با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب معادشناسی اثر محمدحسن وکیلی

دانلود و خرید کتاب معادشناسی

معارف کاربردی (۷)

۴٫۶ از ۱۰ نظر
۴٫۶ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب معادشناسی  نوشته  محمدحسن وکیلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب معادشناسی

معادشناسی تالیف محمدحسن وکیلی کتاب هفتم از مجموعه معارف کاربردی برترین آرزو موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی است.

کتاب‌های این مجموعه برای استفاده دانشجویان و دانش‌آموزان در اردوهای آموزشی، معرفتی و تفریحی منتشر شده است. مطالب کتاب‌های این مجموعه عموما به صورت خودخوان قابل استفاده است و تنها برخی از نکات عمیق و ظریف آن با کمک استاد تدریس می‌شود.

درباره کتاب معادشناسی

مباحث این جلد بر اساس رساله الانسان بعد الدنیا تألیف مرحوم علامه طباطبائی تدوین شده و البته در خلال آن از آثـاری چون تقریرات فلسفه امام خمینی آیةاهلل عبدالغنی اردبیلی، معادشناسی علامه طهرانی، معاد

یا بازگشت به سوی خدا آیت‌الله شجاعی، معاد در قرآن، آیت‌الله جوادی آملی، المعاد آیت‌الله محمدی گیلانی نیز کمک گرفته شده است.

خواندن کتاب‌های مجموعه معارف کاربردی را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

این کتاب‌ها برای آموزش معارف اسلامی به جوانان و نوجوانان طراحی و تدوین شده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
سید حمید رضا تفتی
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

از بهترین کتاب های حوزه اعتقادات اسلامی می باشد که برای سنین ۱۷ سال به بالا مناسب است. به عنوان یک کارشناس در این حوزه از آن دارم که از بهترین کتابهای موجود است و نویسنده آن از نوابغ روزگار.

کاربر ۱۳۵۷۳۳۱
۱۳۹۹/۰۸/۲۲

خیلی عالی بود پیشنهاد میکنم توی صفحه اول بیاد

کاربر ۲۷۲۸۰۱۹
۱۳۹۹/۱۱/۰۷

7 جلد کتاب فوق‌العاده که مهمترین مباحث اعتقادی که بسیار پیچیدن را با ساده ترین زبان بیان میکند به شدت پیشنهاد میکنم پ ن:حتی برای کسانی که به اسلام و خدا اعتقادی ندارن پیشنهاد میکنم این 7 جلد یا (برای مطالعه تخصصی

- بیشتر
گمنام
۱۴۰۰/۰۶/۲۴

سلام من این مجموعه رو نخوندم اما گذروندمش!!! دوره ی بی‌نهایت شو که زیر نظر جوانان استان قدس رضوی هستش، کتاب های این مجموعه رو به زبان جذاب و شیرین و بسیاررر روان برای نوجوانان دهه هشتادی تدریس می‌کنه😍 ویژه ی متولدین 80_87 این

