با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مارتا فروید

دانلود و خرید کتاب مارتا فروید

۴٫۳ از ۳ نظر
۴٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مارتا فروید  نوشته  نیکول  روزن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مارتا فروید

نیکول روزن، نویسنده فرانسوی است. در بخشی از رمان که می‌کوشد روایتگر زندگی مارتا فروید، همسر زیگموند فروید، باشد می‌خوانیم: «نمی‌دانم به‌راستی یونگ را در خواب می‌دیدم یا نه. او همیشه به نظرم مرد خوش‌قیافه‌یی می‌آمد، ولی من کم‌ترین تمایل و کششی نسبت به او نداشتم. لااقل در خودآگاه‌ام. فکر می‌کنم فقط نام او بود که در خواب‌هایم جا خوش کرده بود. یونگ، مرد جوان. جوانیِِ از دست‌رفته‌ام. جوانی‌ام که آرزوی داشتن و لمس دوباره‌اش را داشتم. در آن زمان ماتیلده نامزد کرده بود و من نسبت به تمام رفتار او حساس شده بودم. او را کرخت می‌دیدم با نگاهی سنگین، حرکاتی بلاتکلیف و مسحور هیجانی درونی که عشق بانی آن است. وجود دلداده‌یی جوان در خانه برای من هم‌زمان هم شادی‌آور بود و هم دردآور. زندگی عشقی من بسیار کوتاه بود و الان به نظرم خیلی دور می‌آید. بعد هم خاطراتی به یادم آمد که با دقت و وسواس تمام از آن‌ها می‌گریختم. خاطراتی از دوران نامزدی‌ام. زمانی که زیگموند به من ابراز عشق می‌کرد و تمام این عشق نثار من می‌شد. نثار جسم و جان‌ام. هیچ مردی تا آن وقت این‌قدر به من نزدیک نشده بود. من هم مثل تمام دختران هم‌سن و هم‌طبقه‌ام در بی‌خبری محض از آن‌چه در انتظارم بود به سر می‌بردم. در ضمن صادقانه بگویم که در سال‌های جدایی اجباری‌مان هم چندان تلاشی برای پیشرفت و آگاهی به خرج ندادم. هم‌چنان در کنار مادر و خواهرم و در کانون دیرمانند و زاهدانه‌ی خانواده‌ی کوچک‌مان، از گزند عالم و آدم دور بودم و احساس امنیت می‌کردم».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
mahnaz57
۱۳۹۹/۱۰/۲۵

در این کتاب به زنان یادآور می شود که وقتی خود را کامل وقف زندگی عزیزانشان می کنند خود را فراموش نکنند.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
به خودم فکر می‌کنم. به همه‌ی زنان. به این‌که چه‌طور همه‌شان به آسانی در خدمت عزیزان‌شان قرار می‌گیرند. آیا این عشق است؟ این جان‌نثاری و خدمت‌گزاری خودخواسته! این سوالات مانند قطعات پازل‌ام پیشِ رویم است. از این به بعد فقط به آن‌ها فکر می‌کنم. در باقی‌مانده‌ی عمرم.
mahnaz57

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۰۵-۶
تعداد صفحات۲۹۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۰۵-۶