با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دید اقتصادی

دانلود و خرید کتاب دید اقتصادی

داستانی جذاب برای آموختن اقتصاد

۴٫۵ از ۱۰۲ نظر
۴٫۵ از ۱۰۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دید اقتصادی  نوشته  پیتر دی شیف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دید اقتصادی

کتاب دید اقتصادی نوشته پیتر دی شیف و اندرو جی شیف با ترجمه سهند حمزه‌ئی توسط انتشارات آریانا قلم منتشر شده است کتاب دید اقتصادی داستانی جذاب برای آموختن اقتصاد با زبانی ساده و حتی طنز.

درباره کتاب دید اقتصادی

داستان کتاب وقایع کلیدی اقتصادی آمریکا را در بستری از زمان از زاویه نگاه خودش تعریف می‌کند و نیش و کنایه‌هایی به سیاست‌مدارها و اقتصاددان‌های جریان اصلی حواله می‌کند. در خلال آن نکات بسیاری از مفاهیم اقتصادی را تشریح می‌کند و جنبه آموزشی به خود می‌گیرد. در پس پرده هم برخی از اصول مکتب اتریشی اقتصاد را تبیین می‌کند. کتاب دید اقتصادی با روایتی داستانی اطلاعاتی اقتصادی به مخاطب می‌دهد. اگر کسی که چیزی از اقتصاد نمی‌داند، کتاب را مطالعه کند، داستانِ کارتونی جذابی خوانده است که تِم اقتصادی و کسب‌وکار دارد. در عین حال بعضی جاها با اصطلاحات سخت و عذاب‌آوری روبه‌رو می‌شود که اگر از آنها عبور کند خللی به فهم داستان وارد نمی‌شود. اگر فردی که کمی از اقتصاد می‌داند مشغول مطالعهٔ کتاب بشود، داستان بامزه‌ای خوانده است که بعضی جاها آموخته‌های خواننده را به چالش می‌کشد و بعضاً آنها را به سخره می‌گیرد.

شنیدن کتاب دید اقتصادی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر دانش اندکی از اقتصاد دارید و با بعضی اصطلاحات آشنا هستید این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم

بخش‌هایی از کتاب دید اقتصادی

اینکه ساکنانِ جزیرهٔ ما خیلی ابتدایی و ساده زندگی می‌کردند به این معنی نیست که احمق بودند یا بلندپروازی نمی‌کردند. آبل، بیکر و چارلی می‌خواستند زندگی بهتری داشته باشند، اما برای این کار نیاز بود هر کدام روزانه بیشتر از یک ماهی بگیرند که حداقلِ ممکن برای زنده ماندنشان بود. بدبختانه، دست خالی بودن آنها و چابکی ماهی‌ها باعث می‌شد زندگی بخور و نمیری داشته باشند.

یک شب که آبل به آسمان پرستاره خیره شده بود شروع کرد به فکر کردن دربارهٔ زندگی‌اش... «یعنی همه چیز همین است؟ باید زندگی چیزی بیشتر از این باشد.»


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴۴)
عرفان
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

این کتاب روایت اقتصاد آمریکا است با داستانی جذاب و مصور. این کتاب طرفدار اقتصاد کلاسیک است و مخالف اقتصاد کینزی. من نسخه چاپی همین کتاب با همین مترجم و انتشارات رو تهیه کردم. بهتون توصیه میکنم قبل از مطالعه، این کتاب را

- بیشتر
Ramtin
۱۳۹۹/۰۶/۲۴

کتابی برای کسانی که از اقتصاد چیزی نمیدونن..... این کتاب از رو جامعه آمریکا نوشته شده و با داستانی که داره خیلی خوب اقتصاد رو توضیح میده... مشکلی که داره ترجمه نه چندان خوب و شاید بشه گفت متوسط و بلندی جملات

- بیشتر
MSadra
۱۳۹۹/۰۲/۰۲

﷽ کتاب با نام رشد و فروپاشی اقتصاد قبلا (توسط نشر نی)ترجمه شده و به نظرم اون عنوان مناسب تر بود(اگر چه خود ترجمه خیلی خوب نبود) ولی در کل کتاب خوبیه و کلیت اقتصاد جهانی و بیشتر اقتصاد آمریکا رو با

- بیشتر
Zahra
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

کتاب خوبی هست من با روش های خوب و خنده دارش درامد زایی خوبی تو ی مدرسه با نمایشگاهمون داشتیم

soltani
۱۳۹۹/۰۳/۱۱

در قالب یک داستان با مفاهیم ساده و کاراکترهای نمادین شکل‌گیری اقتصاد در یک جامعه رو روایت می‌کنه و موجب دید پایه‌ای خوبی نسبت به شکل‌گیری پول، ارزش‌گذاری پول و مبادلات بین‌المللی و ... میشه.

Mehrnaz Hosseinzadeh
۱۳۹۹/۰۹/۰۳

خواندن این کتاب تجربه ی بسیار خوبی از فهمیدن و ساده کردن مسائل ظاهرا سخت به شما خواهد داد و اصول اولیه و بنیادی تفکر اقتصادی بیشتر با جنبه سیاسی و انتقادی را برای شما پایه ریزی خواهد کرد.

Dexter
۱۳۹۹/۰۹/۱۲

یه کتاب عالی در زمینه ی هوش اقتصادی که در کتاب باز هم معرفی شده.

Faeze
۱۳۹۹/۰۶/۱۷

این کتاب فوق العادست.مخصوصا برای کسانی که خیلی از اقتصاد سر درنمیارن :)

Hossein Kian Ara
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

بی‌نظیر حتما بخونید تا اقتصاد کلان و تجارت بین الملل را خیلی راحت و زیبا بفهمید

mohammad hossein
۱۳۹۹/۰۲/۱۸

عالی بود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۷۷-۰۸-۷
تعداد صفحات۲۶۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۷۷-۰۸-۷