با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۵٫۰ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دریچه‌ای به عالم پنهان  نوشته  گروه محتوایی موسسه جوانان آستان قدس رضوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دریچه‌ای به عالم پنهان

کتاب دریچه‌ای به عالم پنهان کاری از  گروه محتوایی موسسه جوانان آستان قدس رضوی  و از مجموعه کتاب‌های موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی است.

هدف این موسسه برقراری ارتباط، بررسی و حل مشکلات جوانان، کوشش برای یافتن راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی غرب، ارتقای سطح آگاهی و معرفت دینی، اجتماعی جوانان و انجام فعالیت‌های تحقیقی- پژوهشی و افکارسنجی است.

مهم‌ترین رویکرد موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهشی‌های اجتماعی آستان قدس رضوی، معرفت افزایی برای جوانان و تقویت دنیای اعتقاداتشان و تأثیر بر سبک زندگی آن‌ها در سراسر کشور و برخی از نقاط جهان است.

در این راستا، موسسه، کتاب‌هایی با موضوعات گوناگون آموزشی و معرفتی به چاپ می‌رساند که کتاب دریچه‌ای به عالم پنهان یکی از آثار ارزشمند در جهت ارتقای سطح آگاهی و معارف دینی، فرهنگی و اجتماعی جوانان امروز است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
farad98
۱۳۹۹/۰۸/۲۴

من نسخه ی چاپی این کتاب رو خوندم،ارزش وقت گذاشتن رو داره.کتاب واضح و روونی هست که میتونید در عرض چندساعت کلی حس خوب ازش بگیرید:) خوندن کتاب "معمای خیر و شر" از این مجموعه هم مفیدِ

kimi_shaparak
۱۳۹۹/۱۲/۱۱

به شدت کتاب جذابی بود در این زمینه ها مطالعه نمیکنم و علاقه هم نداشتم ولی نظرمو عوض کرد... خیلی عالی خیلی ارزش خریدن و خوندن رو داره،بسیار پر محتوا در عین سادگی و روانی و مثال های جذاب... اونقدر غرقش شدم که تا نصف

- بیشتر
f
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

خیلی کتاب عالی ایه در مورد عالم غیب ، در مورد رابطه ما و خدا ، در مورد ویژگی های خدا ، داستان آدم و حوا ، و فصل آخر هم در مورد مفهوم عشق برای خوندنش باید خوب تمرکز کنید

- بیشتر
kowsar Shieh
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

خیلی قشنگ بود😍😍😍

آرام
۱۴۰۰/۰۱/۰۲

عالی❤

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۵)
عقل ما حکم می‌کند امکان ندارد موجودی به هیچ‌چیزی نیازمند نباشد، ولی وجودش محدودیت داشته باشد؛
محمدرضا میرباقری
وطن اصلی آدم (ع) و بنی‌آدم، عالم ملکوت است.
محمدرضا میرباقری
راه بیرون‌رفتن از این دنیا و بازگشت به وطن اصلی، چیزی نیست جز دل‌کندن از زمین و زمینی‌ها به‌وسیلهٔ: انفاق، ایثار، گذشت، جود، روزه، صمت و سکوت، سهر و بیداری، عزلت و ترک لهو و لغو و نیز ادای حق همهٔ حق‌داران و... سپس دل‌دادن به عالم توحید و نماز و دوام ذکر و یاد و عشق خداوند و توسل و محبت به اولیای او.
محمدرضا میرباقری
هرچه انسان را به‌سوی کمال برتر و لذت عالی‌تر هدایت کند مثبت و هرچه انسان را از این واقعیت دور کند منفی است.
محمدرضا میرباقری
اما چرا باید انسان به این عالم بیاید؟ زیرا انسان تا به این عالم قدم ننهد، در تنگنای اینجا قرار نگیرد و در بوتهٔ بلا و امتحان واقع نشود، رشد نمی‌کند؛ مانند دانهٔ گندمی که اگر بخواهد جوانه بزند و سر به آسمان بکشد ابتدا باید به زیر خاک برود و چند صباحی را در ظلمت و فشار آن خانهٔ تاریک به سر ببرد تا اینکه سر برآورد و دریچه‌ای به دنیای نور بگشاید و دوباره سر از خاک بیرون آورد؛ اما این بار که از خاک بیرون می‌آید، آن دانهٔ گندم پیشین نیست؛ دانه‌ای است جوانه‌زده که می‌تواند ده‌ها برابر صعود کند و خود، منبع و منشأ ده‌ها دانهٔ جدید شود.
محمدرضا میرباقری
وقتی آتش محبت شعله می‌کشد و شدت می‌یابد، آن را عشق می‌نامیم.
محمدرضا میرباقری
جان انسان، دریچهٔ عالم ملکوت
محمدرضا میرباقری
خلق‌کردن خداوند همانند دیگر اسما و صفات او، نتیجهٔ کمال ذات اوست؛
محمدرضا میرباقری
فعالیت و کارکردن نفس، محصول کمال نفس است
محمدرضا میرباقری
رفتار ما محصول افکار و روحیات ماست و افکار ما، اقتضای ذات ماست؛
محمدرضا میرباقری

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۸
شابک‫‭۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱۱۹-۴‬
تعداد صفحات۱۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۸
شابک‫‭۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱۱۹-۴‬