با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب فروید و سندروم حافظه کاذب اثر محسن  محمودی

دانلود و خرید کتاب فروید و سندروم حافظه کاذب

۳٫۵ از ۶ نظر
۳٫۵ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فروید و سندروم حافظه کاذب  نوشته  محسن  محمودی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فروید و سندروم حافظه کاذب

زیگموند شلومو فروید ( ۱۸۵۶ - ۱۹۳۹)، عصب‌شناس اتریشی و پدر علم روانکاوی است. از حدود ۱۹۹۲، مناقشه‌‌ علمی و حقوقیِ بی‌امانی حول این اتهام پدید آمده که روانکاوها گاهی خاطرات غلطی درباره‌ سوءاستفاده‌ جنسی دوران کودکی را در ذهن بیمار می‌پرورانند. برخی فروید را مقصر دانسته و می‌گویند که او ۱۰۰ سال پیش بذر «سندروم حافظه‌کاذب» را پاشیده است. آیا فروید پدر بدی بود که ایده‌های غلط‌اندازی را به جامعه القا کرد که یک قرن بعد هیولایی آفرید یا نابغه‌ای حیرت‌انگیز بود که درک موشکافانه‌اش از ذهن و حافظه از زمان او بسیار جلوتر بود؟ فروید که بیشتر به تازیانه‌ نقد گرفته شده و ندرتاً به‌ درستی خوانده شده، همچنان با مسائلی در پیوند است که فکر و ذهن روانشناسی و جامعه‌ امروز را به خود مشغول داشته است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
صبا
۱۳۹۹/۱۲/۳۰

کتاب خوب و جالبی است اما ترجمه روانی ندارد و خواندن و درک کردن آن گاهی از متن اصلی دشوارتر می شود

کاربر ۲۳۱۱۷۵۸
۱۳۹۹/۰۹/۱۵

#توهم بخوان#کتاب مدیر مدرسه از جلال آل احمد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
در سال ۱۹۹۲، بنیاد سندروم حافظه‌ی کاذب، سازمانی حمایتی برای افرادی که ادعا می‌کنند به‌غلط متهم به ارتکاب سوءاستفاده‌ی جنسی شده‌اند، کشف سندرومی جدید را اعلام کرد که خاطراتی از سوءاستفاده‌ی جنسی دوران کودکی را شامل می‌شد، خاطراتی که در اثر درمان پزشک ایجاد شده بودند. سندروم حافظه‌ی کاذب، پدیده‌ی اجتماعی شایعی قلمداد شده که روان‌درمان‌گرهایی که راهی غلط در درمان می‌پیمایند باعث می‌شوند تا بیماران خاطراتی از سوءاستفاده‌ی جنسی سرهم کنند
....

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۰۹۰-۶-۵
تعداد صفحات۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۰۹۰-۶-۵