- بیشتر
کاربر ۲۴۱۶۴۰۵
۱۴۰۰/۰۲/۲۷

بسیار عالی

میم.نون
۱۳۹۹/۰۹/۲۷

لطفا در کتابخانه بی‌نهایت بذاریدش

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳۵)
مؤمن باید هر روز و هر هفته و هر ماه در حال نزدیک شدن به خداوند باشد و علامت نزدیک شدن به خداوند این است که ایمان و توحیدش قوی‌تر شده و محبتش به دنیا کمتر و به آخرت بیشتر می‌شود.
بنده خدا
در قیامت نوشتن و ضبط نیست؛ آنجا خود انسان را می‌آورند با همان عملی را که انجام داده درحالی‌که انسان همان عمل را دارد انجام میدهد و به علم حضوری خود را می‌یابد که دارد آن عمل را انجام میدهد. کتاب عمل کتاب تکوینی است و همه حقائق، واقعیتشان آنجا محفوظ است و به همین جهت با تمام خصوصیات و ظرائفش و با تمام نیتها و همه اخلاق و صفات روحی که همراه آنها بوده حضور دارند و هیچ چیزی از آن مخفی نیست.
حسام
بداخلاقی، سخن چینی، بی توجهی به پاکی و نجسی و ... موجب فشار قبر می‌شود.
Jaber_313
از جهت فلسفی محال است که چیزی در همان ظرفی که موجود شده است معدوم گردد؛ زیرا اجتماع نقیضین پیش می‌آید. ما هر گاه از معدوم شدن چیزی صحبت میکنیم در حقیقت از نبودن آن در ظرفی جدید و پس از ظرف قبلی خود سخن می‌گوئیم؛‌ نه از معدوم شدن آن در همان گذشته. بنابراین اگر کسی بتواند از حجاب زمان خارج شده و به ظرف گذشته سفر کند حتماً آن چیز را با تمام خصوصیاتش باید بیابد.
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸
حالِ پیامبران الهی نیز در بیان معارف عالم ملکوت برای مردم، مانند حال ما بزرگترها در بیان مسائل برای کودکان است؛ لذا پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «إِنَّا مَعَاشِرَ الْأَنْبِیَاءِ أُمِرْنَا أَنْ نُکَلِّمَ النَّاسَ عَلَی قَدْرِ عُقُولِهِمْ.» به ما پیامبران دستور داده شده که با مردم بر میزان عقلشان سخن بگوئیم.
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸
با علامات چهارگانه مخلصین در مباحث پیامبر و امام‌شناسی آشنا شدیم. ایشان همان کسانی هستند که از شرک پاک شده و در وجودشان جز خداوند کسی حکومت نمی‌کند. ایشان پیشاپیش راه خدا را طی نموده و با رسیدن به فناء و سپس بقاء در محضر الهی حاضر شده‌اند و دیگر نیازی به احضار ندارند. به جز مخلصین دیگران همگی به فزع و صعقه قیامت که ترسناک‌ترین حقیقت عالم هستی است دچار خواهند شد و هیچ کس چاره‌ای از آن نخواهد داشت.
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸
با توجه به این معنای لغوی حرکت موجودات از عوالم خود به سوی مقام لقاء الله و گردآمدن همه در نزد خداوند با نفخ صور اول «حشر» نامیده می‌شود و بازگشت هر یک به جایگاه خود با نفخ صور دوم «نشر» اسم‌گذاری می‌گردد. البته در اصطلاح گاهی این دو کلمه به جای هم به کار رفته و مثلاً از نفخ اول به نشر تعبیر می‌کنند. در هر حال هر مؤمنی باید به حقانیت حشر و نشر معتقد باشد.
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸
که تصرفی واقعی و تکوینی در عالم هستی از سوی خداوند به دست ملک مقربش حضرت اسرافیل به تنهائی یا با همراهی حضرت عزرائیل انجام می‌شود که نفوس انسانی را از برزخ به قیامت سیر می دهد و چون این کار مانند بیدار کردن انسان خفته یا حرکت دادن لشکر به سوی جائی است از آن به فریاد یا کوبیدن یا دمیدن در بوق تعبیر می شود. حضرت اسرافیل چون عزرائیل حقیقتی گسترده و وسیع دارد که همه نفوس را در خود جای می‌دهد و با یکایک نفوس از درون متصل است و قوتی ملکوتی دارد که با آن قوت ملکوتی می‌تواند حرکتی عظیم را در آن واحد در همگان ایجاد نماید.
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸
گاه یک حقیقت ملکوتی آن قدر عظمت دارد که مانند تصاویر چند بعدی از هر زاویه‌ای به آن بنگریم چهره‌ای از خود بروز می‌دهد. عرصه قیامت و مواقف آن چنین است و از هر زاویه‌ای تصویر و شکلی از آن دیده می‌شود و همه آنها نیز حق است. از همین رو گاه در ترسیم یک بخش از قیامت در روایات گزارشهای متفاوتی بیان شده است که اگر کسی چشم ملکوتی را بگشاید همه آنها را می‌تواند هر یک در زاویه خود ببیند و می فهمد که میان این روایات تعارض و ناسازگاری هم نیست. این نکته کلید طلائی فهم حجمی فراوان از آیات و روایات است.
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸
یکی از جلوه‌های قیامت ظهور و طلوع شاهدان اعمال برای انسانهاست یا به تعبیری ظهور حقیقت ولایت اولیاء الهی است و همه می‌بینند که امام عصرشان واسطه میان ایشان و خداوند بوده و احاطه به اعمال ایشان داشته است و اگر نیاز باشد بر هر حقیقتی شهادت می‌دهد.
کاربر ۲۸۶۷۰۹۸

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۸
شابک-۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱۱۶-۳‬‬
تعداد صفحات۱۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۸
شابک-۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱۱۶-۳‬‬