با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتابخانه های کودکان را دریابیم

دانلود و خرید کتاب کتابخانه های کودکان را دریابیم

بررسی مدیریت راهبردی و چشم‌انداز آن در کتابخانه‌‌های ‌‌‌‌کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کتابخانه های کودکان را دریابیم  نوشته  فاطمه نادری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کتابخانه های کودکان را دریابیم

کتاب کتابخانه های کودکان را دریابیم نوشته فاطمه نادری است. کتاب کتابخانه های کودکان را دریابیم به بررسی مدیریت راهبردی و چشم‌انداز آن در کتابخانه‌‌های ‌‌‌‌کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌پردازد.

درباره کتاب کتابخانه های کودکان را دریابیم

در پایان دهۀ ۹۰ میلادی، طراحی برنامه‌های راهبردی بسیار دشوارتر از هر برنامه دیگری به نظر می‌رسید؛ زیرا این برنامه‌ها باید در فضا و محیطی متلاطم و در شرایط عدم قطعیت عمل کند. چنین استنباط می‌شد که در این عرصۀ پیچیده و فضای عدم قطعیت برخی رهبران آموزشی، اهمیت اندکی برای زمان و اقداما‌ت عملی برای برنامهریزی راهبردی تحت این شرایط قائلند. برخی دیگر نیز که به تازگی قابلیت‌های خود را در این حوزه بیشتر کرده‌اند از این که نتوانسته‌اند راهبردی برای سازمان خود طراحی کنند با نوعی احساس گناه رو به رو بوده‌اند. اما، در مرکز این تلاطم و عدم قطعیت و تردید و احساس گناه، سرانجام مدیران و رهبران سازمانی می‌بایست سازمان‌های خود را در جایگاهی قرار می‌دادند که موفقیت را به ارمغان آورد؛ چون ماهیت اصلی کار آنها چنین ایجاب می‌کرد.

بر این اساس، کالدول و اسپینکز (۱۹۹۲) ابتدا مدلی را مطرح ساختند که بر اساس یافته های بویسوت تدوین شده بود. آنها بیان داشتند که قاطعیت‌های مورد نیاز برای هدایت و رهبری مراکز فرهنگی و تربیتی کودکان شامل موارد زیر است:

۱) کنارهم قرار دادن روندها، موضوعات، تهدیدها و فرصت‌ها در مقیاسه‌ای خرد و کلان(محیط آموزشی و جامعه، کشور و جهان)، شناسایی روندها و پیشبینی تاثیرات آنها بر آموزش و مراکز فرهنگی به طور کلی و بر مدرسه به طور خاص؛

۲) به اشتراک گذاری دانش خود با دیگران در اجتماع آموزشی و تربیتی و محیط های ذیربط و تشویق مدیران به استفاده از آن در زمینه های مورد علاقه‌شان؛

 ۳) تعیین ساختارها و روندهایی که محیط فرهنگی و آموزشی را در اولویت بندی و تعیین راهبردها یاری دهد تا بتواند اهداف خود را محقق ساخته یا احتمال رسیدن به آنها را بیشتر سازد؛ 

۴) اطمینان از اینکه توجه به نظام آموزشی به موضوعات مهم راهبردی است؛

۵) پایش روندهای اجرایی راهبردها و موضوعات جدید در محیط گستردهتر و تسهیل روندهای بررسی آنها

با توجّه به اهمیّت این موضوع و نزدیکی مدل کالدول و اسپینکز به مراکز فرهنگی و تربیتی کودکان و نوجوانان ضرورت بررسی و چگونگی به کارگیری عناصر پنج‌گانه آن به ویژه در کتابخانه‌های کانون به‌وجود آمد که باتوجه به اهمیت این موضوع کتاب حاضر به نگارش درآمده و شامل هفت فصل اصلی است. در فصل اول مقدمه، بیانی ساده از موضوع کتاب بیان شده و در فصل دوم با عنوان "مدیریت راهبردی" مباحثی از قبیل: مفهوم راهبرد، تعریف مدیریت راهبردی، تاریخچه‌ی مدیریت راهبردی، جایگاه مدیریت راهبردی، ویژگی‌های مدیریت راهبردی، ضرورت و اهمیت مدیریت راهبردی، تفاوت مدیریت راهبردی با سایر مدیریت‌ها، فرایند مدیریت راهبردی و مدل‌های آن، در فصل سوم مبانی وکلیات برنامه‌ریزی راهبردی، برنامه‌ریزی، خصوصیات برنامه‌ریزی، اولویت‌های برنامه‌ریزی، برنامه¬ریزی راهبردی و ارتباط آن با مدیریت راهبردی، مدل¬های برنامه¬ریزی راهبردی و درفصل چهارم بهره‌مندی از مدیریت راهبردی در کتابخانه‌ها و تاثیر آن در کتابخانه‌ها، مطرح گردیده، در فصل پنجم به مبحث کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شامل ارکان کانون، تاریخچه، اهداف و وظایف و نفش مدیریت راهبردی در کتابخانه و در فصل ششم به مطالعات گذشته و تحلیل آنها پرداخته شده و در فصل هفتم به بحث و نتیجه‌گیری می‌پردازد.

خواندن کتاب کتابخانه های کودکان را دریابیم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام فعالان و سیاست‌گذاران حوزه تربیت کودک پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۵۱-۶۶۸-۶
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۵۱-۶۶۸-۶