با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب باشگاه پنج صبحی ها اثر رابین شارماoff

کتاب باشگاه پنج صبحی ها

نویسنده:رابین شارمامترجم:مینا تاجری نیکنامانتشارات:انتشارات فرشتهسال انتشار:۱۳۹۹تعداد صفحه‌ها:۳۲۰ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۲از ۴۵ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۹

تعداد صفحه‌ها۳۲۰ صفحه

دسته‌بندی

خرید آنلاین نسخه چاپی باشگاه پنج صبحی‌ها

مشاهده همه
معرفی نویسنده
عکس رابین شارما
رابین شارما
کانادایی

رابین شارما نویسنده‌ی کانادایی هندی‌الاصل است که در سطح بین‌المللی به عنوان یک سخنران انگیزشی تحسین شده است. او با دومین کتاب خود، راهبی که فراری‌اش را فروخت، در سراسر جهان محبوب شد و ...

معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی ها

رابین شارما در کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها یک پیام به مخاطبانش می‌دهد: صبحت را کنترل کن تا زندگی‌ات را ترفیع دهی! او در این کتاب داستانی الهام‌بخش را تعریف می‌کند که به ما کمک می‌کند تا در زندگی خود، هر روز بیشتر از روز قبل پیشرفت کنیم.

درباره کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها

کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها داستانی الهام‌بخش از زندگی یک هنرمند، یک کارآفرین و یک سرمایه‌دار است. این افراد که هرکدام مشکلات خاص خود را دارند با هم گفتگو می‌کنند و سعی می‌کنند راه‌حلی برای مشکلاتشان پیدا کنند. 

رابین شارما، اسم کتاب را به این دلیل انتخاب کرده است که می‌خواهد از اهمیت سحرخیز بودن بگوید. یک نکته در زندگی تمام نوابغ، غول‌های تجارت و افراد موفق مشترک است و آن سحرخیز بودن آن‌ها است. و نکته جالب‌تر اینکه همه آن‌ها سحرخیز بودن را به عنوان یکی از دلایل موفقیتشان بیان می‌کنند. شارما هم فرمولی ساده را به مخاطبانش ارائه می‌کند تا به کمک آن، صبح‌ها زودتر از خواب برخیزند. 

سحرخیزی می‌تواند به منبع الهامی برای شما تبدیل شود. به این ترتیب روزی که پیش روی خود دارید، برنامه‌ریزی می‌شود و با کمک راهکارهای بیان شده در کتاب هم، ابزاری برای خلاقیت پیدا می‌کنید و در عین حال آرامش را هم به دست می‌آورید.

کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

باشگاه پنج صبحی ها را به تمام کسانی که به دنبال روشی ساده برای موفقیت می‌گردند پیشنهاد می‌کنیم.

درباره رابین شارما

رابین شارما، نویسنده‌، سخنران و مجری معروف در زمینه موفقیت و توسعه فردی، در سال ۱۹۶۵ در کانادا متولد شد. او در زمانی که بیست و پنج ساله بود متحول شد. تصمیم گرفت کال وکالت را رها کند و سخنران انگیزشی شود. 

رابین شارما از سال ۱۹۹۴ تا امروز ۱۳ کتاب منتشر کرده است. کتاب ارزشمند او «باشگاه پنج صبحی ‌ها» به عنوان یک شاهکار از رابین شارما در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و توانست تحولی اساسی در مدیریت فردی ایجاد کند. کتاب آخر او، راهبی که فراری‌اش را فروخت نیز بسیار مشهور است. از میان آثار دیگر او می‌توان به کتاب‌های خرد راهبری و ده قانون موفقیت اشاره کرد.

بخشی از کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها

مرد بی‌خانمان در حالی که داشت با دکمه پیراهن کهنه‌اش بازی می‌کرد، پرسید؟ شما یک نقاش هستید، درسته؟

هنرمند زمزمه کرد: بله، یک هنرمند سرخورده‌ام، کارم خوب است اما عالی نیست.

مرد بی‌خانمان در حالی که لبخندی بر لب داشت، گفت: من اثرات هنری زیادی در زوریخ دارم. قبل از آن‌که قیمت آپارتمان‌ها به شدت افزایش یابد یک واحد آپارتمان خریدم همان موقع بود که یاد گرفتم به هر کجا که می‌روم بالاترین کیفیت مدنظرم باشد. و این تجربه یکی از بهترین چیزهایی بود که در زندگی به آن رسیدم. در زمینهٔ تجارتم همیشه از آدم‌هایی با مهارت برتر استفاده می‌کنم. چون شما هرگز نمی‌توانید یک شرکت درجه یک با کارمندان و پرسنل درجهٔ سوم داشته باشید. ما محصولاتی تولید می‌کنیم که بازار را تغییر می‌دهند و با ارزشی که دارند موجب تحول در بازار می‌شوند.

