با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
باشگاه پنج صبحی ها

دانلود و خرید کتاب باشگاه پنج صبحی ها

۳٫۰ از ۳ نظر
۳٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب باشگاه پنج صبحی ها  نوشته  رابین شارما  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی ها

رابین شارما در کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها یک پیام به مخاطبانش می‌دهد: صبحت را کنترل کن تا زندگی‌ات را ترفیع دهی! او در این کتاب داستانی الهام‌بخش را تعریف می‌کند که به ما کمک می‌کند تا در زندگی خود، هر روز بیشتر از روز قبل پیشرفت کنیم.

درباره کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها

کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها داستانی الهام‌بخش از زندگی یک هنرمند، یک کارآفرین و یک سرمایه‌دار است. این افراد که هرکدام مشکلات خاص خود را دارند با هم گفتگو می‌کنند و سعی می‌کنند راه‌حلی برای مشکلاتشان پیدا کنند. 

رابین شارما، اسم کتاب را به این دلیل انتخاب کرده است که می‌خواهد از اهمیت سحرخیز بودن بگوید. یک نکته در زندگی تمام نوابغ، غول‌های تجارت و افراد موفق مشترک است و آن سحرخیز بودن آن‌ها است. و نکته جالب‌تر اینکه همه آن‌ها سحرخیز بودن را به عنوان یکی از دلایل موفقیتشان بیان می‌کنند. شارما هم فرمولی ساده را به مخاطبانش ارائه می‌کند تا به کمک آن، صبح‌ها زودتر از خواب برخیزند. 

سحرخیزی می‌تواند به منبع الهامی برای شما تبدیل شود. به این ترتیب روزی که پیش روی خود دارید، برنامه‌ریزی می‌شود و با کمک راهکارهای بیان شده در کتاب هم، ابزاری برای خلاقیت پیدا می‌کنید و در عین حال آرامش را هم به دست می‌آورید.

کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

باشگاه پنج صبحی ها را به تمام کسانی که به دنبال روشی ساده برای موفقیت می‌گردند پیشنهاد می‌کنیم.

درباره رابین شارما

رابین شارما، نویسنده‌، سخنران و مجری معروف در زمینه موفقیت و توسعه فردی، در سال ۱۹۶۵ در کانادا متولد شد. او در زمانی که بیست و پنج ساله بود متحول شد. تصمیم گرفت کال وکالت را رها کند و سخنران انگیزشی شود. 

رابین شارما از سال ۱۹۹۴ تا امروز ۱۳ کتاب منتشر کرده است. کتاب ارزشمند او «باشگاه پنج صبحی ‌ها» به عنوان یک شاهکار از رابین شارما در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و توانست تحولی اساسی در مدیریت فردی ایجاد کند. کتاب آخر او، راهبی که فراری‌اش را فروخت نیز بسیار مشهور است. از میان آثار دیگر او می‌توان به کتاب‌های خرد راهبری و ده قانون موفقیت اشاره کرد.

بخشی از کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها

مرد بی‌خانمان در حالی که داشت با دکمه پیراهن کهنه‌اش بازی می‌کرد، پرسید؟ شما یک نقاش هستید، درسته؟

هنرمند زمزمه کرد: بله، یک هنرمند سرخورده‌ام، کارم خوب است اما عالی نیست.

مرد بی‌خانمان در حالی که لبخندی بر لب داشت، گفت: من اثرات هنری زیادی در زوریخ دارم. قبل از آن‌که قیمت آپارتمان‌ها به شدت افزایش یابد یک واحد آپارتمان خریدم همان موقع بود که یاد گرفتم به هر کجا که می‌روم بالاترین کیفیت مدنظرم باشد. و این تجربه یکی از بهترین چیزهایی بود که در زندگی به آن رسیدم. در زمینهٔ تجارتم همیشه از آدم‌هایی با مهارت برتر استفاده می‌کنم. چون شما هرگز نمی‌توانید یک شرکت درجه یک با کارمندان و پرسنل درجهٔ سوم داشته باشید. ما محصولاتی تولید می‌کنیم که بازار را تغییر می‌دهند و با ارزشی که دارند موجب تحول در بازار می‌شوند.

شرکت ما، خدماتی به مشتریان ارائه می‌دهند که سود عالی برای آن‌ها دارد. و خدمات و تجربیات عالی به مشتریان ارائه می‌دهند که هیچ‌کدام از مشتریان ما تمایل به کار با کس دیگری ندارند. در زندگی شخصی من نیز به همین روال است: همیشه بهترین غذاها را می‌خورم البته زیاد نمی‌خورم. اصلی‌ترین و تفکرانگیزترین کتاب‌ها را مطالعه می‌کنم. زمانم را در الهام‌بخش‌ترین و بهترین فضاها صرف می‌کنم و از مسحورکننده‌ترین فضاها دیدن می‌کنم. در ارتباطم با افراد، اطرافم را با کسانی پر می‌کنم که به من شور و اشتیاق زندگی می‌دهند، و آرامشم را دامن می‌زنند و مرا برای تبدیل شدن به یک مرد بهتر تشویق می‌کنند. ارزش زندگی بیش‌تر از چیزیست که اطرافت کسانی باشند که تو را درک نمی‌کنند. و هرگز نمی‌توانی با آن‌ها ارتباط حسی برقرار کنی. کسانی که ارزش‌های متفاوت‌تری با تو دارند و دارای استانداردهای کمتری هستند. کسانی که ساختار ذهنی، روحی، احساسی و سلامتی متفاوتی با تو دارند. و این موضوع یک معجزهٔ کوچک برای بهره‌وری و اثرگذاری در نفوذ و قدرت زندگی ما دارند.

