیا نیامد بود.

کاربر ۱۸۱۳۰۴۱
۱۴۰۱/۰۴/۲۰

خوب بود

کاربر ۲۲۱۶۰۵۵
۱۴۰۲/۰۲/۱۲

از زاویه جالبی به زندگی نگاه کرده بود

انسان
۱۴۰۱/۰۱/۰۶

رمان سوررئال قشنگیه و البته کوتاه که میشه یک جلسه ای خوندش و عبرت آموز🙄

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۴٫۸ مگابایت
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
زمان۰۱ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۴٫۸ مگابایت