با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کلاه‌پوستی‌ها

دانلود و خرید کتاب کلاه‌پوستی‌ها

۴٫۴ از ۹ نظر
۴٫۴ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلاه‌پوستی‌ها  نوشته  سیدمیثم موسویان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کلاه‌پوستی‌ها

کلاه‌پوستی‌ها نام رمانی از سیدمیثم موسویان با حال و هوای انقلاب درباره آیت‌الله اسدالله مدنی است. کتاب بر پایه گزارشات ساواک نوشته شده و نام کتاب به علت مبارزه ایت الله مدنی با نوع پوشش پهلوی کلاه پوستی‌ها نام گرفته است.

 درباره کتاب ارتش کلاه پوستی‌ها

این اثر روایتی داستان‌گونه از زندگی و مبارزات شهید محراب آیت‌الله اسدالله مدنی در آستانه پیروزی انقلاب است. خواننده با این اثر راهی روزهای پرتب‌وتاب انقلاب می‌شود تا گوشه‌ای از مبارزات مردم را در آن روزهای پرالتهاب بخواند و درک کند. زبان اثر موسویان صمیمی و دلنشین است و خواننده به راحتی با آن ارتباط برقرار می‌کند. 

میراسدالله مدنی نماینده دورهٔ اول مجلس خبرگان و امام جمعهٔ سابق تبریز و نورآباد ممسنی(در دوران تبعید) بود که حین اقامهٔ نماز، مورد سؤقصد قرار گرفته و کشته شد. از او در ایران با عنوان «دومین شهید محراب انقلاب اسلامی» یاد می‌شود.

 خواندن کتاب کلاه‌پوستی‌ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 دوست‌داران داستان‌هایی با موضوع انقلاب و تاریخ معاصر را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

درباره سیدمیثم موسویان

سید میثم موسویان در سال ۱۳۶۲ در همدان به دنیا آمده است. او کارشناس ارشد روانشناسی و روانشناس درمانگاه شکری موحد همدان است. او از دوران کودکی به سرودن شعر روی آورد، این کار در دوران دبیرستان، جدی‌تر شد و اما در دوران دانشگاه بود که داستان نوشت و شعر را به‌صورت شخصی دنبال کرد.

کسب رتبه در جشنواره بین المللی سلام بر نصرالله سال ۱۳۸۶، کسب رتبه سوم در جشنواره پیامبر اعظم(ص) سال ۱۳۸۷، برنده لوح تقدیر جشنواره یوسف 2 سال ۱۳۸۸، برنده لوح تقدیر جشنواره لبخند خاکی سال ۱۳۸۸، برنده جایزه ویژه جشنواره ملی کبوتر حرم سال ۱۳۸۸، رتبه نخست جشنواره‌ ملی رمان نویسی انقلاب اسلامی سال ۱۳۸۹، رتبه دوم جشنواره داستان کوتاه نوجوان انقلاب اسلامی سال ۱۳۸۹، برنده لوح تقدیر جشنواره یوسف سال ۱۳۸۹، رتبه دوم جشنواره کشوری مبارزه با فتنه سال ۱۳۹۰، رتبه سوم جشنواره کتاب سال سپاه با کتاب «ما هم هستیم» سال ۱۳۹۶، نامزد نهایی یازدهمین دوره‌ جایزه ادبی جلال آل‌احمد با کتاب «تفنگمو زمین نذار» سال ۱۳۹۷و برگزیده نهایی آتیه داستان جایزه ادبی جلال آل‌احمد به انتخاب مردم در سال ۱۳۹۷بخشی از موفقیت‌های سید میثم موسویان در عرصه ادبیات است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
شباهنگ سابق
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

داستانش فراز و نشیب داره و این فراز و نشیب باعث جذابیتش شده. خسته‌کننده نیست و خواننده رو تا پایان با خودش همراه می‌کنه. ساده و روان نوشته شده ولی به‌نظرم قسمت آخرش خیلی سریع گذشت و زود تموم شد.

