با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دین و دوران؛ خلاصه آثار شهید مطهری (ره)

دانلود و خرید کتاب دین و دوران؛ خلاصه آثار شهید مطهری (ره)

دین و دوران؛ دفتر ششم

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دین و دوران؛ خلاصه آثار شهید مطهری (ره)  نوشته  علی‌اصغر خندان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دین و دوران؛ خلاصه آثار شهید مطهری (ره)

کتاب دین و دوران؛ خلاصه آثار شهید مطهری (ره) یکی از کتب تخصصی انتشارات دانشگاه امام صادق (ع) برای دانشجویان و طلاب است.

دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در سال ۱۳۶۱ شمسی در تهران تاسیس شد. مؤسسان این دانشگاه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با درک شکاف موجود بین حوزه و دانشگاه در صدد تاسیس دانشگاهی بر‌آمدند که تلفیقی از دروس حوزه و دانشگاه را در خود داشته باشد.

در این دانشگاه نظام علمی دانشگاهی با تلفیقی از دروس معارف اسلامی و علوم متداول انسانی به همراه اجرای اصول تربیتی و اخلاقی حوزه‌های علمیه اجرایی گردید. در این نظام دانشجویان همزمان با تحصیل علوم اسلامی، علوم متداول انسانی را نیز می‌آموزند. تلاش مسؤولان دانشگاه نیز بر آن است که این دانشگاه صرفا یک محیط علمی نباشد بلکه جنبه‌های تربیتی نیز در آن لحاظ شود.

انتشارات دانشگاه امام صادق علیه السلام به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین ناشران دانشگاهی کشور به‌طور ویژه و تخصصی در حوزه‌های مطالعاتی بین‌رشته‌ای فعالیت می‌نماید.

این انتشارات به مثابه بازوی ترویجی دانشگاه اسلامی مرجع کشور، طی قریب به ۲۰ سال فعالیت در حوزه‌های علوم انسانی و اسلامی در راستای افق‌گشایی مرزهای دانشی و تاکنون توانسته است با قریب به ۱۰۰۰ عنوان اثر تألیفی، تنظیمی، تدوینی و ترجمه‌ای، پاسخگوی بخشی از نیاز روزافزون جامعه علمی کشور باشد.

کسب رتبه اول و برگزیده شدن در جشنواره‌های مختلف سبک زندگی، کتاب سال دانشگاهی، کتاب سال دانشجویی، کتاب سال ایران، کتاب سال بانوان، فارابی، کتاب مقاومت، کتاب فصل ج.ا.ایران، پژوهش فرهنگی سال ج.ا.ایران و دکترین مهدویت از جمله جوایز و افتخارات این انتشارات است.

انتشار بیش از ۴۰۰ عنوان کتب میان‌رشته‌ای در زمینه علوم انسانی ـ اسلامی، انتشارات دانشگاه‌ را یکی از پیشگامان تهیه و طبع این آثار در کشور به‌شمار می‌‌آورد. همچنین ایجاد ظرفیت تولید سالانه بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب نشر اولی و تحقق این ظرفیت در ادوار مختلف، انتشارات دانشگاه امام صادق (ع) را در رسته ناشران حرفه‌ای کشور قرار داده است.

علاوه بر آنچه گفته شد، انتشارات دانشگاه امام صادق علیه السلام در زمینه نشر آثاری با رویکرد آموزش زبان (عربی و انگلیسی) و روش پژوهش و تحقیق هم آثار فاخری را ارائه نموده است که برخی از آن‌ها جزو پرفروش‌ترین آثار این حوزه در کشور به‌حساب می‌آیند.

کتاب ارزشمند دین و دوران؛ خلاصه آثار شهید مطهری (ره) یکی از همین آثار است که در جهت آموزش و ارتقای علمی دانشجویان و طلاب علوم دینی تالیف شده است.

پاسخ این سوال ها را می توانید در کتاب دین و دوران بیابید:

اجداد ما پیرو دین زرتشت بوده اند و این دین، آیین ملی ما ایرانیان بوده است. چرا اعراب با حمله به ایران، آن ها را وادار کردند که از اسلام پیروی کنند؟

آیا این مطلب صحیح است که ایرانیان، اسلام اصیل را تغییر شکل دادند و مذهب تشیع را ایجاد کردند تا در پوشش آن، عقاید پیشین خود را دنبال کنند؟

مگر نه اینکه امامان شیعه از طریق ازدواج امام حسین علیه السلام با شهربانو دختر یزدجرد، به پادشاهان ساسانی منتسب شدند و جنبه الهی و آسمانی آن ها را پیدا کردند؟

اسلام به عنوان دینی دارای اصولی ثابت و تغییرناپذیر چگونه می تواند پاسخ گوی نیازهای متعییر بشریت در طول زمان باشد؟

استاد مطهری می گوید: اگر ما بخواهیم آینده انقلاب اسلامی را تضمین کنیم، باید روی مساله آزادی پافشاری کنیم. اما چرا ایشان صریحا در آثار خود با آزادی عقیده مخالفت می کند؟

چرا جهاد یکی از فروع دین است و اسلام از آن طرفداری کرده است؟ درحالی که جنگ برای تحمیل عقیده با اصول حقوق بشر منافات دارد؟

با توجه به حرکت رو به انحطاط اخلاقی و معنوی جوامع بشری و این که مصلح جهانی وقتی ظهور می کند که ظلم و ستم فراگیر شده باشد، آیا نتیجه گرفته نمی شود که هر اصلاحی چون مانع ظهور آن مصلح می شود، محکوم است؟ و بلکه هر خطا و گناهی چون مقدمه آن اصلاح کلی است، رواست؟

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۲۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۷۴۶-۰۰-۸
تعداد صفحات۳۷۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۷,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۲۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۷۴۶-۰۰-۸