با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب پاداش اثر دن آریلی

دانلود و خرید کتاب پاداش

منطق پنهانی که انگیزه‌های ما را شکل می‌دهد

۳٫۶ از ۴۷ نظر
۳٫۶ از ۴۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پاداش  نوشته  دن آریلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پاداش

کتاب پاداش نوشته دن آریلی است و با ترجمه سید امیرحسین میرابوطالبی منتشر شده است. این کتاب به منطق پنهانی که انگیزه‌های ما را شکل می‌دهد می‌پردازد.

درباره کتاب پاداش

شناخت عناصر تشکیل‌دهنده، تقویت‌کننده و مخرب انگیزه باعث می‌شود که دیدگاه ما دربارهٔ بسیاری از جنبه‌های زندگی شخصی، اجتماعی و کاری‌مان تغییر یابد و بتوانیم، بدون متحمل‌شدن هزینه‌ای گزاف، بهبودی قابل‌توجه در همه این جنبه‌ها ایجاد کنیم. مهم‌ترین اصل در هدایت و مدیریت هر پدیده (چه در زندگی شخصی، چه در روابط اجتماعی و چه در روابط کاری) شناخت عناصر هدایت‌کننده آن پدیده و کنترل آن‌هاست. به‌این‌ترتیب، درحالی‌که ناگفته پیداست که انگیزه از مهم‌ترین عناصر هدایت‌کننده رفتارهای مختلف ماست، شناخت آن باعث می‌شود بتوانیم بسیاری از رفتارهایمان را در سطوح مختلف ارزیابی و اصلاح کنیم. این کتاب انگیزه‌های پنهان را بررسی و تحلیل می‌کند.

آنچه در این کتاب ارائه می‌شود نه یک سری کلیات، بلکه یافته‌هایی براساس آزمایش‌ها و پژوهش‌های علمی است که اتفاقاً استفاده از این یافته‌ها می‌تواند بسیار راهگشا باشد. به‌این‌ترتیب، در این کتاب، و البته همهٔ کتاب‌های قابل‌اعتماد و علمی، نباید به دنبال یک فرمول ساده و واحد برای شناخت انگیزه باشید، بلکه می‌توانید امیدوار باشید که، با درک نکات و یافته‌های گفته‌شده و استفاده از آن با توجه به شرایط شخصی و شغلی‌تان، زندگی و کسب‌وکارتان را بهبود دهید.

خواندن کتاب پاداش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شروع کسب و کار پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب پاداش

معادله انگیزه

انگیزه (به این معنا که کاملاً درگیر تمام‌کردن یک کار باشی) بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که در نگاه سوم (!) به نظر می‌رسد. برای اینکه پیچیدگی انگیزه را بهتر درک کنید، تصور کنید می‌خواهید معادله‌ای بنویسید که تمام عناصر اساسی انگیزه را در خود داشته باشد. آن معادله احتمالاً چیزی شبیه این می‌شود:

انگیزه = پول + دستاورد + رضایت + هدف + احساس پیشرفت + تأمین بازنشستگی + توجه به دیگران + میراثی که از شما می‌ماند + تعداد بچه‌های کوچکی که دارید (۲)+ احساس غرور + همهٔ عناصر دیگر قطعاً پول بخش مهمی از این معادله است، اما این معادله شامل فهرستی بلندبالا از عوامل مختلف ازجمله دستاورد، رضایت، هدف، احساس پیشرفت و روابط با همکاران نیز هست.

چند دقیقه به کار خودتان فکر کنید. اگر این معادله را برای خودتان می‌نوشتید، نقشی که پول در مقایسه با دیگر عوامل در انگیزهٔ شما بازی می‌کرد چقدر بود؟ عواملی مانند دستاورد، رضایت، هدف، احساس پیشرفت، تأمین بازنشستگی، توجه به دیگران، میراثی که از شما می‌ماند و جایگاهتان چه تأثیری در انگیزهٔ شما دارند؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۹)
Mehrbology_youtube
۱۳۹۹/۱۲/۱۲

کتاب خیلی خلاصه و سرراسته. اصلا ادعا نداره که راه حل نهایی را یافته یا از این جنس ادعاهای بزرگ بزرگه کتاب های (زرد و) خودیاری.کتاب به زبان روان نوشته شده و پر از مثال و داستان هایی از زندگی

- بیشتر
سوفی ِ خواب‌آلود
۱۳۹۹/۰۶/۱۳

کاش به جای کتاب های زردی مثل راز و اثر مرکب و ... که مثل افیون هستن و نه تنها فایده ای ندارن بلکه مخرب هم هستن، فایل صوتی کتاب های علمی این چنینی در حیطه ی کسب و کار

- بیشتر
سعید
۱۴۰۰/۰۳/۳۰

کتاب به دنبال ایجاد تصویری کلی از معیارهای انگیزه افرین در انسان هاست و سعی میکنه با مثالهایی اون رو توضیح بده . یک قاعده اصلی برای ایجاد گرایش در انسانها رو وجود معنا در اون کار معرفی میکنه .

- بیشتر
Par.ya
۱۴۰۰/۰۲/۰۵

این کتاب از اون دسته کتاب هاست که وقتی تموم میشه یه لبخند رضایت روی صورت آدم میشینه. یه حسی مثل احساس رضایت از نکته هایی که یاد گرفتی. میتونه دید خواننده درباره کار و انگیزه رو خیلی تغییر بده.

