دانلود و خرید کتاب من کم ارزش ایلین ان.آرون ترجمه فرناز فرود
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.

معرفی کتاب من کم ارزش

من کم ارزش یکی از کتاب‌های مجموعه کلید‌های مدیریت زندگی  و نوشته دکتر ایلین اِن آرون است که با ترجمه فرناز فرود منتشر شده است. این کتاب از تعادل میان قدرت و عشق سخن می‌گوید.

مجموعه‌ کلیدهای مدیریت زندگی خوانندگان علاقه‌مند به حوزه مدیریت زندگی و یا به‌عبارتی خودیاری را هدف قرار داده است.

 درباره کتاب من کم ارزش

در این کتاب می‌خوانید که در جود همه ما یک من کم‌ارزش وجود دارد یعنی بخشی که همیشه به ما احساس بی‌ارزش بودن می دهد. این بخش گاهی اشکار می شود و به طور دائم همراه ما است. این من مشخص باعث می‌شود که به همه چیز شک کنیم. دچار اضطراب شویم و افسردگی بگیریم. این من موذی گاهی درست وقتی سروکله‌اش پیدا می‌شود که نیاز داریم ارزش واقعی وجودی مان را بشناسیم و نشان دهیم. این من کم‌ارزش شناخته‌شده‌ترین مسئله موردنظر روان‌درمانگران و آموزگاران خودیاری و همچنین ریشه بیشتر مسائل روانی دیگر است. بااین‌همه و باوجود همه کارهایی که درجهت بهبود اعتمادبه‌نفس در دهه‌های پیش انجام شده است، منِ کم‌ارزش هنوز به ما چسبیده و مسئله‌ساز است. بخش عمده این وضعیت آن‌گونه که پژوهش‌ها اکنون نشان داده‌اند، به این مربوط می‌شود که تفکر مثبت و تأیید خود می‌تواند آن‌هایی را که دارای اعتمادبه‌نفس پایین هستند، از خود بیشتر دلزده کند.

 دکتر ایلین اِن آرون روان‌شناس اجتماعی و روان‌درمانگر در این کتاب کوشیده است تا عوامل ذاتی‌ای که من کم‌ارزش را تقویت می‌کنند شناسایی و معرفی کند. او در این کتاب نگرشی لایه لایه درباره این موضوع ارائه داده است که سیک کار بهترین درمانگران است.

با خواندن این کتاب به‌سادگی به برخی نتایج فوری دست خواهید یافت، این کتاب با نگرش بی‌همتا و رهنمودهای دقیقش، بی‌تردید کارتان را بسیار بسیار ساده‌تر می‌کند. خواندن این کتاب به‌تنهایی مفید خواهد بود، اما اگر پیشنهادهای ارائه‌شده در هر فصل را به‌کار ببندید، از آن استفاده بیشتری خواهید کرد. ازآنجاکه گاه پیش خواهد آمد که زیاد بنویسید، دفتری فقط به منظور مطالعه این کتاب تهیه کنید یا پوشه‌ای را در کامپیوترتان به این کتاب اختصاص دهید.

همچنین لازم است که شکیبا باشید. این کتاب غنی، پیچیده و به‌گونه‌ای ژرف، لایه‌لایه است. یادگیری از آن شبیه به تهیه یک کیک تولد از ابتداست. هر فصل یک ماده ضروری برای تهیه کیک است، اما نمی‌توانید از ابتدا همه را باهم در یک کاسه بریزید. لازم است ابتدا روی تعدادی از مواد کار کنید و سپس تعدادی دیگر و سپس مرحله‌به‌مرحله آن‌ها را بادقت باهم ترکیب کنید. بااین‌همه، به تلاشی که می‌کنید می‌ارزد، چراکه می‌خواهید تولد شخصی بسیار مهم، یعنی خودتان را جشن بگیرید.

 خواندن کتاب من کم ارزش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتاب‌های رشد و مدیریت فردی مخاطبان این کتاب‌اند.

