با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چرا او؟

دانلود و خرید کتاب چرا او؟

چرا عاشق شخص خاصی می‌شویم؟

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چرا او؟  نوشته  هلن فیشر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چرا او؟

کتاب چرا او؟ نوشته هلن فیشر است که با ترجمه صدیقه فرهادی منتشر شده است. در این کتاب هلن فیشر سعی دارد به شما توضیح دهد چه چیزهایی باعث می‌شود عاشق فرد خاصی شوید و او را اتخاب کنید.

درباره کتاب چرا او؟

چرا عاشق شخص خاصی می‌شویم؟ هلن فیشر به عنوان نورولوژیست و محققی برجسته در حوزه‌ی عشق رمانتیک در این کتاب آموزنده به این پرسش پاسخ می‌دهد. او در این کتاب نشان می‌دهد که هر یک از ما به دلیل ترکیب ژنتیکی و نظام شیمیایی متفاوتی که در مغزمان عمل می‌کند، یکی از چهار هورمون اصلی دوپامین، سروتونین، تستوسترون و استروژن را بیشتر ترشح می‌کنیم. او چهار تیپ شخصیتی جستجوگر، سازنده، هدایتگر و مذاکره‌کننده را نماینده سطوح بالای هریک از این هورمون‌ها می‌داند و به تفصیل به تبیین هر یک از این شخصیت‌ها می‌پردازد. هلن فیشر نشان می‌دهد که ما به عنوان نماینده یکی از این تیپ‌های شخصیتی، جذب افرادی می‌شویم که مکمل ویژگی‌های پایدار شخصیتی ما باشند. کتاب «چرا او»، درک شما را از چرایی عاشق «او» شدن، زیر و رو می‌کند و با تکیه بر زیست‌شناسی و شیمی به شما کمک می‌کند تا محبوب خود را بیابید و او را بشناسید.

در این کتاب، پیش از آن که به پاسخ پرسش چرا او دست بیابید، با پرسش چرا من؟ مواجه خواهید شد. تنها پس از پاسخ دادن به این پرسش و شناخت خودتان، می‌توانید دریابید چرا عاشق افراد به خصوصی می‌شوید. هلن فیشر، پس از انجام تحقیقات گسترده بر روی پایه‌های زیست‌شناختی تیپ‌های شخصیتی، به این نتیجه رسیده است که هر کدام از ما، ترکیب منحصربه‌فردی از چهار تیپ شخصیتی اصلی را بروز می‌دهیم. علاوه بر این، تیپ شخصیتی اصلی، ما را به‌سوی شریک عشقی خاصی هدایت می‌کند. او می گوید: نجوای مداوم طبیعت زیست‌شناختی درونمان، بر روی این موضوع که عاشق چه کسی شویم تأثیر می‌گذارد.

خواندن کتاب چرا او؟ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که می‌خواهند درک بهتری از احساساتشان داشته باشند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب چرا او؟

ما از تمایلات ذاتی بسیاری برخورداریم. در حقیقت، دانشمندان اکنون معتقدند که حدود ۵۰ درصد تغییرات در شخصیت انسان با عوامل ژنتیکی آنها مرتبط است. ما بخش زیادی از ساختار ذهنمان را به ارث می‌بریم. اما شخصیت چیست؟ روانشناسان، شخصیت را به عنوان مجموعه‌ای متمایز از افکار و احساسات تعریف می‌کنند که بر همه اعمال شخص تأثیر می‌گذارد. البته که شخصیت چیزی فراتر از زیست شناسی محض است. شخصیت از متفاوت تشکیل می‌شود: صفات مرتبط به شخصیت دو نوع صفات کاملا و صفات مرتبط به فطرت. صفات شخصیتی از تجارب شما نشأت می‌گیرد. بازی‌های دوران کودکی؛ ارزش ها و علائق والدین؛ این که در جامعه شما، مردم چگونه عشق و نفرت را بروز می‌دهند؛ بستگان و دوستان، چه کسانی را مؤدب، خطرناک یا پرهیجان تلقی می‌کنند؛ چگونه عبادت می‌کنند؛ چه آوازی می‌خوانند؛ چه وقت‌هایی می‌خندند؛ برای گذران زندگی و استراحت چه کارهایی انجام می‌دهند. ترکیب این موارد و دیگر عوامل بی شمار فرهنگی، مجموعه‌ای منحصربه فرد از ویژگی‌های شخصیتی را به وجود می‌آورد. خلق وخوی شما، همان تعادل شخصیت شماست. خلق وخو شامل تمام گرایش‌های زیست شناسی توارثی است. این ویژگی‌ها در اوایل دوران کودکی بروز می‌کند تا الگوی منسجمی از احساس، تفکر و رفتار را در فرد ایجاد کند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۵۹۱۵-۵-۰‬‬
تعداد صفحات۳۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۵۹۱۵-۵-۰‬‬