با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مزرعه‌ی حیوانات

دانلود و خرید کتاب مزرعه‌ی حیوانات

۴٫۶ از ۶۵ نظر
۴٫۶ از ۶۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مزرعه‌ی حیوانات  نوشته  جرج اورول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مزرعه‌ی حیوانات

کتاب مزرعه حیوانات یکی از آثار ماندگار و شاخص جورج اورول، نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی است. مزرعه‌ حیوانات در قالب داستانی نمادین به‌طور غیرمستقیم اشاره به شرایط حاکم بر شوروی سابق دارد.

نشر ماهی این اثر را با ترجمه‌ی احمد کسایی‌پور در اختیار خوانندگان قرار داده است.

درباره‌ی کتاب مزرعه حیوانات

حیوانات مزرعه آقای جونز در اقدامی انقلابی او را از مزرعه بیرون می‌کنند و خود اداره آن را به دست می‌گیرند تا برابری و رفاه و آسایش را برای حیوانات مزرعه فراهم کنند. رهبری این جنبش را گروهی از خوک‌ها به عهده می‌گیرند اما طولی نمی‌کشد که آنها هم به رهبری خوکی به اسم «ناپلئون» شروع به بهره‌کشی از حیوانات دیگر می‌کنند و مشکلات جدید به وجود می‌آید. این رمان که در طول جنگ جهانی دوم نوشته شده و اشاره به شرایط حاکم بر شوروی سابق دارد، به علت روابط خوب انگلیس و شوروی در آن زمان، موفق به دریافت مجوز نشد، ولی بالاخره در سال ۱۹۴۵ در انگلستان منتشر و در اواخر دهه ۱۹۵۰ به شهرت رسید.

جورج اورول با نگارش مزرعه حیوانات از استبداد طبقهٔ حاکم شوروی انتقاد سختی کرد. او معتقد بود نظام شوروی به یک دیکتاتوری تبدیل شده‌ است. در این رمان، انقلاب حیوانات مزرعه، نماد انقلاب کارگری بر ضد نظام سرمایه‌داری و سرنوشت آن است.

کتاب مزرعه حیوانات را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مزرعه حیوانات یکی از زیباترین آثاری است که تمام افرادی که مدعی تلاش برای ایجاد برابری هستند باید بخوانند. علاوه بر این اگر دوست دارید کتابی خوب با نثری قوی و ساختاری محکم بخوانید که نقدی بر شرایط اجتماعی دیکتاتوری باشد، مزرعه حیوانات را انتخاب کنید.

درباره‌ی جرج اورول

اریک آرتور بلر با نام مستعار جورج اورول در ۲۵ ژوئن ۱۹۰۳ در شهر موتیهاری، بیهار در هند متولد شد. او داستان‌نویس، روزنامه‌نگار، منتقدِ ادبی و شاعر انگلیسی بود که بیشتر برای دو رمان سرشناس و پرفروشش مزرعه حیوانات و رمان ۱۹۸۴ می‌شناسند. هر دوی این کتاب‌ها به وضعیت حکومت‌های دیکتاتوری می‌پردازند. جرج اورول مدتی به عنوان پلیس سلطنتی هند در برمه فعالیت می‌کرد اما زندگی در هند و انگلیس سبب شد تا با فقر آشنا شود و این آشنایی دیدگاهی جدید به او و کارهایش بخشید. کتاب‌های آس و پاس در لندن و پاریس و دختر کشیش حاصل همین تجربیات او هستند. اورول در در دهه ۱۹۳۰ به اسپانیا رفت تا علیه ارتش فاشیست ژنرال فرانکو بجنگد. کمی بعدتر به دلیل بیماری مزمن ریوی که به آن مبتلا بود در بیمارستان بستری شد و هفت ماه پس از چاپِ کتابِ ۱۹۸۴، در ۲۱ ژانویه ۱۹۵۰ از دنیا رفت.

جملاتی از کتاب مزرعه حیوانات

«رفقا، نکته‌ای هست که باید درباره‌اش تصمیم بگیریم. حیوانات وحشی، مثلا موش‌ها و خرگوش‌ها، دوست ما هستند یا دشمنمان؟ بیایید این موضوع را به رأی بگذاریم. من از حضّار جلسه سؤال می‌کنم: آیا موش‌ها رفیق ما هستند؟»

بلافاصله رأی‌گیری شد و حاضران با اکثریت قاطع تصویب کردند که موش‌ها رفیق آن‌ها هستند. فقط چهار تن مخالف بودند، سه سگ مزرعه و البته گربه، که بعد معلوم شد هم رأی موافق داده است و هم رأی مخالف. میجر در ادامهٔ سخنانش گفت:

«دیگر حرف چندانی باقی نمانده. فقط تکرار می‌کنم که هیچ‌وقت وظیفه‌تان را در دشمنی با نوع بشر و همهٔ رسم ورسوماتش از یاد نبرید. هر موجودی که روی دو پا راه برود دشمن است. هر موجودی که روی چهار پا راه برود، یا بال داشته باشد، دوست است. این را هم یادتان باشد که در مبارزه‌مان علیه بشر نباید هیچ شباهتی به او پیدا کنیم. حتی وقتی که او را مغلوب کرده‌اید، از مفاسدش پیروی نکنید. هیچ حیوانی حق ندارد توی خانه زندگی کند یا در تخت‌خواب بخوابد یا لباس بپوشد یا مشروب بنوشد یا توتون دود کند یا به پول دست بزند یا تجارت کند. همهٔ راه ورسم زندگی بشر مایهٔ شر است. و از همه مهم‌تر این‌که هیچ حیوانی حق ندارد به همنوع خود ظلم کند. قوی باشیم یا ضعیف، زیرک باشیم یا ساده‌لوح، همگی با هم برادریم. هیچ حیوانی حق ندارد حیوانی دیگر را بکشد. همهٔ حیوانات با هم برابرند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۴)
maryam
۱۳۹۹/۰۲/۱۵

چه داستان آشنایی!! چقد ب واقعیت جوامع امروزی نزدیک بود! بسیار عالی و مفید..

