با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پاداش

دانلود و خرید کتاب پاداش

منطق پنهانی که انگیزه‌های ما را شکل می‌دهد

۴٫۱ از ۱۹ نظر
۴٫۱ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پاداش  نوشته  دن آریلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب پاداش

کتاب پاداش نوشته دن آریلی است و با ترجمه سید امیرحسین میرابوطالبی منتشر شده است. این کتاب به منطق پنهانی که انگیزه‌های ما را شکل می‌دهد می‌پردازد.

درباره کتاب پاداش

شناخت عناصر تشکیل‌دهنده، تقویت‌کننده و مخرب انگیزه باعث می‌شود که دیدگاه ما دربارهٔ بسیاری از جنبه‌های زندگی شخصی، اجتماعی و کاری‌مان تغییر یابد و بتوانیم، بدون متحمل‌شدن هزینه‌ای گزاف، بهبودی قابل‌توجه در همه این جنبه‌ها ایجاد کنیم. مهم‌ترین اصل در هدایت و مدیریت هر پدیده (چه در زندگی شخصی، چه در روابط اجتماعی و چه در روابط کاری) شناخت عناصر هدایت‌کننده آن پدیده و کنترل آن‌هاست. به‌این‌ترتیب، درحالی‌که ناگفته پیداست که انگیزه از مهم‌ترین عناصر هدایت‌کننده رفتارهای مختلف ماست، شناخت آن باعث می‌شود بتوانیم بسیاری از رفتارهایمان را در سطوح مختلف ارزیابی و اصلاح کنیم. این کتاب انگیزه‌های پنهان را بررسی و تحلیل می‌کند.

آنچه در این کتاب ارائه می‌شود نه یک سری کلیات، بلکه یافته‌هایی براساس آزمایش‌ها و پژوهش‌های علمی است که اتفاقاً استفاده از این یافته‌ها می‌تواند بسیار راهگشا باشد. به‌این‌ترتیب، در این کتاب، و البته همهٔ کتاب‌های قابل‌اعتماد و علمی، نباید به دنبال یک فرمول ساده و واحد برای شناخت انگیزه باشید، بلکه می‌توانید امیدوار باشید که، با درک نکات و یافته‌های گفته‌شده و استفاده از آن با توجه به شرایط شخصی و شغلی‌تان، زندگی و کسب‌وکارتان را بهبود دهید.

خواندن کتاب پاداش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شروع کسب و کار پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب پاداش

معادله انگیزه

انگیزه (به این معنا که کاملاً درگیر تمام‌کردن یک کار باشی) بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که در نگاه سوم (!) به نظر می‌رسد. برای اینکه پیچیدگی انگیزه را بهتر درک کنید، تصور کنید می‌خواهید معادله‌ای بنویسید که تمام عناصر اساسی انگیزه را در خود داشته باشد. آن معادله احتمالاً چیزی شبیه این می‌شود:

انگیزه = پول + دستاورد + رضایت + هدف + احساس پیشرفت + تأمین بازنشستگی + توجه به دیگران + میراثی که از شما می‌ماند + تعداد بچه‌های کوچکی که دارید (۲)+ احساس غرور + همهٔ عناصر دیگر قطعاً پول بخش مهمی از این معادله است، اما این معادله شامل فهرستی بلندبالا از عوامل مختلف ازجمله دستاورد، رضایت، هدف، احساس پیشرفت و روابط با همکاران نیز هست.

چند دقیقه به کار خودتان فکر کنید. اگر این معادله را برای خودتان می‌نوشتید، نقشی که پول در مقایسه با دیگر عوامل در انگیزهٔ شما بازی می‌کرد چقدر بود؟ عواملی مانند دستاورد، رضایت، هدف، احساس پیشرفت، تأمین بازنشستگی، توجه به دیگران، میراثی که از شما می‌ماند و جایگاهتان چه تأثیری در انگیزهٔ شما دارند؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
Mehrbology_youtube
۱۳۹۹/۱۲/۱۲

کتاب خیلی خلاصه و سرراسته. اصلا ادعا نداره که راه حل نهایی را یافته یا از این جنس ادعاهای بزرگ بزرگه کتاب های (زرد و) خودیاری.کتاب به زبان روان نوشته شده و پر از مثال و داستان هایی از زندگی

- بیشتر
رقیه بهرمن
۱۳۹۹/۱۲/۱۸

کتاب مفیدی بود این کتاب درباره ی چیزهایی که به ما انگیزه میده صحبت میکنه

سعید
۱۴۰۰/۰۳/۳۰

کتاب به دنبال ایجاد تصویری کلی از معیارهای انگیزه افرین در انسان هاست و سعی میکنه با مثالهایی اون رو توضیح بده . یک قاعده اصلی برای ایجاد گرایش در انسانها رو وجود معنا در اون کار معرفی میکنه .

