با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دوباره فکر کن!

دانلود و خرید کتاب دوباره فکر کن!

قدرت شناختن آنچه نمی‌دانید

۳٫۵ از ۱۲ نظر
۳٫۵ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دوباره فکر کن!  نوشته  آدام گرنت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب دوباره فکر کن!

کتاب دوباره فکر کن! نوشته آدام گرنت است که با ترجمه سبحان خسروجردی و فرزانه حاج‌خلیلی منتشر شده است. این کتاب به شما قدرت می‌دهد چیزهایی را درک کنید که درباره آن اطلاعاتی ندارید. کتاب دوباره فکر کن! به شما قدرت شناخت می‌دهد.

درباره کتاب دوباره فکر کن!

این کتاب دربارهٔ ارزش بازاندیشی است؛ دربارهٔ یادگیری و به‌کارگرفتن انعطاف ذهنی‌ای که جانِ وگنر داج را نجات داد. همچنین این کتاب در مورد موفقیت در زمینه‌ای است که داج در آن شکست خورد: تشویق دیگران به داشتن این مهارت.

ممکن است شما تبر یا بیل همراه خودتان نداشته باشید ولی یک‌سری ابزار ذهنی دارید که مدام از آن‌ها استفاده می‌کنید؛ مثلاً چیزهایی که می‌دانید، تصورات‌تان و نظراتی که دارید. بعضی از این‌ها صرفاً بخشی از شغل‌تان نیستند، بلکه قسمتی از وجودتان هستند.

خواندن کتاب دوباره فکر کن! را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که در زندگی به دنبال موفقیت بیشتر هستند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب دوباره فکر کن!

تصور کنید آزمونی چندگزینه‌ای را به پایان رسانده‌اید و به یکی از پاسخ‌های خود مشکوک می‌شوید. کمی وقت اضافه دارید، بهتر است انتخاب اول خود را نگه دارید یا آن را تغییر دهید؟

حدود سه‌چهارم دانش‌آموزان بر این باورند که اصلاح پاسخ‌های‌شان باعث کمترشدن نمرهٔ آن‌ها می‌شود. کاپلان که شرکتی بزرگ در زمینهٔ آمادگی برای امتحانات است، یک‌بار به دانش‌آموزان خود هشدار داده بود: «اگر تصمیم گرفتید پاسخ خود را تغییر دهید، جانب احتیاط را رعایت کنید. تجربه نشان می‌دهد بسیاری از دانش‌آموزانی که پاسخ خود را عوض می‌کنند، پاسخ اشتباه را انتخاب می‌کنند.»

با کمال احترام به آموزه‌های تجربی، شواهد مستحکم را ترجیح می‌دهم. هنگامی که سه روان‌شناس، مروری جامع بر سی‌وسه تحقیق انجام دادند، دریافتند که در تمامی این تحقیقات، اکثر پاسخ‌های تغییریافته به پاسخ‌های صحیح تبدیل شده‌اند. این پدیده به «مغالطهٔ انتخاب اول» مشهور است.

در پژوهشی، روان‌شناس‌ها تعداد ردِ پاک‌کن‌های برگه‌های امتحانی بیش از هزاروپانصد دانش‌آموز ایالت ایلینوی را شمردند. فقط یک‌چهارم پاسخ‌های تغییریافته از درست به غلط بودند، درحالی‌که بیشتر از نصف آن‌ها از غلط به درست بودند. من این پدیده را هر سال در کلاس‌های خودم نیز می‌بینم: برگه‌های امتحانات پایانی به‌طرز شگفت‌آوری تعداد کمی ردِ پاک‌کن دارند اما کسانی که به‌جای پافشاری روی پاسخ‌های اولیهٔ خود، آن‌ها را بازنگری می‌کنند، در نهایت نمرهٔ بهتری کسب می‌کنند.

البته ممکن است تغییردادن پاسخ‌ها ذاتاً بهتر نباشد و صرفاً دلیل بهتربودن آن این است که دانش‌آموزان عموماً تمایلی به تغییر پاسخ‌های خود ندارند و فقط زمانی آن‌ها را تغییر می‌دهند که نسبتاً مطمئن هستند. اما مطالعات اخیر به توضیح متفاوتی اشاره می‌کند: آنچه نمره‌تان را بهتر می‌کند خود تغییر پاسخ نیست، بلکه تفکر و بررسی در مورد این است که آیا باید پاسخ را تغییر دهید یا نه.

ما فقط نسبت به بازاندیشی در جواب‌های‌مان مردد نیستیم، بلکه دربارهٔ خودِ عمل بازاندیشی‌کردن تردید داریم. مثالش هم آن آزمایشی است که در آن صدها دانشجو به‌صورت تصادفی انتخاب شدند تا دربارهٔ مغالطهٔ انتخاب اول آگاهی پیدا کنند. سخنران به آن‌ها ارزش تغییردادن عقایدشان را آموخت و موقعیت‌های مناسب را برای انجام این کار پیشنهاد داد. در دو آزمون بعدی، این دانشجویان هنوز هم تمایلی به بازاندیشی در پاسخ‌های خود نداشتند.

