صداهایی از چرنوبیل
۵٫۰از ۳ نظر

دانلود کتاب صوتی صداهایی از چرنوبیل

تاریخ شفاهی یک فاجعه اتمی

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۵٫۰از ۳ نظر
۵٫۰از ۳ نظر
۵٫۰از ۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی صداهایی از چرنوبیل

کتاب صوتی صداهایی از چرنوبیل، اثر سوتلانا آلکسیویچ، نویسنده‌ی برنده‌ی جایزه نوبل ادبیات، به بیان تاریخ شفاهی یک فاجعه‌ اتمی می‌پردازد. 

نسخه صوتی کتاب صداهایی از چرنوبیل را با ترجمه‌ی حدیث حسینی و صدای مریم محبوب و تایماز رضوانی بشنوید و سفری به دل یکی از فجایع تاریخ معاصر داشته باشید. 

درباره کتاب صوتی صداهایی از چرنوبیل؛ تاریخ شفاهی یک فاجعه اتمی

کتاب صوتی صداهایی از چرنوبیل اولین مجموعه از کتاب‌های چندصدایی سوتلانا الکسیویچ برنده جایزه نوبل ادبیات است. کتاب صوتی صداهایی از چرنوبیل حاصل تلاش ده ساله‌ی سوتلانا آلکسیویچ برای جمع‌آوری مستندات و نقب زدن در حادثه‌ی ‌اتمی چرنوبیل، از طریق گفت‌وگو با مردمی است که از صبح روز ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ درگیر بزرگ‌ترین فاجعه‌ی تکنولوژیک قرن بیستم شدند و هنوز هم با عواقب آن دست به گریبانند. این حادثه در اوکراین رخ داد و انفجار و آتش سوزی در یکی از نیروگاه‌های چرنوبیل، باعث پخش مواد رادیواکتیو در بخش بزرگی از غرب شوروی و اروپا شد و در نتیجه از هر ۱۰۰ نفر از مردم این منطقه ۸۲ نفر به بیماری سرطان مبتلا شدند. نشریات بلاروس بعدها نوشتند که از هر ۱۰۰ هزار نفر، بیش از شش‌هزار نفر به انواع بیماری‌ها مبتلا هستند.

صداهایی از چرنوبیل روایتی داستانی از فاجعه‌ی اتمی است که هنوز بر زندگی مردم تاثیر می‌گذارد. او توانسته در این گفتگوها خشم و ناامیدی مردم را از این فاجعه به تصویر بکشد. این کتاب از زندگی مردم بعد از وقوع این حادثه، آسیب‌هایی که دیده‌اند و صدماتی است که هنوز زندگیشان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کتاب صوتی صداهایی از چرنوبیل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر به تاریخ معاصر جهان علاقه‌مندید، از شنیدن کتاب صوتی صداهایی از چرنوبیل لذت می‌برید.

درباره‌ی سوتلانا آلکسوویچ

سوتلانا الکساندرونا الکسیِویچ در ۳۱ مه ۱۹۴۸ در شهر ایوانو-فرانکیفسک به دنیا آمد. مادرش اوکراینی و پدرش اهل بلاروس بود. پس از پایان مدرسه، به‌عنوان خبرنگار مشغول به کار شد. آثار او انعکاسی از روحیه و زندگی شهروندان روسی بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است. سوتلانا آلکسیویچ علاوه بر نوبل موفق به دریافت جوایز دیگری مانند جایزه صلح کتاب‌فروشان آلمان و جایزه مدیسی شده‌است. کتاب مشهور جنگ چهر‌ی زنانه ندارد هم یکی از بی‌نظیرترین نوشته‌های سوتلانا آلکسیویچ است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۲۴۰۱۰۶۸
۱۳۹۹/۰۸/۰۵

عالی و تکان دهنده بود

غریبه
۱۳۹۹/۰۵/۲۹

یک کتاب فوق‌العاده و البته غم‌انگیز، با گویندگان عالی.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است