با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب راهنماشناسی اثر محمدحسن وکیلی

دانلود و خرید کتاب راهنماشناسی

معارف کاربردی (۴)

۴٫۹ از ۹ نظر
۴٫۹ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهنماشناسی  نوشته  محمدحسن وکیلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب راهنماشناسی

راهنماشناسی تالیف محمدحسن وکیلی کتاب چهارم از مجموعه معارف کاربردی برترین آرزو موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی است.

کتاب‌های این مجموعه برای استفاده دانشجویان و دانش‌آموزان در اردوهای آموزشی، معرفتی و تفریحی منتشر شده است. مطالب کتاب‌های این مجموعه عموما به صورت خودخوان قابل استفاده است و تنها برخی از نکات عمیق و ظریف آن با کمک استاد تدریس می‌شود.

درباره کتاب راهنماشناسی

کتاب حاضر جلد چهارم از مجموعه معارف کاربردی برترین آرزو است که به بحث درباره پیامبر و امام شناسی نبوت و امامت عامه می‌پردازد. نیمی از این کتاب درباره جایگاه مقام والیت و انسان کامل و تعریف اصطلاحاتی چون ولی و نبی و وصی و امام است و بخش دیگری از کتاب درباره اوصاف امام چون علم و عصمت و در نهایت بخش پایانی درباره راه‌های شناخت حجت خدا پیامبر و امام است.

خواندن کتاب‌های مجموعه معارف کاربردی را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

این کتاب‌ها برای آموزش معارف اسلامی به جوانان و نوجوانان طراحی و تدوین شده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
کاربر ۱۳۵۷۳۳۱
۱۳۹۹/۰۸/۲۲

دمتون گرم بیشتر از این کتاب ها توی طاقچه در دسترس همگان قرار بدید

سید حمید رضا تفتی
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

از بهترین کتاب های حوزه اعتقادات اسلامی می باشد که برای سنین ۱۷ سال به بالا مناسب است. به عنوان یک کارشناس در این حوزه از آن دارم که از بهترین کتابهای موجود است و نویسنده آن از نوابغ روزگار.