خانم کارآفرین در حالی که به موبایلش خیره شده بود گفت: جالبه، مثل این‌که کاملا در مورد چیزی که حرف می‌زند، آگاهی دارد.

چروک‌های صورتش کم‌کم محو شدند. دو دستبند که در یک مچش آویزان بود نوشته‌هایی داشت. بر روی یکی از آن‌ها نوشته شده بود: «نمی‌توانم را تبدیل به می‌توانم کن» و روی دستبند دیگری نوشته شده بود: «کار انجام شده بهتر از کار انجام نشدهٔ بی‌نقص است» خانم کارآفرین این دو هدیه را هنگام راه‌اندازی شرکتش که دارای اعتمادبه‌نفس بالایی هم بود به خودش هدیه داده بود.

هنرمند گفت: رفیق ساختار ذهنی تو را می‌دانم اما درباره ساختار حسی، سلامتی و روحی تو هرگز چیزی نشنیده‌ام.

مرد بی‌خانمان گفت: خواهی دانست و هنگامی‌که این چیزها را بدانی، بازدهی، ایجاد و تولیدات تو هرگز به روال قبلی ادامه نمی‌یابد. مفهوم این انقلاب‌ها برای کسانی است که قصد ایجاد تجارت بهتر را دارند. و اگر بتوانند این تجارت را ایجاد کنند، عناصر مهم و اطلاعات آن‌ها افزایش می‌یابد. من برای شروع قصد داشتم که در ابتدا بر روی تعهد فردی خودم با کیفیت فوق‌العاده در اطرافم انرژی بگذارم. دنیای اطراف شما، از اقدامات و الهامات شما ناشی می‌شوند. هنر خوراک روح من است. مطالعه کتاب‌های خوب امیدم را مستحکم می‌سازد. مکالمات پر انرژی خلاقیتم را زیاد می‌کند. موسیقی عالی و خوب، قلبم را تعالی می‌بخشد. تماشای مناظر زیبا روحیه مرا تقویت می‌کند. و شما تنها نیازمند یک صبح پرانرژی و مثبت هستید تا بتوانید نظرات و ایده‌های لازم را برای ارتقای یک نسل ارائه دهید. و باید یادآور این نکته هم بشوم که ارتقای کیفیت زندگی انسان‌ها، فعالیت اصلی تجارت است که تنها ۵ درصد شرکت‌ها به آن می‌پردازند. هدف اصلی تجارت، افزایش ثروت شرکت نیست؛ بلکه هدف اصلی کمک به جامعه است. تمرکز اصلی من در تجارت، خدمت‌رسانی است. پول، قدرت و اعتبار تنها محصولات جانبی بوده که در طول این راه همراه من هستند. وقتی که جوان بودم یک دوست قدیمی و بسیار خوب این راه و عملکرد را به من آموخت. آموختن این عملکرد، موفقیت مرا متحول ساخت و آزادی فردی‌ام را چندین برابر کرد. و از آن روز به بعد این فلسفه در تمام این راه سرلوحه من بوده است، شاید یک روز مربی‌ام را معرفی کردم.

مرد کارتن‌خواب کمی مکث کرد. به ساعت بزرگش نگاه کرد. سپس چشمانش را بست و گفت: صبحت را کنترل کن تا زندگی‌ات تعالی یابد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
جمشید
۱۴۰۰/۰۳/۰۴

