با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب قدرت سکوت ذهن اثر رایان هالیدی

دانلود و خرید کتاب قدرت سکوت ذهن

روشی برای عاقل ماندن، شفاف اندیشیدن و غلبه بر مشکلات در دنیای دیوانه‌وار امروز

۳٫۸ از ۹ نظر
۳٫۸ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قدرت سکوت ذهن  نوشته  رایان هالیدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قدرت سکوت ذهن

کتاب قدرت سکوت ذهن نوشته رایان هالیدی است که با ترجمه فرناز کامیار منتشر شده است. این کتاب روشی برای عاقل ماندن، شفاف اندیشیدن و غلبه بر مشکلات در دنیای دیوانه‌وار امروز است و شما را در مراحل مختلف زندگیتان همراهی می‌کند. رایان هالیدی یکی از نویسندگان و ذهن‌های برترِ عصرِ ماست که در کتاب قدرت سکوت ذهن، یک طرح کلی برای پاک کردنِ ذهن، شارژِ دوبارهٔ روح، و پس گرفتنِ قدرت در اختیار ما می‌گذارد.

درباره کتاب قدرت سکوت ذهن

در جهانِ امروز، خطرهای بی‌شماری وجود دارد که مهم‌ترین آنها حواس‌پرتی‌های همیشگی و درگیری‌های جزئی است که باعث می‌شوند بی‌هدف و در مسیری نامشخص تلاش کنیم. رایان هالیدی، ازطریقِ تلفیقِ استادانهٔ فلسفهٔ شرق و غرب، به همهٔ ما می‌آموزد که چگونه می‌توان درمیانِ این درگیری‌ها و مشکلاتِ طاقت‌فرسای گاه‌وبی‌گاهِ زندگیِ قرنِ بیستم متمرکز ماند و حضور ذهن داشت. 

بعضی از نویسندگان در کتاب‌های‌شان مشاوره می‌دهند، اما در کتاب قدرت سکوت ذهن، رایان هالیدی عصاره خِرد را در اختیارمان قرار می‌دهد. این کتاب کتابی است که باید خوانده شود. حواستان باشد، در صفحاتِ این کتابِ کم‌حجمِ بی‌نظیر، ایده‌ای برای تغییر زندگی نهفته است، اینکه برای پیشرفت به جلو باید بیاموزیم و ذهنمان را ساکت کنیم و رایان هالیدی، بار دیگر، در این کار موفق بوده است. 

خواندن کتاب قدرت سکوت ذهن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال زندگی شاد هستند پیشنهاد می‌کنیم

درباره رایان هالیدی

رایان هالیدی به عنوان استراتژیست رسانه‌ای و یکی از نویسندگان برجسته در زمینه استراتژی و بیزنس فعالیت می‌کند. وی پس از رها کردن کالج در سن نوزده سالگی، برای کارآموزی نزد رابرت گرین نویسندهٔ کتاب «۴۸ قانون قدرت» رفت، وی وظیفه ارائه مشاوره به بسیاری از نویسندگان و خوانندگان دارای آثار پر فروش میلیونی را به عهده داشته است. هالیدی در سمت مدیر بازاریابی امریکن آپارال نیز سالها فعالیت کرد، کارزارهای تبلیغاتی ای که طی این دوران طراحی نمود در قالب مطالعات موردی توسط توییتر، گوگل و یوتیوب مورد استفاده قرار گرفته و در نشریاتی چون اَداِج، نیویورک تایمز و فست کمپانی نام برده شده است.

کتاب اول هالیدی به نام «به من اعتماد کنید، به شما دروغ می‌گویم»: اعترافات یک متقلب رسانه ای که از طرف فایننشال تایمز کتابی شگفت‌انگیز و آزاردهنده توصیف شده – اثری پرفروش بود که وی را به همگان معرفی کرده و هم اکنون در کالج های سرتاسر جهان تدریس می‌شود. هالیدی هم اکنون بیشتر اوقات را به کار ویراستاری برای نیویورک آبزِروِر مشغول بوده و از منزل خود در آستینِ تگزاس به نوشتن مطالبی برای تاوت کاتالوگ می‌پردازد.

بخشی از کتاب قدرت سکوت ذهن

جذبهٔ سکوت به‌آرامی هویدا می‌شود و دنیای مدرن با این آرامش و سکوت میانهٔ خوبی ندارد، زیرا علاوه‌بر هیاهو و سروصدا، دسیسه‌ها و کشمکش‌های تنگاتنگ مربوط به عصر سنکا، صدای بوق ماشین‌ها، صدای استریوها، زنگ تلفن‌ها و زنگِ هشدارِ برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی، صدای اره‌برقی‌ها و هواپیماها را هم داریم. مشکلاتِ شخصی و اجتماعیِ ما نیز به همان نسبت بیشتر شده است؛ رقبا به‌زور واردِ پیشه و هنرِ ما می‌شوند، میزهایمان با انبوهی از کاغذ انباشته می‌شود، و صندوقِ الکترونیکیِ ما از پیام‌ها سرریز می‌گردد. همیشه در دسترس هستیم و این بدان معناست که در جریانِ موضوعات و مسائلِ روز قرار داریم. در صفحه‌های اجتماعی‌مان که تعدادشان هم زیاد است، اخبارِ بحران‌های پشت‌سرهم بر سرمان هوار می‌شود. سختیِ کار، ما را فرسوده می‌کند و گویی تمامی ندارد. از هر نظر، بیش‌ازحد مصرف می‌شویم و دچار سوءتغذیه‌ایم، بیش‌ازحد برانگیخته می‌شویم، بیش‌ازحد برنامه‌ریزی شده‌ایم و تنها هستیم. چه کسی قدرتِ متوقف کردنِ این فرایند را دارد؟ چه کسی فرصت فکر کردن دارد؟ آیا کسی هست که تحت تأثیر همهمه و اختلالاتِ عصرِ ما نباشد؟

