با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ جامع ادیان

دانلود و خرید کتاب تاریخ جامع ادیان

۲٫۸ از ۸ نظر
۲٫۸ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ جامع ادیان  نوشته  جان بایرناس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاریخ جامع ادیان

کتاب تاریخ جامع ادیان نوشته جان ناس و ترجمه علی اصغر حکمت، یکی از کامل‌ترین کتاب‌ها است که در زمینه تاریخ ادیان، دین شناسی و دین پژوهی نوشته شده است. ‌ 

درباره کتاب تاریخ جامع ادیان

جان ناس در کتاب تاریخ جامع ادیان در چهار بخش به بررسی ادیان ابتدایی و گذشته، مذاهب هند، ادیان خاور دور و ادیان خاور نزدیک می‌پردازد. 

بخش اول شامل مرور ادیان و جایگاه دین در دوره های پیش از تاریخ وفرهنگ‌های ابتدایی است. او علاوه بر این، ویژگی‌های مشترک میان ادیان ابتدایی و ادیان امروزی را هم بررسی کرده است. بخش دوم به مذاهب هند اختصاص دارد. در این بخش با دین‌هایی مانند هندوئیسم، جینیزم، بودیسم وآیین سیک آشنا می‌شویم و از پیشینه تاریخی، مناسک و فرق مختلفی می‌خوانیم که خاستگاه آن‌ها شبه جزیره هند است. بخش سوم به ادیان خاور دور و مذاهب مانند تائو،کنفوسیوس و شینتو اختصاص دارد. در بخش آخر هم با ادیان خاور نزدیک یعنی ایران، عربستان، منطقه عمومی بیت المقدس و شام و مصر قدیم آشنا می‌شویم. ادیان زرتشتی، یهودی، مسیحیت و اسلام موضوعات این بخشند.

کتاب تاریخ جامع ادیان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب اثری خواندنی و سرشار از اطلاعات مفید و جالب برای دین‌پژوهان و دانشجویان فارسی‌زبان است. 

درباره علی‌ اصغر حکمت

علی‌اصغر حکمت ۲۶ مرداد ۱۲۷۱ در روستای پیراشکفت فارس متولد شد. او سیاست‌مدار، ادیب، شاعر، نویسنده و مترجم معاصر ایرانی بود. او در دوران سلطنت رضاشاه مقام وزیر معارف را داشت و نقش مهمی در توسعه آموزش نوین در ایران ایفا کرد. او نخستین رئیس دانشگاه تهران و بنیان‌گذار کتابخانه ملّی ایران بود. او همچنین بنیانگذار نشریه فروغ تربیت بود. حکمت تالیفات و ترجمه‌های ارزشمندی از خود به جای گذاشت و در نهایت ۳ شهریور ۱۳۵۹ در ۸۸ سالگی در تهران از دنیا رفت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
arian
۱۳۹۹/۰۹/۱۳

بسیار کتاب مفید برای دین پژوهان و افراد معمولی البته باید از اول کتاب بخونید تا با مفاهیم کتاب آشنا شوید.

Mohammad Mofrad
۱۴۰۰/۰۵/۱۴

پی دی افه متاسفانه

عشق کتاب
۱۳۹۹/۱۱/۱۲

قیمت چاپی ۸۰هزارتومن هست نه یک میلیون و ششصد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۶۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۰۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۲۴۱-۳۶-۵
تعداد صفحات۷۶۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۰۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۲۴۱-۳۶-۵