یکی از دلایل این مسئله تنبلی ذهنی است. برخی از روان‌شناسان به این اشاره می‌کنند که ما ذهن‌های بی‌حوصله‌ای داریم: معمولاً سادگیِ متکی‌بودن به عقاید قدیمی خود را به‌سختی گلاویزشدن با عقاید جدید ترجیح می‌دهیم. بااین‌حال، دلایل مهم‌تری پشت مقاومت ما در برابر بازاندیشی وجود دارد. زیرِ سؤال‌بردن خودمان جهان را پیش‌بینی‌ناپذیرتر می‌کند. ایجاب می‌کند که بپذیریم حقایق ممکن است تغییر کرده باشند و آنچه قبلاً درست بوده ممکن است اکنون اشتباه محسوب شود. بازاندیشی‌کردن دربارهٔ چیزی که عمیقاً به آن باور داریم می‌تواند هویت ما را به خطر بیندازد و این احساس را به ما بدهد که انگار داریم قسمتی از خودمان را از دست می‌دهیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
حسین
۱۴۰۰/۰۳/۱۶

این کتاب ترجمه روان تر و بهتری نسبت به ترجمه کتاب توسط انتشارات نشر نوین داره. ترجمه نشر نوین با توجه به اینکه زودتر منتشر شده گویا با عجله و بعضی جاها گنگ و نامفهوم است و خوندن رو دشوارتر

- بیشتر
روزبه افشار
۱۴۰۰/۰۳/۱۰

کتابی عالی. توصیه می‌کنم. ترجمه‎ هم خیلی خوبه.

A_r_f
۱۴۰۰/۰۳/۳۰

عالی اما یکم سال انتشارش و اینا ذهنمو درگیر کرده

dokhtarak
۱۴۰۰/۰۳/۲۸

کتاب سال ۲۰۲۱ منتشر شده چجوری واسه ده سال پیشش نظر می‌دین؟!!

نیوشا
۱۴۰۰/۰۳/۲۷

کتاب تازه ۲۰۲۰ چاپ شده اونوقت چطوری برنده گودریدز ۲۰۱۰ شده؟

کاربر ۲۹۲۵۳۰۱
۱۴۰۰/۰۳/۲۹

برنده‌ی ۵۰٪ تخفیف اشتراک طاقچه بی‌نهایت شدی. کد S99JMUUDUBCTH رو در قسمت خرید اشتراک وارد کن. فقط ۲ روز برای استفاده از این کد فرصت داری.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۲)
افکار ما به عاداتی تبدیل می‌شوند که ما را کُند می‌کنند و تا زمانی که دیگر کار از کار گذشته، به خودمان زحمت نمی‌دهیم دربارهٔ آن‌ها مردد شویم.
فرزانه رضایی
به‌جای گوش‌دادن به دیدگاه‌هایی که باعث می‌شوند به فکر فروبرویم، به دیدگاه‌هایی گوش می‌دهیم که احساس خوبی به ما می‌دهند.
فرزانه رضایی
این کتاب دعوت‌نامه‌ای است برای رهاکردن دانش و عقایدی که دیگر سودی به شما نمی‌رسانند و همچنین دعوتی است برای اینکه هویت خودتان را به جای ثبات، وابسته به انعطاف‌پذیری کنید. باور دارم که اگر به فن بازاندیشی مسلط شوید، موقعیت بهتری برای دستیابی به موفقیت شغلی و خوشبختی در زندگی خواهید داشت. بازاندیشی به شما کمک می‌کند راه‌حل‌هایی جدید برای مشکلات قدیمی پیدا کنید و برای مشکلات جدید به سراغ راه‌حل‌های قدیمی بروید.
فرزانه رضایی
آنچه نمره‌تان را بهتر می‌کند خود تغییر پاسخ نیست، بلکه تفکر و بررسی در مورد این است که آیا باید پاسخ را تغییر دهید یا نه.
dani_mrdz
زیرِ سؤال‌بردن خودمان جهان را پیش‌بینی‌ناپذیرتر می‌کند. ایجاب می‌کند که بپذیریم حقایق ممکن است تغییر کرده باشند و آنچه قبلاً درست بوده ممکن است اکنون اشتباه محسوب شود. بازاندیشی‌کردن دربارهٔ چیزی که عمیقاً به آن باور داریم می‌تواند هویت ما را به خطر بیندازد و این احساس را به ما بدهد که انگار داریم قسمتی از خودمان را از دست می‌دهیم.
فرزانه رضایی
در سال گذشته انعطاف ذهنی ما به چالش کشیده شد. مجبور شدیم در مورد تصوراتی که مدت‌ها فکر می‌کردیم درست هستند، تردید کنیم؛ تصوراتی مثل اینکه رفتن به بیمارستان،‌ غذاخوردن در رستوران و درآغوش‌گرفتن والدین خطری ندارد؛ اینکه مسابقات ورزشی همیشه به‌صورت زنده از تلویزیون پخش خواهند شد، هیچ‌وقت نیاز نیست اکثر ما دورکاری کنیم یا فرزندان‌مان در خانه تحصیل کنند و اینکه هر وقت احتیاج داشتیم می‌توانیم دستمال توالت و ضدعفونی‌کنندهٔ دست بخریم.
فرزانه رضایی
هرچه باهوش‌تر باشید، مسائل پیچیدهٔ بیشتری را در زمان کمتری می‌توانید حل کنید.
dani_mrdz
بازاندیشی‌کردن دربارهٔ چیزی که عمیقاً به آن باور داریم می‌تواند هویت ما را به خطر بیندازد و این احساس را به ما بدهد که انگار داریم قسمتی از خودمان را از دست می‌دهیم.
dani_mrdz
ما آسودگیِ داشتنِ اعتقاد راسخ را به آزردگیِ داشتنِ تردید ترجیح می‌دهیم و می‌گذاریم اعتقادات‌مان خیلی زودتر از استخوان‌های‌مان شکننده شوند.
dani_mrdz
وقتی داستانی را می‌شنویم و قبول می‌کنیم که درست است، به‌ندرت به خودمان زحمت می‌دهیم که آن را زیرِسؤال ببریم.
dani_mrdz

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۳/۰۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۱۶۵-۱
تعداد صفحات۳۱۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۳/۰۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۱۶۵-۱