با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یک فیلم، یک جهان؛ در حال و هوای عشق

دانلود و خرید کتاب یک فیلم، یک جهان؛ در حال و هوای عشق

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یک فیلم، یک جهان؛ در حال و هوای عشق  نوشته  تونی رینز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب یک فیلم، یک جهان؛ در حال و هوای عشق

یک فیلم، یک جهان؛ در حال و هوای عشق، اثر تونی رینز است که با ترجمه عطیه سالارمنش منتشر شده است. این اثر یکی از کتاب‌های مجموعه یک فیلم، یک جهان انتشارات خوب است. تونی رینز در این کتاب فیلم در حال و هوای عشق اثر ماندگار ونگ کار وای را بررسی می‌‌کند و آن را به وسعت یک جهان می‌بیند.

درباره مجموعه یک فیلم یک جهان

مجموعه «یک فیلم، یک جهان» مشتمل بر تک‌نگاری‌هایی است دربارهٔ فیلم‌های نامی و اثرگذار تاریخ سینما. در انتخاب این کتاب‌ها، نه فیلم‌هایی خاص و سلیقه‌ای مشخص بلکه اهمیت فیلم و کتاب مد نظر در اولویت است و از میان چندین‌وچند مجموعهٔ کتاب انگلیسی و فرانسوی، آثاری برگزیده می‌شوند که تا حد ممکن با تاریخ کتاب‌های سینمایی ایران نسبتی داشته باشند و جای خالی آن‌ها حس شود؛ البته در مواردی نیز که کتاب دلخواه موجود نیست، کتابی مختص این مجموعه تدوین می‌شود.

هر کتابی از مجموعهٔ «یک فیلم، یک جهان» درصدد است «فیلم» مورد مطالعه‌اش را به وسعت یک «جهان» ببیند.

درباره فیلم در حال و هوای عشق

داستان در هنگ کنگ سال ۱۹۶۲ روایت می‌شود. زنی جوان، منشی یک شرکت تجاری است، اتاقی را در یک خانه اجاره می‌کند، شوهر زن بیشتر مواقع در سفر کاری است. هم‌زمان مرد روزنامه‌نگاری اتاقی در همسایگی او اجاره می‌کند همسر او هم بیشتر اوقات خانه نیست.

آن‌ها در یک روز اسباب کشی می‌کنند و گاهی به هم برمی‌خورند. تنهایی‌هایشان کم‌کم آن‌ها را به هم نزدیک می‌کند تا سرانجام یک شب تصمیم می‌گیرند با هم به یک غذا خوری بروند. همان شب است که می‌فهمند همسرانشان با هم سر و سری دارند و به آن دو خیانت می‌کنند.

خواندن کتاب یک فیلم، یک جهان؛ در حال و هوای عشق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به سینما و نقدهای سینمایی مخاطبان این کتاب و این مجموعه‌اند.

بخشی از کتاب یک فیلم، یک جهان؛ در حال و هوای عشق

«از همان اول می‌دانستم که نمی‌خواهم فیلمی دربارهٔ رابطهٔ یک زن و مرد بسازم. چنین فیلمی خسته‌کننده و قابل پیش‌بینی بود و صرفاً می‌توانست دو پایان داشته باشد: یا با هم فرار می‌کنند یا بی‌خیالِ هم می‌شوند و به زندگی‌شان برمی‌گردند. آن‌چه به دنبالش بودم این بود که افراد در شرایطی که در داستان با آن مواجه می‌شوند چگونه رفتار می‌کنند و با هم ارتباط می‌گیرند؛ چه روشی برای رازداری و بیان رازهایشان انتخاب می‌کنند.»

ــ ونگ کاروای (۱۹ ژوئن ۲۰۰۰)، برگرفته از گفت‌وگویی با تونی رینز، سایت اند ساوند، اوت ۲۰۰۰

در فصل دوم به نقطهٔ آغاز فیلم خواهیم پرداخت، اما در این‌جا می‌خواهیم با خود فیلم شروع کنیم. در حال‌وهوای عشق در هنگ‌کنگ سال ۱۹۶۲ می‌گذرد و فیلمی است سرشار از احساس عاشق‌بودن ــ بدون این‌که تبدیل به داستانی عاشقانه شود. شخصیت‌های اصلی فیلم، آقای چاو و خانم چان، در محاصرهٔ بی‌بندوباری اخلاقی‌اند. اما سرانجام زمانی که تسلیم اشتیاق آشکار به یکدیگر می‌شوند کاملاً برخلاف روال سینمایی عمل می‌کنند. فیلم حول محور شک و تردید آن‌ها دربارهٔ احساسات خود و احساسشان نسبت به یکدیگر می‌گردد. این فیلم هم مانند برخورد کوتاهِ دیوید لین/نوئل کواردز (۱۹۴۵) که دهه‌ها قبل ساخته شده، فیلمی است دربارهٔ سرکوب علاقه. نگرانی دربارهٔ وجههٔ اجتماعی و شایعات نقش مهمی در بازداشتن این زوج در بروز احساساتشان دارد، زوجی که عاشق و معشوق نیستند، اما آقای چاو و خانم چان نشان می‌دهند که معتاد بازی و تمرین ــ و در واقع مقدمات عشق‌بازی ــ شده‌اند و همین کار ضرورت ایجاد یک رابطهٔ عاطفی را از بین می‌برد. آن‌ها دقیقاً در حال‌وهوای عشق به سر می‌برند. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
امیر مقربی
۱۴۰۰/۰۲/۳۱

این کتاب از مجموعه کتاب‌های انتشارات مؤسسه فیلم بریتانیا یا BFI هست ولی ناشر یا مترجم در معرفی کتاب بهش اشاره نکرده که باعث اعتبار بیشتر اثر میشه. بدون شک خواندنش برای دوست‌داران و علاقه‌مندان به صنعت فیلم و سینما لذت

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
فیلمی است دربارهٔ سرکوب علاقه. نگرانی دربارهٔ وجههٔ اجتماعی و شایعات نقش مهمی در بازداشتن این زوج در بروز احساساتشان دارد، زوجی که عاشق و معشوق نیستند
امیر مقربی
بوی تعفن احساس گناه یا پشیمانی، احساس ازدست‌دادن فرصت‌ها یا سرخوردگی عواطف، ستون اصلی تمام فیلم‌های کاروای است که معمولاً بیش‌ترشان را به عنوان شکست‌های عاطفی می‌بینیم تا پیروزی.
amirreza9

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۲۵-۷۶-۵
تعداد صفحات۱۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۲۵-۷۶-۵