با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ویتگنشتاین و روان‌کاوی

دانلود و خرید کتاب ویتگنشتاین و روان‌کاوی

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ویتگنشتاین و روان‌کاوی  نوشته  محسن  محمودی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ویتگنشتاین و روان‌کاوی

جان هیتون( -۱۹۲۵)، پژوهشگر فلسفه است. وقتی فروید مشغول توسعه روان‌کاوی در وین بود، ویتگنشتاین در آن شهر می‌زیست و با افرادی سروکار داشت که یا تحت درمان این ایده‌های جدید بودند یا آن ایده‌ها «روی آن‌ها آزمایش» می‌شد. خود ویتگنشتاین هیپنوتیزم را تجربه کرده بود و با بیشتر آثار فروید مثل «تفسیر رویا» آشنا بود. راش ریز می‌گوید: «ویتگنشتاین خودش را "شاگرد یا پیرو فروید" می‌نامید ولی به‌نظر می‌رسد که این ادعا فروید را از نقد جدیِ ویتگنشتاین بر روان‌کاوی فرویدی مصون نداشت». جان هیتون شرحی دقیق و روشنی از دیدگاه‌های ویتگنشتاین و پیوندش با روان‌کاوی ارائه می‌دهد و کتابی همه‌فهم و در عین حال جدی تدارک دیده است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۴)
آیین می‌تواند به اهداف زیادی خدمت کند، بیان عاطفه، آفرینش معنا و باور، ملاطی برای کنار هم نگه‌داشتن گروه، نوعی درمان، راهی برای گذر به دانش فرهنگی.
Parvane
معنای "من" در محاصره‌ی مه غلیظ زبان است
Parvane
من، من عمیقاً راز آمیز است!
Parvane
ویتگنشتاین درعوضِ بحث بر سر موجودیت‌های نظری، به نحوه‌ی استفاده‌ی ما از "من" توجه کرد.(78) در پژوهش‌های فلسفی تقریباً در هر صفحه‌ هشت بار "من" و چهار بار "ما" آمده است؛
Parvane
دلایل فرق دارند. آن‌ها توجیه عمل هستند و قدرت معمولاً دست کسی است که عمل می‌کند.
Parvane
کلمات با بیان بدوی و طبیعی حس مرتبط‌اند و به‌جای آن مورداستفاده قرار می‌گیرند.(70) نهایتاً بیان شفاهی درد جای گریه را می‌گیرد ولی آن را توصیف نمی‌کند. پس بیان بیرونی معیاری تعیین می‌کند که امر درونی، برحسب آن منش‌نمایی می‌شود. بچه یاد می‌گیرد درد را بر خودش بازنمایی و آن را به طرق متعددی بیان کند؛ و این‌چنین است که او به فضای منطقیِ ضروری برای مفاهیم پیچیده‌تری چون امید یا قصد دست می‌یابد.
Parvane
استعاره‌ی جستن یکی از قدیمی‌ترین اصطلاحات مورد استفاده برای گفت‌وگو درباره‌ی حل مسأله است. ما در "فضا"ی مشکل جستجو می‌کنیم و پاداش پشتکارمان، [کسب] بینش است.
Parvane
همانندسازی، چرخه‌ای است که ما را به رنج روان‌نژندی پیوند می‌زند.
Parvane
آیین می‌تواند به اهداف زیادی خدمت کند، بیان عاطفه، آفرینش معنا و باور، ملاطی برای کنار هم نگه‌داشتن گروه، نوعی درمان، راهی برای گذر به دانش فرهنگی.
Parvane
اضطراب مربوط به چیزی معین نیست: اضطراب ابژه ندارد و به‌مثابه یک تنش احساس می‌شود؛ نهایت زبان است.
کتابدوست

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۰۹۰-۸-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۷۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۰۹۰-۸-۹