با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مناجات الغافلین

دانلود و خرید کتاب مناجات الغافلین

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مناجات الغافلین  نوشته  محمدمهدی رسولی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مناجات الغافلین

مناجات‌الغافلین تازه‌ترین اثر محمد مهدی رسولی برای نوجوان است. نویسنده در یک راز و نیاز عامیانه با خداوند درخواست کرده است که بیست ویژگی اخلاقی ناپسند مانند ترس‌، حسد، دورویی و … را درون او از بین ببرد.

 درباره کتاب مناجات الغافلین

 رسولی در این کتاب با بیانی طنز و به شکل مناجات با پروردگارش سخن گفته است، در کنار این مناجات تصاویری نگارگری شده توسط خود نویسنده وجود دارد. تصاویری از تصور نویسنده درباره خودش، درونیات ذهنی و اطرافش.

محمدمهدی رسولی، در توضیح مناجات‌الغافلین آورده است: 

«اگر می‌خواهی با خدا صحبت کنی، این کتاب را نخوان! اگر می‌خواهی صادقانه، بی کلک و بی‌ریا با خدا صحبت کنی، این کتاب را نخوان! اگر می‌خواهی وقتی با خدا صحبت می‌کنی، خودخواه، متکبر و عبوس نباشی، این کتاب را نخوان! حالا اگر خیلی اصرار داری این کتاب را بخوانی، هرچه می‌توانی کمتر بخوان؛ پنج صفحه، یا حتی یک صفحه، اگر فقط یک جمله‌اش را خواندی که چه بهتر. اگر ناگهان همه‌اش را خواندی، بدان که آدم‌های این کتاب هنوز ادب و آداب نیایش را نمی‌دانند. از خدا برای آن‌ها بخواه که موقع، مناجات، صادقانه، بی‌کلک و بی‌ریا با او صحبت کنند.»

آفرینش اثری طنز آن هم در حوزه مقدسات کاری ظریف و حساس است که  محمدمهدی رسولی خوب از عهده آن برآمده است. به خصوص وقتی اسم مناجات بیاید، همه انتظار دارند شما خود را در مقابل خداوند در موضعی تضرع‌گرانه و خطاکارانه قرار دهید در حالی که نویسنده این کار را نکرده است. با هنرمندی نیازسنجی و آسیب‌شناسی کرده و هماهنگ با نیاز معنوی جامعه پیش رفته است و در قالب طنز با درخواست‌های غیر معمول و گاهی موذیانه از خداوند به مخاطب فهمانده است که داشتن ویژگی‌هایی مانند دروغگویی و ریاکاری و شکم پرستی، بدخواهی برای دیگران، فقط به فکر لذات دنیوی و هوای نفس بودن و ... چقدر ناپسند است. 

این اثر کتاب جالبی است که نوجوانان را با خودشان رودر رو می‌نشاند تا درباره ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری خود بیشتر فکر کنند و خصلت‌های بد خود را در آستانه شکل‌گرفتن شناسایی و مهار کنند.

 صوتی این کتاب، نیز هم‌اکنون با صدای «محمدرضا علیمردانی» در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

 خواندن کتاب مناجات الغافلین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 جوانان و نوجوانان مخاطبان اصلی این کتاب‌اند.

درباره محمدمهدی رسولی

محمدمهدی رسولی، نویسنده، نقاش و فیلم‌نامه نویس معاصر است که آثار هنری زیادی دارد. دغدغه اصلی او ادبیات پایداری است. او تاکنون داستان‌ها و نمایشنامه‌هایی برای نوجوانان و بزرگسالان نوشته است و نمایشگاه‌هایی نیز از آثار نقاشی‌اش برپا کرده است.

 پدربزرگ همه چیز را نگفته بود، آنچه قاصدک گفت، بندبازی روی تن آب، رقص بسمل و نمایشنامه‌های تیغ و رنج و شب موش از آثار این نویسنده و هنرمند معاصر است.

بخشی از کتاب مناجات الغافلین

پروردگارا!

من از خودم می‌ترسم

خنده‌دار است؟

خیلی وقت‌ها صدای کسی را می‌شنوم

که در درون من

از پشت دیوار می‌پرد بیرون و می‌گوید: «پخ!» 

مثل دوران کودکی که پشت دیوار پنهان می‌شدم

و می‌پریدم جلوی برادر کوچکم 

و می‌گفتم : «پخ!»

خداوندا!

می شود بار دیگر مرا به دوران کودکی برگردانی 

تا یک سیلی و یک اردنگی به برادر کوچک بزنم!

حداقل حرصم را خالی کنم

کار اوست که مدام مرا می‌ترساند

وگرنه چرا باید خودم از خودم برسم؟

راستی، چرا؟نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۶۶۲-۴۰-۵
تعداد صفحات۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۶۶۲-۴۰-۵