با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
و آنگاه معنا زاده شد؛ بازنمایی، شبیه‌سازی، سوژه

دانلود و خرید کتاب و آنگاه معنا زاده شد؛ بازنمایی، شبیه‌سازی، سوژه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب و آنگاه معنا زاده شد؛ بازنمایی، شبیه‌سازی، سوژه  نوشته  آنه او بیرنه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب و آنگاه معنا زاده شد؛ بازنمایی، شبیه‌سازی، سوژه

«و آنگاه معنا زاده شد» شامل مجموعه مقالاتی با موضوعات سوژه، بازنمایی و شبیه‌سازی است که امیر رضائی‌پناه، سمیه شوکتی‌مقرب و عارف مسعودی ترجمه کرده‌اند.

این مجموعه میان‌رشته‌ای، نظرات گروهی از اندیشمندان برجسته همچون، هیو. جی. سیلورمن، آنه او. بیرنه، درو ای. هایلند، آلینا کلی، ماسیمو وردیکیو، گری ای. آیلسورث و بتینا برگومیراث بوردیار و لاکو لابارت را دربر دارد.

این مقالات ده اپیزود دارند که هر یک از بخش­‌ها و اپیزودها، متنی مستقل در بافتی به هم پیوسته است و چگونگی نقش‌آفرینی مفاهیم در عرصه‌های مختلف فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی را نشان می‌دهد.

نویسندگان مجموعه می‌کوشند فهمی خاص و اصیل از برخی مقوله‌های مهم علوم انسانی و اجتماعی مانند معنا و نظام معانی، بازنمایی، شبیه­‌سازی، سوژه سیاسی، امر سیاسی، سیاست، امر اجتماعی، حقیقت، امر واقع، رخداد، ادبیت فلسفه و فلسفیت ادبیات، سرشت هنر، روی صحنه و پشت صحنه، گفتمان هویدا و گفتمان پنهان به‌دست دهند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
موقعیت‌ها به ما احساسی ناب از تجربه جهان نمی‌دهند، بلکه ما را در تصاویری درگیر می‌کنند؛ تصاویری از آن‌چه بازنمایی شده است. به این ترتیب، آن‌چه ما می‌بینیم چیزی نیست که واقعاً وجود دارد، بلکه چیزی است که سنت‌های فرهنگی و اجتماعی و پیشینه تاریخی به‌ما ارائه می‌کنند.
soroush

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۳۱۰-۱۹-۲
تعداد صفحات۳۵۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۳۱۰-۱۹-۲