- بیشتر
کاربر ۲۸۵۸۳۶۰
۱۳۹۹/۱۱/۳۰

واقعا عالی وقتی شروع به خواندن کنی دیگه نمیشه کنار گذاشت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۱)
سفرکردن تنهایی، آخر بدبختی و غربت است.
شباهنگ سابق
قبلاً فکر می‌کردم مسافرت یک چیزی است که آدم از شوقش دیوانه شود. اما حالا داشتم کم‌کم به این پی می‌بردم که این دنیا چیزی ندارد که وقتی تجربه‌اش نصیبت شود، خیلی‌خیلی آدم را شیفته کند.
شباهنگ سابق
گوگانی ملّایی بود که برعکس سیّدمدنی، پارچهٔ سفید به سرش می‌بست. من شنیده بودم ملّاهایی که پارچهٔ سفید به سر می‌بندند، فقط آخوندند و بهشان می‌گویند شیخ و به آن‌یکی‌ها که مثل سیّدمدنی پارچهٔ سیاه به سر می‌بندند، می‌گویند سیّد.
شباهنگ سابق
اگر حکومت پهلوی از اسرائیل حمایت نمی‌کرد، تو جنگ شش‌روزه، اعراب از اسرائیل شکست نمی‌خوردند. وقتی همهٔ مسلمان‌ها نفت به اسرائیل نمی‌فروختند، شاه ما فروخت و اسرائیل سرپا ماند و همه را شکست داد. هواپیماهای اسرائیلی اینجا بنزین می‌زدند و توی صحرای سینا، مسلمان‌ها را تارومار کردند.
شباهنگ سابق
_ بدبخت، می‌دانی رسالهٔ خمینی اعدام دارد؟ من سرم را تکان دادم. گفت: _ من که می‌دانم این‌ها همه از مدنی آب می‌خورد. غرب کشور را شورانده و هیچ کاریش هم نمی‌شود کرد. بهش بگوییم احوالت، حکیم از عراق، آن یکی از همدان، این یکی از مشهد و کافی از تهران، همه توی بوغشان داد می‌زنند که آی، پسر فاطمهٔ زهرا دستگیر شده.
شباهنگ سابق
از اوّل دی‌ماه، تقریباً حکومت توی همدان ساقط شده است و همه‌چیز در دست سیّدمدنی می‌چرخد. او از این مسئله متعجّب بود که چطور یک نفر بتواند یک شهر را از دست حکومت خارج کند و خودش آن را بدون مشکل بچرخاند. چطور ممکن است در این قیام‌ها، دزدها نتوانند اموال مردم را غارت و قاتل‌ها نتوانند با دشمنشان تسویه کنند. حرف خسرو این بود که تقریباً با دادوفریاد همراه شد: _ چه‌جوریه که ناامنی نشده؟
شباهنگ سابق
اگر سیّدمدنی می‌تواند کارخانهٔ مشروب‌سازی و کارخانهٔ برق را تعطیل کند، به این خاطر است که ساعت‌ها روی سجاده می‌نشیند و هم‌نشین با خدا و پیغمبر خدا می‌شود. وقتی هم‌نشین با خدا شد، جهاد اکبر را غالب شده. جهاد با ظلم بیرونی که جهاد اصغر است و راحت‌تر. این حرف‌ها برای من بی‌نهایت کسالت‌آور بود. من از هرچیزی که بفهمم کِیف می‌کنم و اما این اکبر و اصغر را نمی‌فهمیدم و اصلاً نمی‌دانستم مجاهدت یعنی چه.
شباهنگ سابق
چون پیش‌بینی سیّدمدنی این است که این آل سعود تبدیل به معضلی برای جهان اسلام خواهد شد. من چند باری برای خودم آل سعود را تکرار کردم و نمی‌دانستم که چه ربطی به آن آل دارد که زن‌ها را سر زایمان می‌برد. اما با این حرف‌ها برایم معلوم شد که حالا آل سعود هرکسی هست، بر مکه و مدینه یعنی قبله حکومت می‌کند.
شباهنگ سابق
بابا وقتی رفیق ویژه‌ای داشت، این پتوپلنگی نارنجی را طوری تا می‌کرد که سوراخ‌هایش زیر بیفتد. سوراخ‌هایی که معمولاً با آتش سیگار بابا و رفقایش درست شده بودند.
شباهنگ سابق
از کنار یک کلّه‌پاچه‌فروشی رد شدم و احساس کردم که بوی آبگوشت دارد دیوانه‌ام می‌کند. مکث کردم و روی کاغذی که به شیشه چسبانده بودند، نوشته بود: آبگوشت یک نفر هفت ریال، زبان یک عدد هجده ریال، بناگوش دوازده ریال، مغز ده ریال، پاچه شش ریال و چشم دو ریال
شباهنگ سابق

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۹۵۷-۹-۱
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۹۵۷-۹-۱