با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگانی نادر شاه پسر شمشیر

دانلود و خرید کتاب زندگانی نادر شاه پسر شمشیر

۴٫۲ از ۱۵ نظر
۴٫۲ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگانی نادر شاه پسر شمشیر  نوشته  نورالله لارودی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زندگانی نادر شاه پسر شمشیر

مردان دلیر همیشه بزرگان پیش از خود و پهلوانان نژاد خویش را دوست داشته‌اند و می‌کوشیده‌اند از آن‌ها پیروی کنند. برای جوانان هیچ راه پرورش خوی‌های مردی و جوانمردی بهتر از یاد دادن داستان‌های دلیران نیست. اگر آن پهلوان از مردان تاریخ باشد و آن‌چه درباره او می‌گویند حقیقت محض و گزارش واقعی حوادث باشد به مراتب اثر آن بیشتر و نتیجه آن بزرگتر است زیرا که حقیقت همواره بیش از داستان در مردم اثر می‌کند و در ذهن و خاطر ایشان نقش می‌بندد. نادرشاه یکی از پهلوانان بزرگ تاریخ ایرانست و هیچ شکی نیست که یکی از شگفت‌ترین کارهای تاریخ را کرده و ملتی را که از هر راه زبون و دست‌پرورده بدبختی و سرشکستگی بوده است به سرعتی شگفت و معجزه‌آسا به منتهی درجه بزرگی برده و رخنه در ارکان جهان آن روز افکنده است. شرح زندگی این مرد یکی از بهترین سرمشق‌های دلاوری و پایداری و همت و پشت‌کار و مردانگی است. تاریخ زندگی او هزاران عبرت دربردارد و هر ورقی از آن درس بزرگی است. کاری که این مرد در اندک زمانی از پیش بُرد چنان شگفت و سحرآسا بود که در زمان وی افسانه‌های شگرف درباره او در همه کشورهای جهان رواج داشت. کتاب‌هایی که اروپاییان در آن زمان نوشته‌اند پُر از این افسانه‌هاست و این پهلوان ‌ایرانی چنان مردم آن روزگار را گرفتار حیرت کرده و به غفلت گرفته است که نتوانسته‌اند حقیقت را دریابند و چاره‌ای جز این که افسانه‌هایی درباره او بیندیشند نداشته‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
hossein fallah
۱۳۹۷/۰۳/۱۱

یکی از شیرین ترین و زیباترین کتاب های تاریخی بود که خوندم و با خوندنش به ایرانی بودن خودم افتخار کردم.همون اول کتاب چند بیتی از ادیب فراهانی هستش که میگه: ماییم که از پادشهان باج گرفتیم زان پس از ایشان کمرو

- بیشتر
parisa
۱۳۹۹/۰۳/۲۴

عالی بود خوشحالم از خوندنش و از شناخت بهتر و بیشتر نادر شاه افشار.. 💫

Z
۱۳۹۴/۱۰/۲۱

بزرگترین پادشاه بهترین پادشاهی و خادم ترین فرد تاریخ

Farzad
۱۴۰۰/۰۴/۱۶

وطن پرست ترین پادشاه تاریخ ایران . جایی هم خوندم که نباید نادرشاه رو ناپلئون شرق بنامیم بلکه باید ناپلئون رو نادرشاه غرب بنامیم : ) واقعا حقیقته .

پویا
۱۳۹۹/۰۲/۲۰

نادر انسان جنایت کاری هم بوده فقط نباید یه بعدش در نظر گرفت ظلمی هم که نادر به مردم کشور خودش و کشتاری که از کشورای دیگه کرده رو هم باید گفت

سورنا
۱۳۹۷/۰۷/۲۷

آیا مردی که بدون کمک ویا نفوذ دیگران خود را از هیچ به مقام شامخ فاتح آسیا رسانید مرد بزرگی نیست؟! البته که هست.(دکتر لاکهارت/شرق شناس فقید)....همه عالم تن است و ایران دل/نیست گوینده زین قیاس خجل/چو ایران دل زمین

- بیشتر
Mahdiar
۱۳۹۹/۰۵/۰۹

نادر کجایی که ببینی چه به روز کشورت اوردن... الانم دقیقا همون دورانیه که نادر قیام کرد، هرکی از یه ور دست انداخته... ای کاش یه نادرشاه دیگه ظهور کنه

