با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
امی نوتر مادر جبر نوین

دانلود و خرید کتاب صوتی امی نوتر مادر جبر نوین

۳٫۵ از ۲ نظر
۳٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی امی نوتر مادر جبر نوین  نوشته  مارگارت تنت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی امی نوتر مادر جبر نوین

امی نوتر مادر جبر نوین اثری از مارگارت تنت است که با ترجمه حسن فتاحی و گویندگی آزاده رادمهر منتشر شده است. این اثر داستان زندگی امی نوتر ریاضی‌دان برجسته و بانفوذ آلمانی قرن  نوزدهم و بیستم را روایت می‌کند. کسی که سهم زیادی در جبر انتزاعی و فیزیک نظری داشت. پاول الکساندروف، آلبرت انیشتین، ژان دیدونه، هرمان وایل، و نوربرت وینر از نوتر به عنوان مهمترین محقق زن تاریخ ریاضیات یاد کرده‌اند.

 درباره کتاب امی نوتر، مادر جبر نوین

آمالی امی نوتر مثل بسیاری از دانشمندان زن دیگر برای ما چندان شناخته شده نیست اما دستاوردهای مهمی در زمینه جبر مجرد، توپولوژی و فیزیک نظری دارد. درباره نوتر کتاب‌هایی به انگلیسی و آلمانی نوشته شده که به سرگذشت و آثار و دستاوردهای او پرداخته‌اند.

 امی در ۲۲ مارس سال ۱۸۸۲ در ارلانگن آلمان متولد شد و در ۳ اوریل ۱۹۳۵ در پرینستون امریکا دار فانی را وداع گفت. پدر نوتر هم ریاضی‌دان بود. امی در سال ۱۹۰۷ رساله دکتری خود را تمام کرد و در سال ۱۹۱۸ کتاب ناورداهای دیفرانسیلی را نوشت. این کتاب او را در ردیف ریاضی‌دانان بزرگ قرار داد. از آن به بعد در زمینه‌های گوناگون ریاضی همچون ایدهآل‌ها، جبر مجرد، ابر مختلط‌ها و توپولوژی مقالات جذابی نوشت. هرمان ویل درباره نوتر می‌گوید: «امی نوتر توانست با روش اصل موضوعی خود، مسئله های تازه ای کشف کند.»

 او در سال ۱۹۳۳ در کنگره جهانی ریاضیات در زوریخ درخشید اما متاسفانه دانشگاه به دلیل جنسیت او با دانشیار شدندش مخالفت کرد. اما سرانجام به کمک هیلبرت و کلاین در سال ۱۹۱۹ به دانشگاه راه پیدا کرد. اما با قدرت‌گیری نازی‌ها وادار به مهاجرت شد. او مدتی در مسکو کار کرد و سپس به امریکا رفت. او پس از این نقل مکان در کالج برین مایر در پنسیلوانیا مشغول شد. نوتر در سال ۱۹۳۵ به دلیل کیست تخمدان عمل جراحی کرد و با وجود نشانه‌هایی از بهبودی، چهار روز بعد از جراحی در سن ۵۳ سالگی از دنیا رفت.

 داستان زندگی این نابغه ریاضی را با صدای آزاده رادمهر از آوانامه بشنوید.

شنیدن کتاب امی نوتر مادر جبر نوین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به سرگذشت‌نامه‌های دانشمندان و شخصیت‌های علمی دنیا مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۵ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۲۱٫۰ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۵ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۲۱٫۰ مگابایت