با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آخرین نشان مردی

دانلود کتاب صوتی آخرین نشان مردی

۴٫۷ از ۲۷ نظر
۴٫۷ از ۲۷ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی آخرین نشان مردی

«آخرین نشان مردی» کتابی جالب از مهرداد صدقی با ماجراهایی جالب‌تر درباره نسلی از آدم‌های این دوره است که شاید مشغله‌های امروزی‌مان اجازه نمی‌دهد عوالم و حال و هوای اصیل و ساده و در عین حال متین و نجیبشان را به راحتی درک کنیم.

«پدرها»، همان پدرهایی که نه خیلی قدیمی‌اند که از دنیای ماچیزی ندانند و نه خیلی امروزی که از همه جیک و پوک ما در هیاهوی مشغله‌های اینترنتی و روابط نصفه و نیمه‌مان با آدم‌هاو چیزها سر دربیاورند.

پدرهایی که متولد اواخر دهه بیست و دهه سی هستند. آنهایی که الان به مرز شصت سالگی رسیده‌اند یا چند سالی است که از آن گذشته‌اند.

پدرهایی که شاید «آخرین نشان مردی» را در این نسل همراه خود دارند. پدرهایی که قابل تقدیرند به خاطر تلاششان برای هم‌پاشدن با فرزندان جوان خود و قابل احترام‌اند برای صفا، صداقت و سادگی‌ای که میراثی گران‌بها است. میراثی که شاید دیگر ما نتوانیم به تمامی به نسل بعد از خود منتقل کنیم.

مهرداد صدقی نویسنده جوان و موفق ایرانی است که در سال‌های اخیر جای خود را به خوبی در میان طنزپردازان باز کرده است. او تا کنون بیش از ۸ کتاب طنز نوشته که از میان آنها می‌توان به نقطه ته خط، آبنبات هل‌دار، مغز نوشته‌های یک جنین، مغزنوشته‌های یک نوزاد اشاره کرد.

«آخرین نشان مردی» را با صدای گیرای میرطاهر مظلومی بشنوید.

بخشی از کتاب:

«برای نوشتن قسمت‌های مختلف پایان‌نامه دارم با استاد راهنمایم تلفنی حرف می‌زنم و مامان و بابا هم درحالی‌که سرشان توی گوشی است، گوششان با من است. گوشی را که می‌گذارم مامان به شوخی می‌گوید: برای اون بخش «سابقه تحقیق» که می‌گفتی از بابات کمک بگیر که سابقه تحقیقش خوبه. برای دختر خاله‌ت که خواستگار آمد، راجع به پسره تحقیق کرد و گفت خوبه معطل نکنین که بهترین گزینه س ولی پسره معتادِ دوگانه سوز از آب در اومد. با خنده به مامان می‌گویم: پس خوبه چون برای قسمت «مواد و روشها» هم می‌تونم از همون پسره کمک بگیرم. حتماً روش همهٔ موادها رو بلده بابا می‌گوید: پسرجان حتی محض شوخی هم دیگه اسم مواد رو نیار وگرنه با یه روشهایی تنبیه‌ت می‌کنم که خودت بشی موضوع یه پایان‌نامه.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۶)
Amvaj User
۱۳۹۹/۰۸/۱۱

عالیه بهترین کتاب

mohsen abassi
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

خیلی عالی جالب بود چه بابای در به دری بوده

حسین پورقلی
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

این کتاب از نظر طنز مثل دیگر کتاب های آقای‌ صدقی خوب است و موفق ‌ اما از بعد پردازش‌ داستانی‌ چندان پخته نیست به عنوان مثال بخش هایی‌ از قبل از دفاع پایان نامه شخصیت اصلی داستان فقط چون بانمک

- بیشتر
melika
۱۳۹۹/۰۴/۰۲

وای این کتاب دربرابر کتابای دیگه اقای صدقی هیییچه! اصلا نمیشه بهش گفت طنز! مگر اینکه قبل اون یکیا بخونید اینو(بازم زیاد طنز نیست😂)

bahar1989
۱۳۹۹/۰۲/۰۶

اصلا به جذابیت آبنبات هل دار نبود اما بد نبود نمیسه گفت عالی بود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی