با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب سکون سخن می گوید اثر اکهارت  تله

دانلود و خرید کتاب سکون سخن می گوید

دست‌یابی به آرامش درونی و رهایی از تفکر شرطی و تکراری

۴٫۹ از ۱۴ نظر
۴٫۹ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سکون سخن می گوید  نوشته  اکهارت  تله  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سکون سخن می گوید

کتاب سکون سخن می گوید نوشته اکهارت تله است. این کتاب شما را برای دست‌یابی به آرامش درونی و رهایی از تفکر شرطی و تکراری همراهی می‌کند. این کتاب آرامش را برای شما به همراه دارد.

درباره کتاب سکون سخن می‌گوید

یک استاد معنوی حقیقی به معنای عام کلمه مطلبی ندارد که به شما بیاموزد. اطلاعات، باورها یا قواعد رفتاری تازه و هیچ چیز دیگری ندارد که به شما بدهد یا بر شما بیافزاید. تنها نقش چنین استادی این است که یاری‌تان نماید تا حجاب جداکنندهٔ خود را از حقیقت وجود و آن چه در اعماق وجودتان می‌دانید، بدرید. استاد معنوی از آن بُعد عمیق درونی که آرامش است، پرده برمی‌دارد و آن را برای شما آشکار می‌کند. 

اگر در جست و جوی افکار، فرضیه‌ها، باورها و بحث‌های روشنفکرانهٔ برانگیزنده نزد استاد معنوی ـ یا این کتاب ـ بیایید، ناامید خواهید شد. به عبارت دیگر اگر در پی غذای فکر هستید، آن را نخواهید یافت و جوهر اصلی آموزش و جوهر کتاب سکون سخن می‌گوید را که نه در کلمات بلکه در درون شماست، از دست خواهید داد. خوب است به هنگام خواندن این کتاب، این مطلب را به یاد داشته باشید و احساس کنید. واژه‌ها چیزی بیش از نشانه‌ها نیستند. 

در سکون سخن می‌گوید، واژگان به چیزی اشاره می‌کنند که در قلمروی فکر یافت نمی‌شود، بلکه در بُعدی از درون شما وجود دارد که عمیق‌تر و بی‌اندازه گسترده‌تر از فکر است. آرامش پرشور و زنده یکی از ویژگی‌های آن بُعد است. بنا بر این هر گاه به هنگام خواندن احساس می‌کنید که آرامش درونی در شما پدیدار می‌شود، بدانید که این کتاب کار خود را به انجام می‌رساند و وظیفهٔ خود را به عنوان آموزگار شما به جا می‌آورد؛ یعنی به شما یادآوری می‌کند که چه کسی هستید و راه بازگشت به سوی خانه را نشان می‌دهد.

خواندن کتاب سکون سخن می گوید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال آرامش هستند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب سکون سخن می گوید

هنگامی که ارتباط با سکون درون را از دست می‌دهی، ارتباط با خودت را از دست می‌دهی. هنگامی که ارتباط با خودت را از دست می‌دهی، در جهان گم‌گشته می‌شوی.

درونی‌ترین احساسی که از خود ـ از آن کسی که هستی ـ داری، از سکون تفکیک‌ناپذیر است. این همان من هستم است که از نام و شکل عمیق‌تر می‌باشد.

***

سکون، طبیعت اصلی توست. سکون چیست؟ نوعی فضا یا هشیاری درونی که واژه‌های این صفحه در آن دریافت می‌شوند و به افکار تبدیل می‌گردند. بدون آن هشیاری، هیچ درکی، فکری و جهانی وجود نداشت.

تو آن هشیاری هستی که به جامهٔ مبدل انسان درآمده‌ای.

***

همهمهٔ درونی تفکر معادل با سر و صدای بیرونی‌ست. سکون درونی معادل با سکوت بیرونی‌ست. هر گاه سکوتی در پیرامونت وجود دارد، به آن گوش بسپار. یعنی فقط آن را ببین و به آن توجه کن. گوش دادن به سکوت، بُعد سکون را در درون تو بیدار می‌کند، زیرا فقط از طریق سکون است که می‌توانی به سکوت آگاه شوی.

ببین که در لحظهٔ توجه به سکوت پیرامونت، فکر نمی‌کنی. آگاه هستی، اما فکر نمی‌کنی.

***

هنگامی که به سکوت آگاه می‌شوی، بی‌درنگ آن حالت هشیاری ساکن درونی ایجاد می‌شود. اکنون حاضر هستی و از هزاران سال شرطی‌سازی جمعی بشر به بیرون گام نهاده‌ای.

**

به یک درخت، یک گل و یک گیاه نگاه کن. بگذار آگاهی تو بر آن بیارامد. بنگر چه ساکن هستند، چه عمیق در وجود ریشه دارند. بگذار تا طبیعت، سکون را به تو بیاموزد.