نخونی از دستت رفته

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
کنترل صبح‌ات را در دست بگیر تا زندگی‌ات را ارتقا بخشی
کاربر ۱۹۸۴۸۰۴
میزان کار شما معرف میزان احترام شما نسبت به خودتان است. انسان‌هایی که دارای عزت نفس بالایی هستند هرگز اجازهٔ ارائهٔ کار متوسط را به خودشان نمی‌دهند. چون این کار موجب کاهش منزلت و جایگاه آن‌هاست. آقای رایلی افزود: اما اگر می‌خواهید یک شخص قوی و حرفه‌ای باشید بایستی چه از لحاظ کاری و چه از لحاظ شخصیتی، عمیق باشید. بایستی یک انسان شجاع باشید نه انسان ترسویی که دنباله‌رو جماعت است و به جای ساختن یک زندگی با شکوه یک زندگی عادی دارد و به جای داشتن یک زندگی اصیل یک زندگی فرعی را دنبال می‌کند.
کاربر ۱۹۸۴۸۰۴
داشتن آگاهی بسیار بالا نسبت به اموری که انجام می‌دهیم و اخذ رویکرد دقیق و مسئولیت‌پذیری برای ارائهٔ کار بی‌نقص و توجه بسیار زیاد بر جزئیات، کار کردن زیاد دربارهٔ کارهای جزئی، ایجاد نتایج دقیق به جای انجام کارهای بی‌دقت و غیرحرفه‌ای، وعده و وعیدهای کمتر و عمل کردن بیش‌تر، افتخار به داشتن مهارت، تعهد و پذیرش جزئی‌نگری به جای کلی‌نگری.
کاربر ۱۹۸۴۸۰۴
رشد و تعالی چهارچوب ذهنی یعنی اولین آیتم از چهارچوب امپراطوری، تنها بیست‌وپنج درصد از معادلهٔ تعالی شخصی است.
کاربر ۱۹۸۴۸۰۴
تعهدتان را بالا ببرید، استانداردهای خودتان را افزایش دهید. خودتان را در بهترین شکل تصور کنید و سپس مطمئن باشید که به آن فرد تبدیل خواهید شد. شما بایستی هر روز به بهینه‌سازی خودتان مشغول باشید. لطفا به یاد داشته باشید که شرکت‌های بزرگ و زندگی فوق‌العاده توسط انقلاب‌های کوچک رخ نمی‌دهد. بلکه این موفقیت‌ها به کمک موفقیت‌های کوچک و تلاش‌های مستمر باعث تعالی می‌شود. اما امروزه افراد بسیار کمی صبر و شکیبایی لازم را برای این بازی طولانی دارند پس در نتیجه افراد بسیار کمی به اسطوره تبدیل می‌شوند.
کاربر ۱۹۸۴۸۰۴
هرگز اجازه نده آتش درونت ذره‌ذره در مرداب زمزمه‌هایی چون «هنوز نه» «اصلا ممکن نیست» خاموش شود. اجازه نده قهرمان درونت با سرخوردگی به آنچه که لیاقت رسیدنش را داشتی و نرسیدی از بین رود. دنیایی که آرزویش را داری، می‌توانی برنده شوی. آن دنیا وجود دارد. واقعی است. امکان رسیدن دارد. مال توست آین رند
alireza ghasemi
من یاد گرفته‌ام که دور بودن از دنیای مجازی و تنها بودن موجب تقویت الهام‌بخشی می‌شود. و بایستی بدانید که نبوغ واقعی هنگامی به وجود می‌آید که شما در حال لذت بردن از زندگی‌تان باشید. و بدانید زمانی تفکرات مختلفی در جهت بهبود زندگی دریافت می‌کنیم که آرام و آسوده در حال لذت بردن از زندگی باشیم
کاربر ۱۹۸۴۸۰۴
شما زیاد مرا نمی‌بینید زیرا بیش‌تر وقتم را مشغول ماهی‌گیری، غواصی و قایق‌رانی‌ام. ماهی‌گیری یکی از کارهایی است که علاقهٔ زیادی به آن دارم. من نه تنها برای ماهی‌گیری به این‌جا آمده‌ام بلکه برای دور ماندن از اقتصاد آسیب دیده، لوازم اشباع شده و مشکلات زیست‌محیطی در این‌جا حضور دارم. این موارد تعداد کمی از عواملی است که موجب کاهش خلاقیت، انرژی و عملکرد و شادی ما می‌شود. من معمولا برای بهبود و یافتن قدرت دوباره به این‌جا می‌آیم. بهره‌وری بدون تعطیلات موجب استهلاک انرژی می‌شود. استراحت و بازیابی دوباره انرژی یک امر ضروری است
کاربر ۱۹۸۴۸۰۴
هنگام ترک این جزیره قوی‌تر، زرنگ‌تر، متمرکزتر و پر انرژی‌ترم و در زندگی عادی به سختی کار می‌کنم. امیدوارم چیزی که می‌گویم حمل بر تعریف از خود نباشد اما من کسی هستم که به افزایش و ارتقای سطح آگاهی و دانش مردم اهمیت زیادی می‌دهم و برای همین منظور طمع، نفرت و کینهٔ خودم را کاهش می‌دهم. این‌جا همیشه موجب نوآوری من می‌شود و سپس هنگام برگشت به مردم خدمت‌رسانی می‌کنم. شما دو نفر نیز سعی کنید در این‌جا خوش‌گذرانی کنید
کاربر ۱۹۸۴۸۰۴
به قول یک نوشتهٔ قدیمی، پول زیاد انسان را متفاوت نمی‌سازد فقط چیزی که قبلا بوده است را بیش‌تر نشان می‌دهد.
کاربر ۱۹۸۴۸۰۴

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۲۷۵۳۴-۶
تعداد صفحات۳۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۲۷۵۳۴-۶