شرکت ما، خدماتی به مشتریان ارائه می‌دهند که سود عالی برای آن‌ها دارد. و خدمات و تجربیات عالی به مشتریان ارائه می‌دهند که هیچ‌کدام از مشتریان ما تمایل به کار با کس دیگری ندارند. در زندگی شخصی من نیز به همین روال است: همیشه بهترین غذاها را می‌خورم البته زیاد نمی‌خورم. اصلی‌ترین و تفکرانگیزترین کتاب‌ها را مطالعه می‌کنم. زمانم را در الهام‌بخش‌ترین و بهترین فضاها صرف می‌کنم و از مسحورکننده‌ترین فضاها دیدن می‌کنم. در ارتباطم با افراد، اطرافم را با کسانی پر می‌کنم که به من شور و اشتیاق زندگی می‌دهند، و آرامشم را دامن می‌زنند و مرا برای تبدیل شدن به یک مرد بهتر تشویق می‌کنند. ارزش زندگی بیش‌تر از چیزیست که اطرافت کسانی باشند که تو را درک نمی‌کنند. و هرگز نمی‌توانی با آن‌ها ارتباط حسی برقرار کنی. کسانی که ارزش‌های متفاوت‌تری با تو دارند و دارای استانداردهای کمتری هستند. کسانی که ساختار ذهنی، روحی، احساسی و سلامتی متفاوتی با تو دارند. و این موضوع یک معجزهٔ کوچک برای بهره‌وری و اثرگذاری در نفوذ و قدرت زندگی ما دارند.

خانم کارآفرین در حالی که به موبایلش خیره شده بود گفت: جالبه، مثل این‌که کاملا در مورد چیزی که حرف می‌زند، آگاهی دارد.

چروک‌های صورتش کم‌کم محو شدند. دو دستبند که در یک مچش آویزان بود نوشته‌هایی داشت. بر روی یکی از آن‌ها نوشته شده بود: «نمی‌توانم را تبدیل به می‌توانم کن» و روی دستبند دیگری نوشته شده بود: «کار انجام شده بهتر از کار انجام نشدهٔ بی‌نقص است» خانم کارآفرین این دو هدیه را هنگام راه‌اندازی شرکتش که دارای اعتمادبه‌نفس بالایی هم بود به خودش هدیه داده بود.

هنرمند گفت: رفیق ساختار ذهنی تو را می‌دانم اما درباره ساختار حسی، سلامتی و روحی تو هرگز چیزی نشنیده‌ام.

مرد بی‌خانمان گفت: خواهی دانست و هنگامی‌که این چیزها را بدانی، بازدهی، ایجاد و تولیدات تو هرگز به روال قبلی ادامه نمی‌یابد. مفهوم این انقلاب‌ها برای کسانی است که قصد ایجاد تجارت بهتر را دارند. و اگر بتوانند این تجارت را ایجاد کنند، عناصر مهم و اطلاعات آن‌ها افزایش می‌یابد. من برای شروع قصد داشتم که در ابتدا بر روی تعهد فردی خودم با کیفیت فوق‌العاده در اطرافم انرژی بگذارم. دنیای اطراف شما، از اقدامات و الهامات شما ناشی می‌شوند. هنر خوراک روح من است. مطالعه کتاب‌های خوب امیدم را مستحکم می‌سازد. مکالمات پر انرژی خلاقیتم را زیاد می‌کند. موسیقی عالی و خوب، قلبم را تعالی می‌بخشد. تماشای مناظر زیبا روحیه مرا تقویت می‌کند. و شما تنها نیازمند یک صبح پرانرژی و مثبت هستید تا بتوانید نظرات و ایده‌های لازم را برای ارتقای یک نسل ارائه دهید. و باید یادآور این نکته هم بشوم که ارتقای کیفیت زندگی انسان‌ها، فعالیت اصلی تجارت است که تنها ۵ درصد شرکت‌ها به آن می‌پردازند. هدف اصلی تجارت، افزایش ثروت شرکت نیست؛ بلکه هدف اصلی کمک به جامعه است. تمرکز اصلی من در تجارت، خدمت‌رسانی است. پول، قدرت و اعتبار تنها محصولات جانبی بوده که در طول این راه همراه من هستند. وقتی که جوان بودم یک دوست قدیمی و بسیار خوب این راه و عملکرد را به من آموخت. آموختن این عملکرد، موفقیت مرا متحول ساخت و آزادی فردی‌ام را چندین برابر کرد. و از آن روز به بعد این فلسفه در تمام این راه سرلوحه من بوده است، شاید یک روز مربی‌ام را معرفی کردم.

مرد کارتن‌خواب کمی مکث کرد. به ساعت بزرگش نگاه کرد. سپس چشمانش را بست و گفت: صبحت را کنترل کن تا زندگی‌ات تعالی یابد.