- بیشتر
عباص
۱۴۰۰/۰۴/۲۸

کتاب به بررسی نقش پاداش های غیرمادی در بالارفتن راندمان شرکت ها و کارمند/گر ها می پردازد.نویسنده- که بارها به استاد دانشگاهی معتبر بودن خود و همکارانش اشاره می کند- در چند آزمایش تاثیر پول و تشویق معنوی را از

- بیشتر
Par.ya
۱۴۰۰/۰۲/۰۵

این کتاب از اون دسته کتاب هاست که وقتی تموم میشه یه لبخند رضایت روی صورت آدم میشینه. یه حسی مثل احساس رضایت از نکته هایی که یاد گرفتی. میتونه دید خواننده درباره کار و انگیزه رو خیلی تغییر بده.

- بیشتر
Philo
۱۳۹۹/۰۶/۱۳

کاش به جای کتاب های زردی مثل راز و اثر مرکب و ... که مثل افیون هستن و نه تنها فایده ای ندارن بلکه مخرب هم هستن، فایل صوتی کتاب های علمی این چنینی در حیطه ی کسب و کار

- بیشتر
kaveh
۱۴۰۰/۰۱/۲۸

روی چه حسابی همین کتاب توی اپلیکیشن های دیگه ۹۰۰۰ تومن هست ولی اینجا ۱۲۰۰۰ تومن ؟؟ مردم که دیگه توانایی خرید کتاب ندارن، اینجا هم میخواید از مردم سو استفاده کنید، پول کتاب الکترونیک میدیم، فقط هم انحصاری روی اپلیکیشن

- بیشتر
Ehsan Behnam
۱۴۰۰/۰۳/۳۱

این کتاب کنکاش ظریفیه در کشف انگیزه اما مسئله انگیزه یک کهکشانه و این کتاب پرتو نوری سرگردان!

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
زندگی هیچ‌گاه به‌خاطر پیشامدها غیرقابل‌تحمل نمی‌شود. تنها نبود هدف و معناست که می‌تواند زندگی را غیرقابل‌تحمل کند.
اعظم
ریدریش نیچه، فیلسوف آلمانی، بیان می‌کند که بهترین پاداش‌های زندگی در پی تجربه‌های مصیبت‌بار به دست می‌آید.
صبا بانو:)
سرچشمهٔ بسیاری از انگیزه‌های ما تلاش برای غلبه بر حس درماندگی و بازیافتن حتی مختصری از کنترل زندگی است.
صبا بانو:)
هرچه افراد تلاش بیشتری صرف کنند، بیشتر به ساخته‌هایشان اهمیت خواهند داد.
صبا بانو:)
زندگی هیچ‌گاه به‌خاطر پیشامدها غیرقابل‌تحمل نمی‌شود. تنها نبود هدف و معناست که می‌تواند زندگی را غیرقابل‌تحمل کند
sara.kh
برای اولین‌بار در زندگی حقیقت را دیدم، حقیقتی که انگار شاعران بسیار جمع شده و آن را در یک شعر جای داده بودند، حقیقتی که انگار متفکران بسیار جمع شده و آن را نهایت حکمت خوانده بودند. آن حقیقت این بود: عشق، معنا و پیوند بنیادی‌ترین و والاترین هدفی است که انسان می‌تواند به دنبالش باشد. پس از آن، به معنای بزرگ‌ترین راز نهفته در اشعار و افکار و اعتقادات انسان پی بردم: رستگاری بشریت از رهگذر عشق و در گرو عشق است
صبا بانو:)
دریافتم که سرچشمهٔ بسیاری از انگیزه‌های ما تلاش برای غلبه بر حس درماندگی و بازیافتن حتی مختصری از کنترل زندگی است.
کاربر ۱۳۵۱۸۴۰
زندگی هیچ‌گاه به‌خاطر پیشامدها غیرقابل‌تحمل نمی‌شود. تنها نبود هدف و معناست که می‌تواند زندگی را غیرقابل‌تحمل کند.
کاربر ۲۸۳۵۹۸

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۹۱-۲۲-۶
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۹۱-۲۲-۶