با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نویسنده‌شدن

دانلود و خرید کتاب نویسنده‌شدن

۳٫۵ از ۱۶ نظر
۳٫۵ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نویسنده‌شدن  نوشته  دروتیا برند  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نویسنده‌شدن

«نویسنده شدن» کتابی درباره نویسندگی و اثر دروتیا برند است. این کتاب که مدتی نایاب شده بود اکنون به همت انتشارات پارسه در دسترس علاقه‌مندان ایرانی قرار گرفته است. در این کتاب، دروتیا برند به مشکلات بنیادین «نویسنده شدن» می‌پردازد. مشکلات بر خلاف آن چه در کلاس‌های نویسندگی خلاق گفته می‌شود، مربوط به تکنینک‌های داستان‌نویسی نیستند. بلکه طبق آنچه دروتیا می‌گوید، مشکلات نویسنده، مشکلات شخصیتی هستند؛ می‌تواند شروع به کار کند، داستانی را خوب شروع می‌کند ولی بعد سردرگم یا دلسرد می‌شود، بعضی وقت‌ها خیلی خوب می‌نویسد و در باقی اوقات بد، کار درخشانی می‌نویسد ولی بعد از یک داستان یا رمان عالی نمی‌تواند دوباره بنویسد، یا تا وقتی که دورهٔ نویسندگی خلاق ادامه دارد کارهای درخشانی می‌نویسد و بعد از پایان آن دیگر نمی‌تواند بنویسد. به عبارت دیگر، مشکل‌های بنیادی نویسنده به اعتمادبه‌نفس، احترام به خود و آزادی مربوط می‌شود: روح قهار نویسنده، زندانی اشباح گوناگون ناخودآگاه است. خانم برند، با هوشی سرشار که در جای‌جای کتابش پیداست، می‌گوید، برای نویسنده‌ای که از تردید و فقدان اعتماد به نفس رنج می‌برد، مدرسان نویسندگی و کتاب‌های آموزشی ــ تازه اگر حرفی از مقالات نویسندگان مشهور به میان نیاوریم ــ تقریبا بدترین کار ممکن را با نویسندهٔ جوان (یا بالغی) که برای حل مشکلش تقلا می‌کند، انجام می‌دهند. هدف خانم برند در نویسنده شدن این است که همان چیزی را در دسترس نویسنده قرار دهد که معمولا از او دریغ می‌شود. او در این اثر می‌خواهد بگوید که بر خلاف آنچه گفته می‌شود، نبوغ نویسندگی اکتسابی است و نه ذاتی. آنچه نویسنده‌ای از کارافتاده یا شروع به‌کار نکرده، نیاز دارد، جادویی است که تماس او را با خودش برقرار کند. او به یک کلید نیاز دارد. نویسنده نیاز دارد بداند کدام عادت‌های فکری و عملی سد راه پیشرفتش می‌شوند، چه نیروهای دور از نظری اطمینانش را متزلزل می‌کنند و اموری از این دست. هدف دوروتیا برند در کتابش این است که از طریق توصیه و تمرین‌های خاص، نویسنده را به سوی ارتباطی تنگاتنگ با ناخودآگاهش رهنمون کند، به نویسنده کمک کند عادت‌های سالمی را در خود بپرورد و او را به سمتی هدایت کند که از هرگونه انسداد در نوشتن رهایی یابد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
arash
۱۳۹۸/۰۹/۱۲

این کتاب 84 سال پیش نوشته شده اما چون طبق گفته خودش به مطالبی پرداخته که درباره شخصیت و مشکلات روحی یا شخصیتی یک نویسنده تازه کار پرداخته شاید بشه قبول کرد که هنوز کاربردی هست هرچند بعضی از قسمت

- بیشتر
...love
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

کتابی کوچک و کاربردی برای نویسندگان. یه پیشنهاد : اگر به مبحث استفاده از ناخود آگاه علاقه مندید کتاب غول درون اثر هری کارپنتر را اصلا از دست ندهید.

pegah
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

به نظرم این کتاب میتونه برای نویسنده های تازه کار مفید باشه. تمرین ها و دیدگاهی که نسبت به یک سری مسائل داره جالب، کاربردی و قابل تامل هست. نویسنده این کتاب، در جایگاه یک معلم نویسندگی مطالبی رو آموزش

- بیشتر
Asghar59
۱۳۹۸/۰۱/۲۸

کتاب بسیار ارزشمندی در حوزه داستان نویسی است.توصیه می کنم مطالعه بفرمایید.

غزال
۱۳۹۹/۱۱/۱۴

افتصاح بود. فکر میکنم ایراد از ترجمشه. خیلی خیلی بد بود. سعی کردم تا آخر بخونم، اما به پنجاه صفحه که رسیدم کلا منصرف شدم از خوندن. اصلا برام جذاب نبود. فقط یه سری کلمات بی ربط که کنار هم

- بیشتر
soleymani
۱۴۰۰/۰۱/۰۵

کتاب، برای کسانی که از چهارچوب‌های خشک کتاب‌های آموزش نویسندگی خسته شده‌اند، دریچه‌ای نو باز می‌کند به سمت درون نویسنده. این‌که کشف درون نویسنده، مهم‌تر از یاد گرفتن تکنیک‌ها ست. بخصوص تمرین‌های سه فصل آخر، بسیار مفید و متفاوت است.

