با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دنیای سوفی جلد پنجم

دانلود و خرید کتاب صوتی دنیای سوفی جلد پنجم

(جلد ۵/۶) از رمانتیسم تا فروید

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی دنیای سوفی جلد پنجم  نوشته  یوستاین گاآردر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی دنیای سوفی جلد پنجم

اثر حاضر بخش پنجم از کتاب دنیای سوفی نوشته یوستاین گاردر (گاآردر) است که با ترجمه کوروش صفوی و گویندگی حسین سامی می‌شنوید.

یوستاین گاآدر در دنیای سوفی شما را به سیر و سیاحت در تاریخ فلسفه می‌برد. این اثر رمانی برای فلسفه‌دوستان و کسانی است که می‌خواهند مطالعه فلسفه را آغاز کنند. گاآردر که استاد ساده نویسی است در این رمان جذاب درباره هستی، فلسفه، فلسفیدن و بزرگان این حوزه داستانی دلنشین تعریف می‌کند و سه هزار سال تفکر را در چندصد صفحه خلاصه می‌گوید. این اثر کتاب خوبی برای مطالعه راحت مباحث پیچیده فلسفه غرب است که تا به حال به بیش از ۵۰ زبان ترجمه شده و توجه سنین مختلف را به خود جلب کرده است.

درباره کتاب صوتی دنیای سوفی

سوفی در آغاز پانزده سالگی است که نامه‌هایی از مردی به اسم آلبرتو تاکس دریافت می‌کند که در آنها از سوفی پرسیده شده: تو کیستی؟

آلبرتو در این نامه‌ها سوالات جالب دیگری هم درباره جهان و هستی مطرح کرده است . سوالاتی که آغاز راه تاریخ فلسفه است. سوفی در این نامه‌ها مطالب جالبی درباره فیلسوفان و سوالات اساسی و بنیادی زندگی انسان می‌خواند و به فکر فرو می‌رود. نامه‌ها ادامه‌دار می‌شوند و سوالات پیچیده‌تر. سوالاتی که درباره فلسفه پیدایش و وجود هستی هستند.

در ادامه داستان، سوفی با آلبرتو ملاقات می‌کند و مرد دانا به سوالات او پاسخ می‌دهد. او سوفی را به سفری می‌برد که از آغاز پیدایش فلسفه تا زمان حاضر ادامه پیدا می‌کند. سوفی به تدریج با بخش‌های مختلف دنیای فلسفه آشنا می‌شود.

یوستاین گاآردر با مهارت و هنرمندی تمام تاریخ فلسفه را در قالب یک داستان پرکشش گنجانده است تا آن را آموزش دهد. شما در این داستان همه‌جا غافلگیر می‌شوید و این غافلگیری نمک داستان است.

کتاب دنیای سوفی جوایزی مانند جایزه ادبیات نسل جوان آلمان و همچنین یک جایزه ایتالیایی را برای ترجمه ایتالیایی این اثر به دست آورده است.

شنیدن کتاب صوتی دنیای سوفی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر عاشق فلسفه شده‌اید یا دوست دارید خواندن آن را آغاز کنید. کتاب دنیای سوفی بهترین انتخاب برای شما است.

درباره یوستاین گاآردر

یوستاین در هشتم آگوست سال ۱۹۵۲ در نروژ زاده شد و در رشته فلسفه، ادبیات و الهیات دانشگاه اسلو درس خواند. ده سال در دبیرستان تدریس کرد سپس به نویسندگی روی آورد.

یوستاین همیشه دوست داشت متنی ساده درباره تاریخ فلسفه در اختیار داشته باشد تا به شاگردانش درس دهد اما چون چیزی نیافت خودش دست به کار شد و دنیای سوفی را در سال ۱۹۹۱ منتشر کرد. این اثر در بسیاری از دانشگاه‌ها به عنوان یک منبع معتبر علمی برای دانشجویان فلسفه معرفی می‌شود. در سال ۱۹۹۹ اریک گوستاوسون فیلمی از روی این کتاب ساخت.

یوستاین گاآردر آثار دیگری هم نوشته است که عموما درون‌مایه فلسفی دارند. او هنرمندی توانا است که قادر است با جزئیات، داستانی خلاقانه را بپروراند و دنیای جذاب و متفاوتی خلق کند. از میان آثار او می‌توان به کتاب‌های راز فال ورق، دختر پرتقالی، آریل، مرد داستان فروش، که با نام دختر مدیر سیرک هم ترجمه شده است، دنیای نورا، کتابخانه اسرارآمیز بی‌بی بوکن اشاره کرد.

یوستاین گاآردر همراه همسرش، سارا دانویگ، در سال ۱۹۹۷ جایزه سوفی را بنیان گذاشت. این جایزه که نامش را از همین رمان دنیای سوفی گرفته است، یک جایزه بین‌المللی برای تقدیر از حامیان طبیعت و توسعه است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۵ ساعت و ۳۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۰۴٫۷ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۳۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۰۴٫۷ مگابایت