با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
الکتاب، گذشتۀ مکان اکنون (جلد ۱)

دانلود و خرید کتاب الکتاب، گذشتۀ مکان اکنون (جلد ۱)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب الکتاب، گذشتۀ مکان اکنون (جلد ۱)  نوشته  علی احمد سعید اسبر ادونیس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب الکتاب، گذشتۀ مکان اکنون (جلد ۱)

الکتاب (گذشته مکان اکنون) مجموعه شعری به قلم آدونیس، شاعر پرآوازه جهان عرب است. این مجموعه را باید فراتر از شعر دانست. این کتاب درواقع اثری تاریخی محسوب می‌شود که نگاهی فراتاریخی دارد.

امیرحسین الهیاری مجموعه ۳ جلدی الکتاب را به زبان فارسی بازآفرینی کرده است.


درباره کتاب الکتاب (گذشته مکان اکنون) - جلد اول

آشنایی با آدونیس و آثارش ما را با شخصیتی روبرو می‌کند که در شعر معاصر فارسی نظیری برایش نداریم. در واقعی هیچ کتابی به زبان فارسی روایت نشده که به اندازه الکتاب او از ویژگی‌هایی چون زبان رمزآلود و پیوستگی شاعرانه با تاریخ برخوردار باشد. اشعار آدونیس در مجموعه الکتاب حول محوریت قهرمانی با نام متنبی می‌گذرد؛ البته آدونیس فراتر از روایت سرگذشت متنبی را نقل می‌کند. شاعران و پیامبران دروغین، خلفای قدرت طلب و امرای فرصت طلب بازیگران این اثر هستند. ظهور اسلام، شروع داستان است و مرگ متنبی، پایان الکتاب را رقم می‌زند.

خواندن مجموعه شعر الکتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مطالعه الکتاب را به همه علاقمندان شعر و ادبیات پیشنهاد می‌کنیم. بدون شک با مطالعه این کتاب در می‌یابید اثری بی‌بدیل را خوانده‌اید.

درباره آدونیس

علی احمد سعید إسبر معروف به آدونیس متولد ژانویه سال ۱۹۳۰ در روستای قصابین، سوریه است. او تحصیلات عالیه خود را در رشته فلسفه و در دانشگاه دمشق ادامه داد. آدونیس به دلیل فعالیت‌های سیاسی مدتی را در زندان گذراند و سپس در سال ۱۹۵۶ به بیروت عزیمت کرد. در بیروت مجله شعری را تولید و منتشر کرد و خود سردبیری آن را به عهده گرفت. در سال ۱۹۶۸ نیز مجله مواقف را راه‌اندازی کرد. آدونیس در سال ۱۹۷۳ دکترا ادبیات عرب را از دانشگاه سن ژوزف بیروت دریافت کرد و در دانشگاه‌های لبنان به تدریس پرداخت.

آدونیس را به‌عنوان نویسنده، مترجم، منتقد ادبی، ویراستار و یکی از اثرگذارترین و برجسته‌ترین شعرای عرب دوره مدرن می‌شناسیم. ۲۰ جلد کتاب شعر، ۱۳ جلد نقد و ۱۲ کتاب ترجمه شده را باید از آثار این ادیب سوری دانست. این شاعر عرب تاکنون دو مرتبه در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۱ موفق به دریافت جایزه ادبی گوته شده است. همچنین باید خاطرنشان ساخت تاکنون چندین مرتبه نامزد جایزه نوبل ادبی شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
kafkaee
۱۳۹۹/۱۰/۰۸

چرا باید کتابی به این مهمی و با این قیمت به صورت پی‌دی‌اف منتشر بشود؟! این کتاب‌ها نیاز به امکانات ای‌بوک دارند و پی‌دی‌اف‌شان تا حدود زیادی بی‌مصرف است..

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
دسته بندی
تعداد صفحات۵۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۴,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