makan
۱۳۹۴/۰۸/۲۹

این کتاب مدعی تاریخ و روایت حقیقت هست ولی هر چه هست شرح دلاوری و بزگی نادر شاه هست. نادرشاه همچنین مسءول لکه ننگی به نام حمله به هند و جنایت در اون کشور هست.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۱)
جمع = سه میلیارد و دویست و پنجاه میلیون ریال (۳۲۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال)
Saeid
نادر به پیروی سوگندی که یاد نموده بود فرمان داد تا گنبد حضرت رضا (ع) را با زر آرایش داده و منار دیگری مانند منار پیشین در صحن بسازند.
Hossein Zavarian
نادرشاه همین که رادو را اندیشناک دید، همگی سران سپاه و افسران نیروی خود را در میدان بزرگ ارگ لاهور گرد آورده با گفتارهای آتشین خون جنگجویان را به جوش آورده چنین فرمود: «سپاهیان جنگجوی من! تاکنون در همه جنگ‌ها پیروز بوده‌ایم. به یاری خداوند توانا در این میدان بزرگ نیز که از همه جنگ‌ها مهیب‌تر و خونین‌تر خواهد بود باید کامیاب شویم و زور بازوی مردانه خود را به جهانیان نشان دهیم.»
Hossein Zavarian
پیشنهادات نادرشاه دارای پنج بند بود؛ بدین‌گونه: ۱ـ پادشاه هند باید به اردوگاه ایران آمده پیمان نامه متارکه جنگ را شخصاً امضا نماید. ۲ـ پس از امضای پیمان نامه، سربازان هند خلع سلاح شوند و پی کار خود بروند. ۳ـ توپخانه و مهمات جنگی ارتش هند به ارتش ایران تسلیم شود. ۴ـ چون ارتش ایران در راه‌پیمایی‌ها خسته شده باید به پایتخت هند رفته چندی آسایش نماید. ۵ـ گفتگوی صلح پس از امضای پیمان نامه در شهر دهلی پایتخت هند آغاز و انجام داده شود.
Hossein Zavarian
نادرشاه دریافته بود که آرایش پیل‌های جنگی دشمن دوباره بیمی در دل سپاهیان افکنده و به ویژه سوار نظام سخت اندیشناک گردیده است، از این رو شبانه همگی افسران را پیش خواند و به آن‌ها فرمود: برای نابود کردن ستون پیل‌های جنگی محمدشاه چاره خوبی اندیشید‌ه‌ام. به همه سپاهیان گوشزد نمایید هیچ بیمی به دل راه ندهند به زودی در پایتخت هند خواهیم بود. همان شب پیغام نادرشاه در میان اردو پخش شد ولی هیچ‌کس نمی‌دانست نادرشاه چگونه با این نیروی وحشت آور دست به گریبان خواهد شد.
Hossein Zavarian
این است زور بازوی مردانه ارتش ایران که نادرشاه فرموده بود: چنین کنند بزرگان چه کرد باید کار چنین نماید شمشیر خسروان آثار
Saeid
ما فرزندان همان سربازانی هستیم، که نه تنها دوست بلکه دشمن هم از ستایش بزرگی آن‌ها نتوانست خودداری کند
کلاشینکف
علل پیروزی ارتش ایران علل پیروزی ارتش ایران را می‌توان چند چیز دانست: ۱ـ‌ روحیه بسیار خوب سربازان. ۲ـ اطمینان کامل سربازان به فرمانده خود. ۳ـ‌ زبردستی نادرشاه در فرماندهی ۴ـ‌ کمک بهنگام ستون‌های ارتش. ۵ـ برتری سوار نظام ایران. ۶ـ‌خونسردی و ابتکار جنگی نادرشاه. ولی بیشتر چیزی که در جنگ‌های کرنال ارتش ایران را به پیروزی قطعی رسانید همانا بی‌باکی خود نادرشاه بود، زیرا شاهنشاه ایران در پیشاپیش سپاه پهلو به پهلوی سربازان و سواران خود مانند یک سرباز جنگ می‌کرد.
Hossein Zavarian
همین که محمدشاه به سراپرده شاهنشاه ایران رسید، نادرشاه برخاسته چند گامی پیش آمد. دو پادشاه یکدیگر را دوستانه در آغوش گرفتند و نادرشاه مهمان گرامی خود را روی مسندی کنار خود نشانده پس از تعارفات معموله چنین فرمود: «شگفت است که شما این همه در کار خود بی‌قید و بی‌اعتنا باشید. بارها به شما نامه نوشتم، نماینده فرستادم، اظهار دوستی کردم، وزیران شما روا ندانستند پاسخ کافی برای من بفرستند.»
Hossein Zavarian
نادر ۳۰۰۰۰ تن از اسیران عثمانی را نوازش نموده آزاد کرد و ۶۰۰۰ خانوار از گرجی‌ها را نیز از تفلیس به شمال خراسان کوچ داد. پس از شش سال جنگ و خونریزی، ارتش نیرومند نادر بر ارتش عثمانی چیره شده و تاریخ ایران نام نامی این فرزند دلیر را با خطی زرین و برجسته در صفحات خود ثبت نمود.
Farzad

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۸/۰۱
تعداد صفحات۳۱۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۸/۰۱