با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اگر باران دریا بود

دانلود و خرید کتاب اگر باران دریا بود

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اگر باران دریا بود  نوشته  شاهین شجری کهن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اگر باران دریا بود

کتاب اگر باران دریا نبود نوشته شاهین شجری کهن است. نویسنده که به مدت ده سال در مجله فیلم نقدهایی سینمایی می‌نوشته با تصویرسازی آشنا است و از همین موضوع در رمانش استفاده کرده است. 

درباره کتاب اگر باران دریا نبود

کتاب روایت مردی است که بعد از شکست عشقی به شهر کودکی‌اش برمی‌گردد. در این کتاب شخصیت اصلی به گذشته و خاطراتش می‌رود و با مرور خاطرات گذشته زندگی‌اش را دوباره نگاه می‌کند. کتاب سفری درونی به خاطرات مرد است و ما را از زاویه دید او با اتفاقات روبه‌رو می‌کند. جزئیات زندگی در شمال کشور در سال‌‌های ۵۰ و ۶۰ برای خواننده تصویری آشنا می‌سازد. این کتاب تصویرسازی قوی‌ای دارد و خواننده را تا انتها با خودش همراه می‌کند.

خواندن کتاب اگر باران دریا بود را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب اگر باران دریا بود

ننه وقتی شوهر اولش سرش را زمین گذاشت هنوز جوان بود و برورویی داشت. به سی‌سالگی نرسیده یازده شکم زاییده بود، اما پابه‌پای مردها نشا می‌کاشت و تور می‌انداخت و مرغابی و غاز می‌گرفت. شب‌هایی که ماه بالای آسمان بود دام می‌بافت و صبح‌های زود چاه را لایروبی می‌کرد یا علف‌های هرز را با داس می‌چید. لتکای باریک و بلندی داشت که با آن برای ماهیگیری به دریا می‌زد یا توی مرداب بار جابه‌جا می‌کرد. کرایه‌ی بار را اغلب با تخم مرغ یا برنج می‌پرداختند، ننه هم همین را می‌خواست. بچه‌هایش توی خانه منتظر بودند و چشم‌شان به دستمال ننه بود که هر شب شام‌شان از تویش درمی‌آمد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
عالی بود
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

خیلی ازش لذت بردم نمیشد ازش دست بکشم آفرین به نویسنده

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۳۴-۱۲۴-۴
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۳۴-۱۲۴-۴