نظرات کاربران

Yasminee
۱۴۰۰/۰۴/۱۲

من نسخه فیزیکی با ترجمه رضا اسکندری آذر رو خوندم اما این هم خیلی خوب بود شاید بشه گفت این کتاب فلسفه سختی کشیدن برای رسیدن به هدف رو کاملا باز کرده و توضیح داده و چگونگی متعهد کردن خودمون برای

- بیشتر
Afrz
۱۴۰۰/۰۴/۱۲

ترجمه، افتضاح. ویراستاری، صفر. ترتیب جملات، به شدت به هم ریخته برای طاقچه متاسفم که بدون هیچ توجهی به شأن خواننده و اعضای طاقچه بینهایت، هر کتابی رو در این مجموعه قرار میده و هیچ احترامی به مخاطب نمیگذاره. کتابی رو

- بیشتر
Arman ekhlaspour
۱۴۰۰/۰۵/۲۰

متاسفانه ترجمه شدیدا ضعیفی داشت! و اصلا پراکنده بود! و خیلی هم آب و تاب میداد، قشنگ چهارصد صفحه فقط داستان گفت تا رسید سر اصل مطلب!

جمشید
۱۴۰۰/۰۳/۰۴

نخونی از دستت رفته

علیرضا نورانی
۱۴۰۰/۰۶/۱۷

خیلی کش داده شده بود،من واقعا خسته شده بودم هربار میخواستم تمومش کنم اصلا بدون جذابیت بود،تنها جذابیتش همون حس و حال ثروتمند بودن رو القا میکرد خوب بود

٠٠۶
۱۴۰۰/۰۵/۰۷

کتاب بسیار مفیدی هست، خیلی دنبال کتابی بودم که چالش های درونی خودم رو باهاش بشناسم و بتونم برطرف کنم، میتونم بگم این کتاب همون گزینه بود. به شدت به نسل جوان پیشنهاد میکنم مطالعه کنید

marjan101
۱۴۰۰/۰۶/۱۹

من ترجمه فائزه ادب رو خوندم و خوب بود اما در مورد کتاب بخوام بگم به نظرم یه کتاب سطحی و کم عمق هست که ۹۰ درصد مطالبش رو از کتاب های با محتوا برداشت کرده فقط به کسانی پیشنهاد میکنم بخونن

- بیشتر
Ali Vaezi
۱۴۰۰/۰۶/۱۳

سلام محتوای کتاب درباره رشد شخصی است همینطور که از اسم کتاب مشخص است همیشه دوست داشتم این دسته از کتاب ها رو که در قالب داستان پر جزئیات نگارش شده مثل (دوازده ستون موفقیت اثر جیم ران)، بخونم و

- بیشتر
♡مبین عزتی♡
۱۴۰۰/۱۰/۰۶

بعد از خوندن این کتاب مسیر یکنواخت زندگیمو تغییر دادم... همینقدر مهم، همینقدر تاثیر گذار!

MSB
۱۴۰۰/۰۹/۲۷

خسته کننده س . یک عالمه صغری و کبری میچینه تا حرفشو بزنه . کسی که اومده درباره ی توسعه ی فردی کتاب بخونه قطعا کتابی با توصیفات داستان گونه و تعریف جزییات ظاهری سخنرانی که روی سن حرف میزنه

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۲۰۸)
میزان کار شما معرف میزان احترام شما نسبت به خودتان است. انسان‌هایی که دارای عزت نفس بالایی هستند هرگز اجازهٔ ارائهٔ کار متوسط را به خودشان نمی‌دهند. چون این کار موجب کاهش منزلت و جایگاه آن‌هاست. آقای رایلی افزود: اما اگر می‌خواهید یک شخص قوی و حرفه‌ای باشید بایستی چه از لحاظ کاری و چه از لحاظ شخصیتی، عمیق باشید. بایستی یک انسان شجاع باشید نه انسان ترسویی که دنباله‌رو جماعت است و به جای ساختن یک زندگی با شکوه یک زندگی عادی دارد و به جای داشتن یک زندگی اصیل یک زندگی فرعی را دنبال می‌کند.
کاربر ۱۹۸۴۸۰۴
همهٔ انسان‌ها در حال تماشای کلیپ‌های مسخره در موبایل و خرید آنلاین و یا پرسه زدن در فضای مجازی‌اند. در هیچ دوره‌ای افرادی نبوده است که این‌گونه خسته و بی‌هدف زندگی کنند و تا این اندازه خطاکار باشند.
آلما
کنترل صبح‌ات را در دست بگیر تا زندگی‌ات را ارتقا بخشی
کاربر ۱۹۸۴۸۰۴
خیلی از ماها در سی سالگی می‌میریم و در هشتاد سالگی دفن می‌شویم.
Elmira
هیچ ترسی از شکست ندارم تنها ترس من رشد نکردن است.
نسرین نیکبخت
هرگز اجازه نده آتش درونت ذره‌ذره در مرداب زمزمه‌هایی چون «هنوز نه» «اصلا ممکن نیست» خاموش شود.
Milad Aria
هر زمانی که شما در مقابل تنبلی مقاومت می‌کنید در واقع به قهرمان درونتان نیرو می‌بخشید
کاربر ۲۸۶۵۳۸۸
«هرکسی که در حین تمرین بیش‌تر عرق بریزد در میدان جنگ، کمتر خون می‌ریزد.»
rahele
شکست روی دیگر رشد است که فقط لباس مبدل پوشیده است.
Elmira
همیشه به یاد داشته باشید که بهانه‌های شما موجب گمراهی، ترس‌هایتان موجب دروغ‌گویی و شک‌هایتان موجب دزدی می‌شود.
Elmira