- بیشتر
عباص
۱۴۰۰/۰۴/۲۸

کتاب به بررسی نقش پاداش های غیرمادی در بالارفتن راندمان شرکت ها و کارمند/گر ها می پردازد.نویسنده- که بارها به استاد دانشگاهی معتبر بودن خود و همکارانش اشاره می کند- در چند آزمایش تاثیر پول و تشویق معنوی را از

- بیشتر
رقیه بهرمن
۱۳۹۹/۱۲/۱۸

کتاب مفیدی بود این کتاب درباره ی چیزهایی که به ما انگیزه میده صحبت میکنه

Yegiii ^_^
۱۴۰۰/۰۵/۱۸

اگه به حوزه‌ی اقتصاد رفتاری و روانشناسی علاقه دارید میتونه کتاب خوبی برای مطالعه باشه ^-^

علی
۱۴۰۰/۰۸/۲۸

- نویسنده می‌گوید برای اینکه کاری انگیزه‌بخش باشد باید آن کار معنادار باشد. کار معنادار یعنی کار هدف‌دار، باارزش و تاثیرگذار. یعنی درگیر بودن با چیزی بزرگ‌تر از خود. - احساس پیشرفت و موفقیت به آدم‌ها انگیزه می‌دهد. یعنی مثلاً در

- بیشتر
کاربر ۱۸۸۷۰۲۷
۱۴۰۰/۰۶/۰۴

این کتاب پر از مثال های واقعی و بسیار جالب است، بعد از مطالعه سخنرانی دن آریلی در تدتاک رو هم دیدم و لذت بردم.

alizadeh
۱۴۰۰/۱۲/۰۹

سلام . از نظر من این کتاب بیشتر مناسب افراد کمالگراست . و اگر دید معمولی دارید یا کمالگرا نیستید ، شاید زیاد جالب به نظر نیاد. اواسط کتاب مطالب منسجم شده بود . کمی آروم تر بخونید و دست از خوندن

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۲)
زندگی هیچ‌گاه به‌خاطر پیشامدها غیرقابل‌تحمل نمی‌شود. تنها نبود هدف و معناست که می‌تواند زندگی را غیرقابل‌تحمل کند.
اعظم
ریدریش نیچه، فیلسوف آلمانی، بیان می‌کند که بهترین پاداش‌های زندگی در پی تجربه‌های مصیبت‌بار به دست می‌آید.
صبا بانو:)
سرچشمهٔ بسیاری از انگیزه‌های ما تلاش برای غلبه بر حس درماندگی و بازیافتن حتی مختصری از کنترل زندگی است.
صبا بانو:)
زندگی هیچ‌گاه به‌خاطر پیشامدها غیرقابل‌تحمل نمی‌شود. تنها نبود هدف و معناست که می‌تواند زندگی را غیرقابل‌تحمل کند
sara.kh
هرچه افراد تلاش بیشتری صرف کنند، بیشتر به ساخته‌هایشان اهمیت خواهند داد.
صبا بانو:)
اگر پول داشته باشیم، ترجیح می‌دهیم افرادی را استخدام کنیم که خانه را برایمان تمیز کنند، به باغچه برسند یا سیستم‌های وای‌فای را برایمان نصب کنند تا درگیر دردسرهای معمول این کارها نشویم. اما به لذت بلندمدتی فکر کنید که با صرف‌نظرکردن از این کارها از دست می‌دهیم. به‌این‌ترتیب، آیا می‌توان گفت که وقتی به‌جای درگیرشدن با زحمتِ این‌طور کارها آن‌ها را به افراد دیگر می‌سپاریم هزینهٔ گزافی متحمل شده‌ایم؟ هزینهٔ بیگانه‌ترشدن با کاری که می‌کنیم، با غذایی که می‌خوریم، با باغچه‌هایمان، با خانه‌هایمان و حتی با زندگی اجتماعی‌مان.
Mr....kh
زندگی هیچ‌گاه به‌خاطر پیشامدها غیرقابل‌تحمل نمی‌شود. تنها نبود هدف و معناست که می‌تواند زندگی را غیرقابل‌تحمل کند.
papar
برای اولین‌بار در زندگی حقیقت را دیدم، حقیقتی که انگار شاعران بسیار جمع شده و آن را در یک شعر جای داده بودند، حقیقتی که انگار متفکران بسیار جمع شده و آن را نهایت حکمت خوانده بودند. آن حقیقت این بود: عشق، معنا و پیوند بنیادی‌ترین و والاترین هدفی است که انسان می‌تواند به دنبالش باشد. پس از آن، به معنای بزرگ‌ترین راز نهفته در اشعار و افکار و اعتقادات انسان پی بردم: رستگاری بشریت از رهگذر عشق و در گرو عشق است
صبا بانو:)
زندگی هیچ‌گاه به‌خاطر پیشامدها غیرقابل‌تحمل نمی‌شود. تنها نبود هدف و معناست که می‌تواند زندگی را غیرقابل‌تحمل کند.
کاربر ۲۸۳۵۹۸
دریافتم که سرچشمهٔ بسیاری از انگیزه‌های ما تلاش برای غلبه بر حس درماندگی و بازیافتن حتی مختصری از کنترل زندگی است.
کاربر ۱۳۵۱۸۴۰

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۹۱-۲۲-۶
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۹۱-۲۲-۶