با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
۴٫۳ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دریچه‌ای به عالم پنهان  نوشته  گروه محتوایی موسسه جوانان آستان قدس رضوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب دریچه‌ای به عالم پنهان

کتاب دریچه‌ای به عالم پنهان کاری از  گروه محتوایی موسسه جوانان آستان قدس رضوی  و از مجموعه کتاب‌های موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی است.

هدف این موسسه برقراری ارتباط، بررسی و حل مشکلات جوانان، کوشش برای یافتن راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی غرب، ارتقای سطح آگاهی و معرفت دینی، اجتماعی جوانان و انجام فعالیت‌های تحقیقی- پژوهشی و افکارسنجی است.

مهم‌ترین رویکرد موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهشی‌های اجتماعی آستان قدس رضوی، معرفت افزایی برای جوانان و تقویت دنیای اعتقاداتشان و تأثیر بر سبک زندگی آن‌ها در سراسر کشور و برخی از نقاط جهان است.

در این راستا، موسسه، کتاب‌هایی با موضوعات گوناگون آموزشی و معرفتی به چاپ می‌رساند که کتاب دریچه‌ای به عالم پنهان یکی از آثار ارزشمند در جهت ارتقای سطح آگاهی و معارف دینی، فرهنگی و اجتماعی جوانان امروز است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
farad98
۱۳۹۹/۰۸/۲۴

من نسخه ی چاپی این کتاب رو خوندم،ارزش وقت گذاشتن رو داره.کتاب واضح و روونی هست که میتونید در عرض چندساعت کلی حس خوب ازش بگیرید:) خوندن کتاب "معمای خیر و شر" از این مجموعه هم مفیدِ

kimi_shaparak
۱۳۹۹/۱۲/۱۱

به شدت کتاب جذابی بود در این زمینه ها مطالعه نمیکنم و علاقه هم نداشتم ولی نظرمو عوض کرد... خیلی عالی خیلی ارزش خریدن و خوندن رو داره،بسیار پر محتوا در عین سادگی و روانی و مثال های جذاب... اونقدر غرقش شدم که تا نصف

- بیشتر
f
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

خیلی کتاب عالی ایه در مورد عالم غیب ، در مورد رابطه ما و خدا ، در مورد ویژگی های خدا ، داستان آدم و حوا ، و فصل آخر هم در مورد مفهوم عشق برای خوندنش باید خوب تمرکز کنید

- بیشتر
قاصدک
۱۴۰۰/۰۹/۲۹

خیلی منطقی و صحیح حقیقتِ وجود انسان و راه رسیدن به خداوند را توصیف کرده بود. و همچنین داستان کامل آدم و حوا را که معمولا به ما ناقص گفته شده است را به خوبی شرح داده. بسیار لذت بردم.

kowsar Shieh
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

خیلی قشنگ بود😍😍😍

آرام
۱۴۰۰/۰۱/۰۲

عالی❤

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷)
راه بیرون‌رفتن از این دنیا و بازگشت به وطن اصلی، چیزی نیست جز دل‌کندن از زمین و زمینی‌ها به‌وسیلهٔ: انفاق، ایثار، گذشت، جود، روزه، صمت و سکوت، سهر و بیداری، عزلت و ترک لهو و لغو و نیز ادای حق همهٔ حق‌داران و... سپس دل‌دادن به عالم توحید و نماز و دوام ذکر و یاد و عشق خداوند و توسل و محبت به اولیای او.
محمدرضا میرباقری
هرچه انسان را به‌سوی کمال برتر و لذت عالی‌تر هدایت کند مثبت و هرچه انسان را از این واقعیت دور کند منفی است.
محمدرضا میرباقری
وطن اصلی آدم (ع) و بنی‌آدم، عالم ملکوت است.
محمدرضا میرباقری
اما چرا باید انسان به این عالم بیاید؟ زیرا انسان تا به این عالم قدم ننهد، در تنگنای اینجا قرار نگیرد و در بوتهٔ بلا و امتحان واقع نشود، رشد نمی‌کند؛ مانند دانهٔ گندمی که اگر بخواهد جوانه بزند و سر به آسمان بکشد ابتدا باید به زیر خاک برود و چند صباحی را در ظلمت و فشار آن خانهٔ تاریک به سر ببرد تا اینکه سر برآورد و دریچه‌ای به دنیای نور بگشاید و دوباره سر از خاک بیرون آورد؛ اما این بار که از خاک بیرون می‌آید، آن دانهٔ گندم پیشین نیست؛ دانه‌ای است جوانه‌زده که می‌تواند ده‌ها برابر صعود کند و خود، منبع و منشأ ده‌ها دانهٔ جدید شود.
محمدرضا میرباقری
عقل ما حکم می‌کند امکان ندارد موجودی به هیچ‌چیزی نیازمند نباشد، ولی وجودش محدودیت داشته باشد؛
محمدرضا میرباقری
وقتی آتش محبت شعله می‌کشد و شدت می‌یابد، آن را عشق می‌نامیم.
محمدرضا میرباقری
فعالیت و کارکردن نفس، محصول کمال نفس است
محمدرضا میرباقری
خلق‌کردن خداوند همانند دیگر اسما و صفات او، نتیجهٔ کمال ذات اوست؛
محمدرضا میرباقری
اگر کسی بفهمد همه، هرچه دارند از خداوند دارند و همه، آینه‌داران جمال او هستند، درمی‌یابد که در عالم هستی جز او چیزی شایستهٔ محبت و دلدادگی نیست و نباید به‌جز او به چیزی دل بست.
محمدرضا میرباقری
رفتار ما محصول افکار و روحیات ماست و افکار ما، اقتضای ذات ماست؛
محمدرضا میرباقری

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۸
شابک-۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱۱۹-۴‬
تعداد صفحات۱۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۸
شابک-۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱۱۹-۴‬