با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راهنمای خواندن روسو؛ قرارداد اجتماعی

دانلود و خرید کتاب راهنمای خواندن روسو؛ قرارداد اجتماعی

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهنمای خواندن روسو؛ قرارداد اجتماعی  نوشته  محمدمهدی ذوالقدری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب راهنمای خواندن روسو؛ قرارداد اجتماعی

«راهنمای خواندن روسو؛ قرارداد اجتماعی» از مجموعه کتاب‌های «راهنمای متون کلاسیک» و نوشته کریستوفر دی‌ریت است. در خواندن و فهمیدن متون کلاسیک ادبی، اجتماعی و فلسفی و... همیشه باید راهنمایی وجود داشته باشد و خواندن ترجمه‌های فارسی برای خواننده فارسی‌زبان اغلب به مسیری بی‌سرانجام کشیده می‌شود و فهم عمیق رفته‌رفته جایش را به ساده‌ساز‌ی‌های مبتذل می‌دهد. رفتن به سراغ این متون دشوار و گاهی سهل ممتنع ممکن است خواننده را دربارهٔ فهم‌پذیریِ این متون دچار تردید کند و اگر از این تردید بیرون بیاید به دنبال خواندن متون درجه دومی مثل تفسیرها و شرح‌ها می‌رود. تازه اگر خود این شرح‌ها و تفسیرها نیاز به راهنما نداشته باشند. گاهی خواننده به دنبال فهمیدن کتاب‌های درجه دوم این‌بار سراغ کتاب‌های درجه سومی می‌رود که با ساده‌سازی مفاهیم متون، اندیشه‌های نویسندگان آنها را تبدیل به کلیشه‌هایی ساده‌انگارانه می‌کنند که نتیجه آن به بن‌بست رسیدن و رها کردن متن است. کتاب‌های مجموعهٔ «راهنمای متون کلاسیک» نه شرح و تفسیری مفصل‌اند و نه ادعای آسان‌کردن تمام دشواری‌های متن را دارند، بلکه قرار است نقشه‌ای باشند برای گذر از پیچ‌وخم این متون. این مجموعه در انتشارات کانتینیوم با عنوان Reader’s Guides و با هدف فراهم‌کردن مقدمه‌ای روشن و مختصر برای متون کلاسیک در ادبیات و فلسفهٔ غرب نوشته شده است. نویسندگانِ این مجموعه هر کدام در زمینهٔ کاریِ خود شناخته‌شده و صاحبِ اعتبارند و مخاطب کتاب‌ها هم دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های مرتبط در نظر گرفته شده‌اند. این کتاب‌ها شما را دعوت می‌کنند به خواندن کتابِ اصلی و به رفت‌وبرگشت میان کتابِ راهنما و کتاب اصلی. کتاب‌های این مجموعه ساختاری یکسان دارند. در بخشِ اول هر کتاب به زمینه و زمانهٔ نوشته‌شدن اثر پرداخته شده، در بخشِ دوم مضامین اصلیِ اثر به بحث گذاشته شده است تا خواننده فهمی کلی از موضوعات و مطالب کتاب پیدا کند و آمادهٔ ورود به متنِ اصلی شود. در بخش سوم، نویسنده از مقدمات عبور کرده و وارد خود متن شده است. در این بخش، نویسنده با تفکیک متن اصلی به فصل‌ها، بخش‌ها، قسمت‌ها، بندها و حتی جمله‌ها گام‌به‌گام خواننده را با خود همراه می‌کند و می‌کوشد تا هم روایتی تکوینی از چگونگیِ شکل‌گیری و بسطِ ایده‌ها به دست دهد و هم ربط و نسبتِ منطقی آن‌ها را بکاود. در بخشِ چهارم، نویسنده به تأثیراتِ فکری و تاریخی کتاب مورد نظر پرداخته است. در انتهای هر بخش از کتاب هم، پرسش‌هایی پژوهشی طرح شده‌اند تا خواننده بتواند مطالب فصل را جمع‌بندی کند. در انتهای کتاب‌ها نیز راهنمای مطالعهٔ آثار مرتبط آمده است که خواننده می‌تواند برای مطالعه بیشتر از آنها استفاده کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
سوکراتس
۱۳۹۸/۰۴/۲۰

لطفا بقیه مجلدات این مجموعه رو هم زودتر اضافه کنید(بخصوص مجلد بنیادگزاری مابعدالطبیعه اخلاق کانت رو )

Hossein Neizan Hosseini
۱۳۹۹/۰۸/۰۲

در مقدمه‌ی این کتاب زمان انتشار کتاب قراردادهای اجتماعی رو به اشتباه ۱۹۶۲ اعلام کرده، در صورتی که ۱۷۶۲ درسته. مشخصه که این یک اشتباه تایپی بوده ولی خواننده‌ای که آشنا با روسو نیست رو میتونه به اشتباه بنداره. لطفا

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۰۵
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۰۵