با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اتفاق‌ می‌افتد

دانلود و خرید کتاب اتفاق‌ می‌افتد

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اتفاق‌ می‌افتد  نوشته  حسن کامشاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اتفاق‌ می‌افتد

«اتفاق می‌افتد» نوشته دیوید هنر، نمایش‌نامه‌ای تاریخی درباره حمله آمریکا به عراق و زمینه‌های آن در سال ۲۰۰۳ میلادی است. در ابتدای این نمایشنامه‌، مقاله‌ای از جان لوکاره، نویسنده نامدار انگلیسی درباره این واقعه و انگیزه‌های ان می خوانید که پیش درآمدی مناسب برای نمایشنامه هنر است. لوکاره حمله نظامی امریکا به عراق را یکی از بدترین دیوانگی‌ها و ظلم‌های این کشور، حتی «بدتر از مک‌کارتیسم، و بدتر از خلیج خوک‌ها و در درازمدت __ بالقوه __ فاجعه‌بارتر از جنگ ویتنام» دانسته است. او می‌گوید که این جنگ قریب‌الوقوع سال‌ها پیش از حمله بن‌لادن طرح‌ریزی شده بود و بن‌لادن آن را میسر ساخت. «اتفاق می‌افتد یک نمایشنامه تاریخی است و بر تاریخ بسیار متأخر تمرکز دارد. صحت رویدادهای آن به تأیید منابع گوناگون خصوصی و دولتی رسیده‌است. آنچه رخ داد، رخ داد. هیچ روایت نادرستی، دانسته در آن راه نیافته‌است. صحنه‌های سخنرانی کلمه به کلمه عین گفته‌های اشخاص است. آنجا که درها پشت سرانِ جهان و مشاورانشان بسته می‌شود، من از نیروی تخیلم بهره گرفته‌ام. این البته یک نمایشنامه است، نه نوعی مستند؛ و امیدوارم محرکه آن، نه‌فقط شخصیت‌ها و خود داستان بلکه به همان اندازه موضوعات آن باشد.» هنر در این نمایشنامه گوشه‌هایی از انگیزه‌ها و پشت‌پرده‌های واقعه حمله امریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ را می‌نمایاند و انگشت اتهامش را به سمت بوش و بلر گرفته، خواهان محاکمه آنها می‌شود.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
پس از ویتنام، بسیاری از هم‌نسل‌های من عهد کردند که وقتی نوبت ما شد و اختیار امور به دست ما افتاد، ما بی‌سروصدا تن به جنگ‌های نسنجیده برای مقاصد نسنجیده ندهیم. سیاستمداران جنگ را آغاز می‌کنند، اما سربازان‌اند که می‌جنگند و کشته می‌شوند.
انسداد
یک بخشنامه از دیک چِنی مورخ ۱۲ اکتبر ۱۹۷۴ می‌گوید ما نمی‌توانیم مشکل فاضلاب دستشویی حمام طبقه یکم را به سرعت رفع کنیم. لوله‌کشی‌های کاخ سفید بسیار کهنه شده‌است و اداره کل تدارکات مدتی است سرگرم مطالعه است تا برای حل این مشکل راهی پیدا کند.
انسداد
یک تماشاگران که وارد می‌شوند، بازیگران در صحنه‌اند. نور چراغ‌ها تغییر می‌کند و یکی از بازیگران می‌گوید. یک بازیگر: اجتناب‌ناپذیر چیزی است که به ظاهر بنا بر تصادف محض برایت اتفاق افتد. واقعی چیزی است که به نظرت واقعاً بی‌معنا بیاید. اگر مطمئن نباشی که خواب می‌بینی، یقین بدان که داری خواب می‌بینی. تا فریاد برنیاوردی که «حتماً خطایی در کار است»، حتماً خودت برخطایی.
انسداد
چِنی: شما یک سیستم تسلیحاتی پیدا کنید که من به آن رأی نداده‌باشم.
انسداد
نیاکان من مِلک دیگران __ تکّه انسان __ بودند.
انسداد
مصاحبه‌کننده: آهنگساز محبوب شما کیست؟
انسداد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۱۲
دسته بندی
تعداد صفحات۱۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۱۲