با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مرا به یاد آر اثر کاظم سلطانی

دانلود و خرید کتاب مرا به یاد آر

۲٫۷ از ۶ نظر
۲٫۷ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرا به یاد آر  نوشته  کاظم سلطانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مرا به یاد آر

مرا به یاد آر کتابی درباره محمدعلی فردین، بازیگر توانای ایرانی، نوشته کاظم سلطانی است. بیست سال از مرگ فردین می‌گذرد و او همچنان محبوبیت خود را میان مردمش حفظ کرده است. اینکه می گویند برای هنرمند مردمی، مرگ معنا ندارد، در مورد او کاملا صادق است. چه بخواهیم و قبول کنیم و چه نخواهیم و انکار کنیم، موفقیت کنونی سینمای ایران به اعتراف بسیاری از شخصیت های سینمایی مدیون این هنرمند فقید است. 

گفتنی پیرامون فردین و سینمای او بسیار است چرا که او زمینه ساز حرکتی بزرگ در سینمای ایران شد. او نخستین بازیگری بود که توانست در سه فیلم خارجی به عنوان بازیگر اول ایفای نقش کند و نام ایران را بلند آوازه سازد. «مردی از تهران» که در بیروت ساخته شد، فیلم « مردانه بکش » در ایتالیا و «طوفان بر فراز پترا» که در اردن هاشمی ساخته شد. 

 درباره کتاب مرا به یاد آر

این کتاب مروری است به زندگی محمدعلی فردین و اندیشه‌هایی که داشت. چند گفتگو با هنرمندانی که او را می‌شناختند و اینک خود به ابدیت پیوسته‌اند و چند ترانه از فیلم‌های او به همراه نظرات هنرمندان دیگر.

در این کتاب در کنار پرداختن به فردین به نکته مهمی نیز اشاره می‌شود. فراموشی، فراموشی مردان و زنانی که در طول تاریخ برای این سرزمین کوشش ها کرده‌اند و اینک از یادها رفته‌اند. شاید هدف اصلی کتاب یادآوری این نکته باشد که از گذشتگان، آنانی که ایران را برای ما حفظ کرده‌اند و به آن شکوه بخشیده‌اند یاد کنیم. فردین به معنای کلمه، اسطوره همیشگی سینمای ایران باقی خواهد ماند.

 خواندن کتاب مرا به یاد آر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه علاقه‌مندان به زندگی و سرگذشت هنرمندان ایرانی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم

 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۲۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۴۱۲۷-۹
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۲۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۴۱۲۷-۹