شاهین
۱۳۹۸/۰۵/۱۰

کتاب خیلی مفیدیه

ا.اسکندرپور
۱۳۹۸/۰۲/۰۹

خوب بود بد نبود

مریم
۱۳۹۸/۰۸/۲۷

برای قیمت کتاب ها بهانه میارید که دست ناشره و در اختیار شما نیست حالا چه اتفاقی افتاده که یکباره هزینه کتابخانه همگانی انقدر بالا رفت؟؟ این هم دست شما نیست؟! 15 هزار تومن برای یک ماه؟؟ واقعا زیاده رویه

محمد
۱۳۹۸/۰۸/۱۳

بابا ۱۵۰۰۰ تومن دادیم قرض کردیم قیمت خودش ۷۵۰۰ ه 😂😂😂 تازه دانلود نمیشه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۱)
هر نویسنده، نمونهٔ سعادتمندی از شخصیت دوگانه است،
Gisoo
تو شخصیتی را به آرامی و به کمک دیالوگ بسط می‌دهی. اگر همهٔ زمان و کاغذهای دنیا را در اختیار داشتی، می‌توانستی تنها با استفاده از دیالوگ به هدفت برسی، اما باید حساب فضا و کارآیی متن را هم بکنی.
هاجیك (آلوین)
با استفاده از یک لیوان یا جسمی دایره‌شکل، دایره‌ای بر روی یک صفحه کاغذ بکشید؛ سپس دو خط عمود متقاطع صلیب‌شکل وسط آن رسم کنید. نخی به طول حدود چهار اینچ را به یک حلقه یا کلید سنگین گره بزنید. انتهای نخ را با حلقه‌ای که مثل یک آونگ به آن آویزان است، در فاصلهٔ یک اینچی بالای کاغذ روی نقطهٔ تقاطع صلیب نگه دارید. حالا حول دایره فکر کنید، با چشم محیط دایره را دنبال کنید و حلقه و ریسمان را کامل به فراموشی بسپارید. پس از چند لحظه آونگ کوچک شروع به تاب خوردن در جهتی می‌کند که شما انتخاب کرده‌اید. ابتدا در دایرهٔ کوچکی تاب می‌خورد اما هرچه می‌گذرد پیوسته دور می‌گیرد. سپس در ذهن خود، جهت را برعکس کنید و با چشم محیط دایره را در جهت دیگر دنبال کنید...
arash
اگر بتوانید کشف کنید چه‌جور آدمی هستید و به‌راستی دربارهٔ موضوعات مهم زندگی چه عقیده‌ای دارید، آن‌گاه می‌توانید داستانی صادقانه، اصیل و یگانه بنویسید. اما این‌ها «اگر» های بسیار بزرگی هستند، و برای رسیدن به ریشهٔ عقاید راسخ خود، کندوکاوها لازم است.
محمد تاجیک
داستان فراهم‌آورندهٔ تنها فلسفه‌ای است که بسیاری از خوانندگان می‌شناسند؛ داستان معیارهای اخلاقی، اجتماعی و مادی آن‌ها را بنا می‌نهد؛ داستان پیش‌داوری‌های آن‌ها را تثبیت و یا ذهن آن‌ها را به جهانی وسیع‌تر باز می‌کند.
°~pinaar~°
تقریبا هیچ‌کس نخواهد گفت که شاگردهای نقاشی سزان، یا شاگردهای پیانوی کورتو،‌ با یک روان‌شناس باهوش حال و روز بهتری می‌داشتند، یا این‌که یک مهندس جوان واقعا به مرشدی از بمبئی نیاز دارد
arash
اصالت، نه تقلید فضیلت نویسندگان اصیل دقیقا این است که از کاری که مقلدان‌شان با تواضع تمام انجام می‌دهند امتناع کرده‌اند. هر نویسندهٔ اصیل تصویری از جهان داشته و شروع به نوشتن آن کرده است، و کارش صراحت و قدرت تمام آثاری را دارد که بدون دور افتادن یا تحریف، از هستهٔ مرکزی شخصیت او برمی‌آیند.
محمد تاجیک
در آنجا مورد مداقه قرار می‌گیرد،
arash
تن به خطر درماندگی یا مضحک جلوه کردن در چشم شاهد بی‌اغماض دهید.
arash
معمولا طوری با نهایت حسن‌نیت دست به کار ایجاد عادتی جدید و امحای عادتی قدیمی می‌شویم که به سنجیده‌ترین وجه ممکن در مغایرت با اهداف ما قرار دارد. هرگاه در این صفحات به نصیحتی برخوردید، توصیه می‌کنم ستون فقرات خود را راست نکنید، دندان به هم نسایید، مشت گره نکنید و در پرتو این فکر که یا این کار را انجام می‌دهید یا هیچ، سراغ این تجارب نروید.
arash

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۱۷
تعداد صفحات۱۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۱۷