mohebbi
۱۳۹۹/۰۸/۲۴

فوق العاده ست خصوصا همراه با برنامه مجازی برهان

کاربر ۳۹۰۰۹۸۲
۱۴۰۱/۰۳/۲۹

بسیار کتاب ارزشمندی است که با مفاهیم ساده و روان مباحث اعتقادی ومعرفتی رو بیان کرده و خواندن آن را به جوانان ونوجوانان توصیه میکنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۳)
صلوات دعایی است که اگر با حضور قلب گفته شود در همان حین گفتن دعا مستجاب می‌شود و هیچ وقت رد نمی‌شود
Jaber_313
اینکه تنوع مطلوب است به این علت است که هیچ مطلوبی قدرت ندارد مطلوبیت خودش را برای همیشه حفظ کند و جهتش این است که آن مطلوبْ مطلوب مجازی بشر است و مطلوب واقعی و حقیقی نیست.
amohammadi1419
مقام ولایت بالاترین درجه و مرتبه عالم هستی است و در اصطلاح آن را عالم اسما و صفات کلیه الهیه و گاهی «اول ما خلق الله»‌ و «لوح محفوظ» و «ام الکتاب» می‌نامند و گاه در زبان روایات «روح القدس» نیز نامیده می‌شود.
بنده خدا
وقتی به زیارت مشرف می‌شوید دقت کنید که فقط به زیارت ظاهر و بدن امام (ع) نیامده‌اید، بلکه در کنار بدن امام (ع) حاضر شده‌اید تا با ملکوت و باطن امام که همه جا را پر نموده و با همه چیز همراه است مرتبط شوید و از آن مدد بگیرید. اگر امام را با دیده ملکوتی بشناسیم و معرفت به مقام ولایت حضرتش بیابیم، با تمام وجود حضور امام را در همه زندگی خود احساس می‌کنیم و از اتصال قلبی با امام بهره‌های معنوی فراوانی می‌گیریم.
بنده خدا
خواب برادر مرگ است و تفکر در خواب را راهنمای خود قرار ده تا به وسیله آن مرگی را که راهی برای فهمیدن آن نمی‌یابی بشناسی. (مصباح الشریعة، ص ۴۴) به تعبیری حقیقت سفر عبارت است از «بستن پنجره‌ای به روی برخی از حقایق عالم و باز کردن پنجره‌ای جدید به روی حقایقی جدید».
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸
طبق روایات فراوانی از زمان حضرت آدم (ع) که اوّلین امام بر روی زمین بودند سلسله امامان قطع نشده است و همواره امامی از انبیا یا اوصیا در روی زمین حضور داشته است و به برکت و یمن وجود او بوده که حیات و نور در این زمین ادامه یافته است و اگر روزی زمین از امام زنده خالی شود، برکت از آن رخت بربسته و امکان ادامه حیات برای نوع بشر که می‌خواهند به سوی خدا حرکت کنند از بین می‌رود.
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸
زیرا انسان موجودی بسیار پیجیده است تا جایی که اکنون نیز پس از چند هزار سال از بررسی‌های علمی درباره او هنوز دانشمندان آن را «موجودی ناشناخته» می‌نامند و ابعاد وجود او را نیافته‌اند و از آن پیچیده تر جامعه انسانی است که محصول فعل انفعالات هزاران و ملیونها انسان با روحیات و افکار متفاوت می‌باشد. عقل انسان از شناخت قانونی که انسان را به سعادت برساند عاجز است و می‌فهمد که محتاج یک نیروی برتر برای کشف این مسائل است؛ خصوصاً وقتی که می فهمد که انسان حیاتی جاودانه در عالمی دیگر دارد که انسان عادی از مختصات آن عالم کاملاً بی‌اطلاع است و هرگز نمی‌تواند برای عالمی برنامه‌ریزی کند که راهی برای تجربه و ارزیابی آن ندارد.
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸
انسان به دنبال پذیرفتن «اجتماع تعاونی» وجود قانونی را لازم می‌شمرد که در اجتماع حکومت کرده و وظیفه هر یک از افراد را معین و سزای هر متخلف را مشخص سازد، قانونی که با جریان عملی آن هر یک از افراد جامعه به سعادت واقعی خود برسند و نیک‌بختی را که معادل ارزش اجتماعی شان می‌باشد بیابند.
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸
عقل انسانی وقتی در نظام هدایت الهی و علم و قدرت خداوند تدبر می‌کند و از سویی عجز خود را کشف مسیر هدایتش می‌فهمد پی می‌برد به اینکه حتماً باید راهی دیگر برای کشف مسیر هدایت باشد و حتماً باید دستی از غیب بیاید و راه را نشان دهد و مسلماً خداوندی که من را خلق نموده و همه نیازهای من و دیگر موجودات را در مسیر تکاملشان فراهم نموده من را نیز یله و رها ننهاده و از راهی مسیر هدایت را به من نشان می‌دهد. آن راه، راه تفکر بشری یا غریزه و فطرت انسانی نیست، چون دانستیم که هیچ یک از اینها برای هدایت بشر کافی نیست پس راه آن، نوعی ارتباط دیگر با عالم غیب است که از آن به وحی و الهام و شهود تعبیر می‌کنیم و صاحبان آن را اولیاء و انبیاء می‌خوانیم.
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸
انسان خردمند وقتی در این نظم تأمل می‌کند پی‌می‌برد به اینکه هر موجودی در این چرخه دارای استعدادی خاص است و هدف و غایتی مخصوص دارد و برای رسیدن به آن هدف در درون خود دستگاه‌ها و ابزراهایی دارد که راه رسیدن به آن هدف را برای او هموار می‌نماید. گویی از روز اول برای رسیدن به همان هدف ساخته شده و از آغاز دستی ناپیدا او را به سوی همان غایت حرکت می‌داده است.
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۸
شابک-۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱۲۸-۶‬‬
تعداد صفحات۱۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۸
شابک-۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱۲۸-۶‬‬