بخشی از کتاب من کم ارزش

تغییر از رتبه‌بندی به پیوندجویی منِ کم‌ارزش را به‌کلی از تصویر خارج می‌کند، زیرا فقط هنگام رتبه‌بندی است که ما ارزش کلی خود را با دیگران مقایسه می‌کنیم و به خود رتبه‌ای بسیار پایین می‌دهیم. وقتی در حالت پیوندجویی هستیم، تمرکز ما بر این است که توجه و مراقبت کنیم و از آن سو نیز به تساوی توجه و مراقبت بگیریم.

گاهی نمی‌توانید به رتبه‌بندی پایان دهید و نمی‌خواهید این کار را بکنید، اما حتی در وضعیت‌های رتبه‌بندی همچنان می‌توانید پیوندجویی‌تان را افزایش دهید؛ برای نمونه، می‌توانید با رقیب‌های خود در مسابقه تنیس دوست بشوید یا وقتی در انتظار آزمون هنرسنجی هستید، سر صحبت را با دیگران باز کنید. این نوع پیوندجویی تأثیری چشمگیر بر منِ کم‌ارزش دارد. به‌طور کلی وقتی به پیوندجویی تغییر حالت می‌دهید، ترس از شکست به حاشیه رانده می‌شود، زیرا احساس ارتباط می‌کنید و نه قضاوت شدن. در این حالت پیروزی یا شکست بی‌ربط است و بنابراین به پاسخ شکست‌گرایانه احساس افسردگی یا شرمندگی نمی‌لغزید یا حس کلی ارزشمندی‌تان را پایین نمی‌آورید. درواقع، پژوهش روشن کرده است که تغییر حالت از رتبه‌بندی به پیوندجویی، چه در آزمایشگاه چه به‌خودی‌خود، این تأثیرها را دارد:

ـ عزت نفس را بالا می‌برد.

ـ آدم‌ها را روشن‌فکرتر می‌کند.

ـ از تعصب و تبعیض می‌کاهد. در آزمایش‌ها، وقتی اشخاص به احساس فروتری یا برتری واداشته می‌شوند (یعنی بر رتبه‌بندی متمرکز هستند)، تعصب در آن‌ها بالاتر از میانگین است، اما وقتی بر پیوندجویی متمرکز می‌شوند، تعصب آن‌ها به زیر میانگین می‌افتد.

ـ موجب می‌شود اشخاصی که زیر فشار هستند از دیگران درخواست کمک کنند و وقتشان را با سرزنش خود یا وضعیت صرف نکنند.

ـ موجب می‌شود انسان‌ها برای کمک به کسی که نمی‌شناسند اقدام کنند و کمتر از درگیری و ناراحتی بترسند.

نظرات کاربران

بارن درخت نشین
۱۴۰۰/۰۹/۰۵

در کل اگر قبلا مطالعه‌ی زیادی در زمینه‌ی روانشناسی داشتید و پیش روانکاو می‌رید و مشاور دارید این کتاب براتون می‌تونه مفید باشه. شخصا به کسی که چارتا کتاب روانشناسی قبلا نخونده این رو توصیه نمی‌کنم. وقتی هم می‌گم روانکاو

- بیشتر
زهرا.م
۱۴۰۱/۰۲/۱۷

اگر خیلی اوقات احساس بی انگیزگی، خشم، ناراحتی، اضطراب میکنید که دلیل آن را نمی‌دانید و این احساسات روی عملکرد شما در زندگی و همچنین روابطتان با دیگران اثر مخرب گذاشته حتما حتما کتاب را بخوانید و البته اگر با

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۳۴۲٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۹

تعداد صفحه‌ها

۳۲۴ صفحه

حجم

۳۴۲٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۹

تعداد صفحه‌ها

۳۲۴ صفحه

قیمت:
۱۱۰,۰۰۰
تومان