با اینکه شدت و ضرورتِ حلِّ مشکلاتِ ما امروزی است، اما ریشه در مشکلی ابدی دارد. درحقیقت براساس شواهد تاریخی، همیشه تواناییِ تقویتِ آرامش و فرونشاندنِ آشفتگیِ درونی، آرام کردنِ ذهن، درک احساسات، و کنترل جسممان بسیار دشوار بوده است. چنان‌که بلز پاسکال در ۱۶۵۴ گفته است، تمامیِ مشکلاتِ بشر از آنجایی نشئت می‌گیرد که انسان نمی‌تواند به‌تنهایی در اتاقی آرام بنشیند. براساس نظریهٔ تکامل، گونه‌های مجزایی مانند پرندگان و خفاش‌ها جهتِ بقا، سازگاری‌های مشابهی داشته‌اند؛ دربارهٔ مکاتب فلسفی که کیلومترها از هم دورند و فاصله‌ای به وسعتِ اقیانوس‌ها دارند نیز چنین است، همان مکتب‌هایی که با روش‌های منحصربه‌فردشان به مقصدِ مهمِ مشابهی رسیده‌اند:

برای تسلط کامل بر زندگی شخصی، برای زنده ماندن و رشد کردن در هر شرایطی، بدون توجه به شلوغی و همهمهٔ محیط، سکوت ذهن ضروری است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
رضا د.ب
۱۴۰۰/۰۴/۰۵

واقعا کار مترجم عالی بوده. البته که کار نویسنده هم عالی بوده. کتاب خیلی خوبی بود با ترجمه روان و خوب. انسان ساز هست.

mahan
۱۳۹۹/۱۲/۲۵

کتابی به شدت کاربردی با متن و ترجمه روان.👌👌

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۹)
برای تسلط کامل بر زندگی شخصی، برای زنده ماندن و رشد کردن در هر شرایطی، بدون توجه به شلوغی و همهمهٔ محیط، سکوت ذهن ضروری است.
.
به آینده، هرچند نویدبخش، دل مبند، و بگذار گذشتهٔ معدوم به خاک سپرده شود؛ زندگی کن، در زمانِ حالی که نقد است، با دلی امیدوار و توکل به آفریدگار. ـ هنری وادزورث لانگ‌فلو
.
کمانگیرهای ماهر می‌گویند: «کُندیْ آرامش است و آرامشْ سرعت به‌همراه دارد.
amin azadi
سکوت ذهن باعث می‌شود تا ثابت‌قدم بمانیم و پیشرفت کنیم، راهکاری برای دستیابی به بینش هوشمندانه است و به ما قدرتِ درکِ این بینش‌ها را می‌بخشد.
.
هرقدر انرژی کمتری برای تأسف خوردن بر گذشته و نگرانی از آینده صرف کنیم، برای آنچه درمقابلمان قرار دارد، انرژی بیشتری خواهیم داشت.
Anahid
سکوت ذهنْ راهکار مناسبی است تا در هر زمینه‌ای که هستیم، خوب باشیم؛ یک والد، هنرمند، سرمایه‌گذار، ورزشکار یا دانشمند بهتر، و درکل انسان بهتری باشیم؛ راهکار مناسبی است برای دستیابی به همهٔ توانایی‌هایی که در زندگی داریم.
.
به آینده، هرچند نویدبخش، دل مبند، و بگذار گذشتهٔ معدوم به خاک سپرده شود؛ زندگی کن، در زمانِ حالی که نقد است، با دلی امیدوار و توکل به آفریدگار. ـ هنری وادزورث لانگ‌فلو
Farzin
: «همه‌جا به‌دنبال آرامش بودم و نیافتمش، جز گوشه‌ای با یک کتاب.
amin azadi
این ایدهْ راهی دست‌یافتنی برای همگان، درجهتِ رسیدن به وارستگی و تعالی و ارجمندی، برای کسب شادی و کارآمد بودن است و به همان اندازه، روشی است برای حضور داشتن در لحظه. سکوت ذهن، قدرتِ هدف‌گیریِ کمانگیر و الهام‌بخشِ ایده‌های جدید است که چشم‌اندازها را ژرف‌تر و ارتباطات را واضح‌تر می‌کند. گویی باعثِ کُندیِ حرکتِ توپ [در بیسبال] می‌شود تا بتوانیم به آن ضربه بزنیم. دیدگاهی نو به‌همراه دارد و ما را دربرابرِ شوریدگیِ محیط، مقاوم می‌سازد و به حق‌شناسی و ژرف‌اندیشی فضا می‌دهد.
.
سکوت ذهن همه‌چیز است، راهکاری برای شفاف اندیشیدن، دیدنِ کلِّ صفحهٔ بازی، تصمیم‌گیری‌های سخت، کنترل احساسات، شناساییِ اهدافِ درست، مدیریت بحران، حفظ ارتباطات، خَلقِ عادت‌های خوب، مبتکر ماندن، برتری یافتنِ فیزیکی، کامیابی و درکِ لحظاتِ شاد و لذت‌بخش.
.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۲۸۵۸-۴
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۲۸۵۸-۴