***

هنگامی که به درختی نگاه می‌کنی و سکون آن را درمی‌یابی، خودت نیز ساکن می‌شوی و در سطح بسیار عمیقی با آن ارتباط برقرار می‌کنی. با هر چه از طریق سکون دریافت کنی، احساس یگانگی می‌نمایی. احساس یکی بودن با همه چیز، همان عشق حقیقی‌ست.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
لـِئا
۱۴۰۰/۰۵/۱۹

فوق‌العاده بود. دید شخص رو وسیع‌تر می‌کنه و صدالبته که، با اون چیزهایی که تا به حال از هویت خودمون شنیدیم و خووندیم، فرق داره. توصیه می‌کنم حتماً حتماً مطالعه کنید.

کاربر ۲۶۹۴۹۱۶
۱۴۰۰/۱۰/۲۰

عمیقا با این کتاب ارتباط گرفتم خیلی عالی در رابطه با سکون و رنج و ...حرف می زنه بسیار خوب

کاربر ۱۵۶۶۲۹۹
۱۴۰۱/۰۱/۰۱

من این کتاب رو خریدم از طریق سایتتون میتونم مطالعش کنم ولی از تو اپلیکیشن نه! لطفاً راهنمایی کنید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۸)
یک تمرین معنوی تازه برای تو: افکارت را زیادی جدی نگیر.
mahdi
هر گاه در تفکرِ بی‌اختیار غرق می‌شوی، از آن چه هست، می‌گریزی. نمی‌خواهی آنجایی که هستی، باشی؛ در اینجا و حالا!
mahdi
جریان تفکر قدرت شدیدی دارد که می‌تواند به سادگی تو را با خود ببرد. هر فکری وانمود می‌کند که بی‌اندازه مهم است و می‌خواهد توجه تو را به طور کامل ببلعد. این هم یک تمرین معنوی تازه برای تو: افکارت را زیادی جدی نگیر.
mafian
هنگامی که متوجه طبیعت ناپایدار تمامی تجربه‌ها بشوی و به این نکته پی ببری که جهان نمی‌تواند هیچ چیزی به تو بدهد که تا ابد ارزشمند باشد، تسلیم برایت بسیار ساده‌تر می‌گردد. آن گاه باز هم با افراد معاشرت خواهی کرد، در تجربه‌ها و فعالیت‌ها شرکت خواهی جست، اما بدون خواسته‌ها و ترس‌های «خودِ» خودمحور. یعنی دیگر برایت ضروری نیست که وضعیت، شخص، مکان یا رویدادی حتماً تو را راضی یا شاد کند و به طبیعت گذرا و ناقص پدیده‌ها اجازهٔ وجود می‌دهی. معجزه در این است که هنگامی که خواستهٔ غیر ممکن خود را کنار می‌گذاری، هر وضعیت، شخص، مکان یا رویدادی نه تنها رضایت‌بخش می‌شود، بلکه هماهنگ‌تر و آرامش‌بخش‌تر نیز می‌گردد.
کاربر ۲۰۲۰۴۸۹
همهمهٔ درونی تفکر معادل با سر و صدای بیرونی‌ست. سکون درونی معادل با سکوت بیرونی‌ست.
♡Zahra*♧
آزادی حقیقی و پایان دادن به رنج، زندگی کردن به گونه‌ای‌ست که گویی تو خودت هر آن چه را که در این لحظه احساس یا تجربه می‌کنی، به طور کامل انتخاب کرده‌ای. این اتحاد درونی با حال، پایان رنج بردن است.
کاربر ۲۰۲۰۴۸۹
سکون، طبیعت اصلی توست. سکون چیست؟ نوعی فضا یا هشیاری درونی که واژه‌های این صفحه در آن دریافت می‌شوند و به افکار تبدیل می‌گردند.
27059
«بله» به آن چه هست، بُعدی عمیق از درون تو را آشکار می‌کند که نه به شرایط بیرونی وابسته است و نه به وضعیت درونی افکار و عواطف پیوسته در تغییر.
کاربر ۲۰۲۰۴۸۹
هنگامی که از استاد بودایی خواستند تا معنای عمیق آیین بودا را شرح دهد، گفت: «بدون خود، مسأله‌ای وجود ندارد.»
mafian
یکی از استادان ذن، جوهر ذن را این گونه تعریف کرد: «انجام دادن تک به تک کارها.» انجام دادن یک کار در یک زمان به این معناست که در آن چه انجام می‌دهی به طور کامل باشی و توجه کاملت را به آن بدهی. این، کار کردن در حالت تسلیم و عملی بااقتدار است.
mafian

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۹۹۶-۰۸-۹
تعداد صفحات۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۹۹۶-۰۸-۹