تارا طاهر
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

از صد نمره این کتاب صده، حتما بخونیدش، البته من نسخه چاپی رو خوندم و با هر جمله تو دلتون میگین چقدر آشناست😊

akram
۱۳۹۸/۱۰/۰۳

این ترجمه ( ترجمه ی آقای کسایی پور) بهترین ترجمه ای است که از این کتاب ارائه شده. اگر کتاب رو قبلا با ترجمه های دیگه خوندید پیشنهاد میکنم این بار حتما با این ترجمه بخونید. فوق العاده است.

احسا
۱۳۹۸/۰۶/۰۹

عبرت انگیز

ثمین.الف
۱۳۹۸/۰۷/۲۶

بهترین کتابیه که نه تنها جامعه امروز بلکه همه دوران هارو نشون داده،واقعا تامل برانگیز و عمیق بود ...

mat_injast
۱۳۹۸/۰۸/۳۰

کتابی بی نهایت مفید و خوب ... پیشنهاد میکنم هر کسی توی عمرش یک بار هم که شده این کتاب رو مطالعه کنه

Vahid Bahrami
۱۳۹۹/۰۱/۱۷

از کتاب هایی که حتما باید قبل از مرگ خواند.

کاربر ۱۷۱۵۶۰۷
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

کتابی ک هرچند قلمی کلاسیک دارد و خیلی روان نیست ولی مفهوم بلندی دارد. لطفا بخوانید!

👑Nargess Ansari👑
۱۳۹۹/۰۴/۰۳

یکی از بهترین کتابهایی بود ک خوندم.............

Roxana
۱۳۹۹/۰۱/۱۱

فقط میتونم بگم عالییییی بود و واقعا همه جوامع. حتمت بعد از این ۱۹۸۴ اورول هم بخونید.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
اصلا گوش به حرف کسانی ندهید که می‌گویند انسان و حیوان منافع مشترکی دارند، یا پیشرفت این به پیشرفت آن منجر می‌شود. این‌ها همه‌اش دروغ است. انسان جز منافع خودش به منفعت هیچ موجود دیگری فکر نمی‌کند. پس بگذارید میان ما حیوانات اتحاد کامل برقرار شود و در این مبارزه پشت هم باشیم. همهٔ انسان‌ها دشمن ما هستند. همهٔ حیوانات رفیق ما هستند.»
مهندس
همین مزرعهٔ خودمان به‌تنهایی می‌تواند زندگی یک‌دوجین اسب و بیست گاو و صدها گوسفند را تأمین کند؛ و همهٔ آن‌ها هم چنان زندگی آسوده و مرفهی داشته باشند که الان حتی به خواب هم نمی‌بینیم. پس چرا همچنان در این شرایط نکبت‌بار زندگی می‌کنیم؟ به این دلیل که تقریبآ همهٔ دسترنجمان را انسان‌ها به غارت می‌برند. رفقا، راه‌حل همهٔ مشکلات ما همین است. همه‌اش در یک کلمه خلاصه می‌شود ــ انسان. انسان تنها دشمن واقعی ماست. انسان را از صحنهٔ روزگار محو کنید، ریشهٔ گرسنگی و بیگاری تا ابد خشکانده می‌شود. انسان تنها موجودی‌ست که مصرف می‌کند بی‌آن‌که تولید کند. انسان شیر نمی‌دهد، تخم نمی‌گذارد، قدرت کشیدن گاوآهن را ندارد، سرعتش آن‌قدر نیست که بتواند خرگوش بگیرد. با وجود این، انسان اشرف مخلوقات است
مهندس
دوازده صدا داشتند با عصبانیت فریاد می‌کشیدند و همهٔ آن‌ها شبیه یکدیگر بودند. حالا دیگر کاملا واضح بود که چهرهٔ خوک‌ها چه تغییری کرده است. حیوانات از پنجره به خوک‌ها و بعد به آدم‌ها، و از آدم‌ها به خوک‌ها، و دوباره از خوک‌ها به آدم‌ها نگاه می‌کردند؛ ولی دیگر نمی‌توانستند تشخیص دهند که خوک کدام است و آدم کدام.
کاربر ۱۵۵۹۴۶۰
هیچ‌چیز نبود که بتوانند زندگی کنونی خود را با آن مقایسه کنند؛ هیچ‌چیزی در دست نداشتند، جز آمار و ارقام اسکوئیلر، که بدون استثنا نشان می‌داد همه‌چیز دارد روزبه‌روز بهتر و بهتر می‌شود.
ponyo
اصلا گوش به حرف کسانی ندهید که می‌گویند انسان و حیوان منافع مشترکی دارند، یا پیشرفت این به پیشرفت آن منجر می‌شود. این‌ها همه‌اش دروغ است. انسان جز منافع خودش به منفعت هیچ موجود دیگری فکر نمی‌کند.
کاربر ۱۸۸۰۶۴۳
حیوانات از پنجره به خوک‌ها و بعد به آدم‌ها، و از آدم‌ها به خوک‌ها، و دوباره از خوک‌ها به آدم‌ها نگاه می‌کردند؛ ولی دیگر نمی‌توانستند تشخیص دهند که خوک کدام است و آدم کدام.
من متفکر نیستم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۱۷
شابکundefined
تعداد صفحات۱۴۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۱۷