با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
میک هارته این‌جا بود

دانلود و خرید کتاب میک هارته این‌جا بود

۴٫۹ از ۱۴ نظر
۴٫۹ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب میک هارته این‌جا بود  نوشته  باربارا پارک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب میک هارته این‌جا بود

«میک هارته این‌جا بود» نوشته باربارا پارک، نویسنده آمریکایی کتاب‌های کودک و نوجوان است.

معروف‌ترین اثر این نویسنده «جونی بی جونز» نام دارد اما کتاب «میک‌ هارته این‌جا بود» هم از رمان‌های پرطرفدار او است. پارک در این رمان به دغدغه همیشگی بشر برای رویارویی با مرگ می پردازد.

فیپ دختر سیزده ساله‌ای است که در این کتاب ماجرای مرگ برابردش میک را تعریف می‌کند. میک یک روز در حال دوچرخه‌سواری ناگهان به یک سنگ برخورد می‌کند و بلافاصله بعد از آن سرش به پشت یک کامیون می‌خورد، ضربه مغزی می‌شود و درجا می‌میرد و این شروع ماجرای کنار آمدن فیپ با مرگ برادر است.

تحمل این فقدان برای کل خانواده سخت و طاقت‌فرسا است و برای فیپ سخت‌تر.

او بی‌وقفه درگیر خاطرات میک است و از حال و هوای خود و پدر و مادرش در روز حادثه و خاکسپاری می‌گوید. فیپ در این ماجرا یاد می‌گیرد که چطور هیجاناتش را کنترل و تخلیه کند و پیام اصلی داستان هم همین است.

باربارا پارک در این اثر شخصیت‌ها را طوری طراحی کرده که ما حتی بعد از بستن و کنارگذاشتن کتاب هم نمی‌توانیم برایشان وجود خارجی تصور نکنیم. آنها آنچنان ملموس‌اند که با ما و در کنارمان زندگی می‌کنند.

این رمان یک اثر روان‌شناسانه و آموزنده هم به‌شمار می‌رود چراکه در تمام صفحات خود به خانواده‌ها، به‌خصوص نوجوانان نشان می‌دهد که چطور در طول زمان فقدان عزیزانشان را تحمل کنند:

«من و پدر و مادرم، با ماشین تا محل خاکسپاری میک رفتیم. در طول راه یک کلمه هم حرف نزدیم.

من عقب نشسته بودم و حواسم بود که از خط فرضی وسط صندلی که همیشه طرف من را از طرف میک جدا می‌کرد رد نشوم...

دستم را جلو بردم و به موهای مادرم کشیدم. او یک دستش را روی دست من گذاشت و با دست دیگرش دست بابا را گرفت... مثل یک زنجیر خانوادگی با حلقه‌ای گمشده...»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
zahra ebad
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

این کتاب برای کسانی که به تازگی عزیزی رو از دست دادن احتمالا مفیده، من این کتاب رو به توصیه اقای کثیری خوندم، به نظرم ارزش خوندن داره...

honsori
۱۳۹۹/۰۹/۰۸

نویسنده، خیلی ساده و آروم یک تجربه فقدان رو به صورت داستان در آورده و البته از روش جالبی برای آموزش و آگاهی هم استفاده کرده

sara.kh
۱۳۹۹/۰۹/۱۵

یکم غمگین بود در مورد خواهری بود که برادرش را در یک حادثه از دست داده است ، شخصیت پردازی خانم پارک در داستان هایش خیلی طبیعی و جذاب و چاشنی های طنزی هم که مرتب در نوشته هایش به

- بیشتر
A karbar has no name
۱۳۹۹/۱۰/۰۴

حتما بگیرید من نمونه رو خوندم عالی بود البته قبلش باید آب نبات هل دار که جلد اول هست رو کامل گوش کنم. جلد های بعدش آب نبات دارچینی و آب نبات پسته ای هست.

narges karimi
۱۳۹۸/۱۰/۰۹

کتاب قشنگی بود در عین سادگی که داشت حال دلمو خوب کرد با بعضی از جملاتش اشک ریختم،حسرت خوردم ،دلتنگ شدم.ولی به نوعی کمک میکنه برای کنار اومدن و پذیرفتن مرگ عزیزان.این جمله اش رو خیلی دوست داشتم 《مگه نمیگن

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
«هی! من یه فکری دارم! چرا تو به من نمی‌گی دقیقآ چی دلت می‌خواد بشنوی که من همون رو بگم. این‌طوری تو مجبور نمی‌شی دائم من رو تحقیر کنی...»
a.m

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۲/۳۰
تعداد صفحات۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۲/۳۰