با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بهشت زیر قدم‌هایش؛ زندگی‌نامه و خاطرات شهربانو سادات خانی (مادر شهیدان محمد و حسین دهلوی)

دانلود و خرید کتاب بهشت زیر قدم‌هایش؛ زندگی‌نامه و خاطرات شهربانو سادات خانی (مادر شهیدان محمد و حسین دهلوی)

۴٫۶ از ۲۶ نظر
۴٫۶ از ۲۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بهشت زیر قدم‌هایش؛ زندگی‌نامه و خاطرات شهربانو سادات خانی (مادر شهیدان محمد و حسین دهلوی)  نوشته  گروه نویسندگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بهشت زیر قدم‌هایش؛ زندگی‌نامه و خاطرات شهربانو سادات خانی (مادر شهیدان محمد و حسین دهلوی)

«بهشت زیر قدم‌هایش» زندگینامه و خاطرات شهربانو سادات حسن خانی، مادر شهیدان محمد و حسین دهلوی است که به همت گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر شده است. «بار زندگی ما سنگین‌تر شد. با آمدن این بچه کار مادرم بیشتر شد، اما می‌گفت: به خاطر خدا تحمل می‌کنیم، این بچه کسی را ندارد. خدا خودش کمک می‌کند. البته همه اهالی خانه ما به نوعی گرفتار بودند. مشکلات هر کس به نوعی بود. اما همه شاکر خدا بودند. یادم هست در بدترین شرایط، همه اهل خانه به نماز خودشان مراقبت می‌کردند. توی سرمای زمستان که همه جا را برف گرفته و یخ زده بود، به سختی وضو می‌گرفتیم و نمازمان ترک نمی‌شد. خیلی‌ها مثل ما بودند. با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کردند، اما خدا را شکر می‌کردند. نمازشان هیچوقت ترک نمی‌شد. یک روز مادرم گفت: اتاق رو تمیز کن مهمان داریم. گفتم: ما که کسی رو نداریم، کی می‌خواد به ما سر بزنه؟ گفت: فامیل‌های اون خانم که فوت کرده اومدن اینجا، می‌خوان بیان به این بچه سر بزنن. چند دقیقه بعد سه تا خانم وارد اتاق ما شدند. سلام و احوالپرسی و تشکر و ... معلوم بود خانم‌های باشخصیتی هستند. هم باحجاب بودند، هم وضع مالی خوبی داشتند. فاطمه خانم که بزرگ آن‌ها بود، همین‌طور به من خیره شد!» بعد آمد دست من را گرفت و گفت: عزیزم چند سالته، گفتم: سیزده چهارده سالمه. کلی قربون صدقه من رفت و باهام حرف زد. وقتی هم که فهمید ما سادات هستیم بیشتر از قبل ما را تحویل گرفت! به مادرم گفت: ما می‌خوایم بیایم خواستگاری. این دخترت رو برای پسرم می‌خوام! بعد رو کرد به یکی از خانم‌هایی که همراهش بودند و با اشاره گفت: انگشترت رو بده. او هم سریع انگشتر را درآورد و فاطمه خانم انگشتر را دست من کرد! بعد هم با مادرم صحبت کرد و قرار خواستگاری و آوردن داماد و ... را گذاشت! من هنوز نمی‌دانستم چه خبر شده؟! این‌ها آمده بودند به مادرم سر بزنند!؟ یک‌دفعه چی شد انگشتر تو دست من کردند! وقتی که رفتند مادرم کلی با من صحبت کرد. گفت: این خانوده رو می‌شناسم. این‌ها آدم‌های خوبی هستند. سر به راه و خدا شناس‌اند. اهل لقمه حلال هستند. پسرشان هم معمار است. آدم خوب و درستی است. تو هم باید یه روزی ازدواج کنی. نمی‌تونی تا آخر پیش من بمونی.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
گمنام
۱۳۹۸/۱۲/۲۰

عالی بودعالی

r.heidari
۱۳۹۸/۰۵/۳۰

کوتاه بود ولی بسیاااااار جذاب لذت بردم ما مدیون صبر و فداکاری های مادران شهدا هستیم، خدا حفظشون کنه انشاالله و به ما جوونها توفیق بده پیرو راه شهدا باشیم....

montazer313
۱۳۹۹/۰۱/۱۷

توصیه می کنم این کتاب را به عنوان کتاب تربیت فرزند مطالعه بفرمایید کتابهای تربیت فرزند زیادی را خوانده ام و درین باره سالها تحقیق کرده ام اما بیشتر کتابها شاخ و برگ تربیت فرزند را برجسته می کنند من نکته

- بیشتر
حمید
۱۳۹۹/۰۶/۲۳

احسنت به این پدر و مادر شهید گرانقدر و با ایمان که نتیجه این همه ایمان و اخلاص و تربیت درست شد دو فرزند شهید راه دفاع مقدس که برای این انقلاب خون دادن چه سعادتی از این بالاتر واقعا ساده زیستی

- بیشتر
شوق پرواز
۱۳۹۹/۰۷/۰۲

کتاب آموزنده و بسیار تاثیر گذار بود.

.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶

کتاب تاثیر گذار و آموزنده ای است.

حسن مختاری
۱۳۹۹/۱۲/۱۶

چشم انتظار نظر مادرم

کاربر ۲۴۱۶۴۰۵
۱۴۰۰/۰۱/۰۹

این کتاب عالیه حتما حتما حتما بخونید حتما خیلی خانمه صبور بوده من عاشق این کتابم👌👌👌🎉

مانا
۱۴۰۰/۰۴/۲۴

مادرانی چنین بزدگ اسوه های انقلاب هستند. خدا حفظشان کند. کتاب نثر روان خوبی داشت

منمشتعلعشقعلیمچکنم
۱۳۹۷/۱۲/۱۹

سلامتی پدر و مادرهای شهدا صلوات...هر چی داریم از صبوری و بزرگواری اینها داریم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
یک شب متوجه شدم که با حالت خاصی مشغول نماز شب است. همین‌طور اشک می‌ریخت و الهی العفو می‌گفت. جلو رفتم و همین‌طور که نماز می‌خواند گفتم: حسین، تو که از اول بلوغ جبهه بودی، تو که یک گناه ازت سراغ نداریم، برای چی این‌قدر اشک می‌ریزی و می‌گی الهی العفو؟! شب آخر را خوب به یاد دارم. اوایل زمستان ۱۳۶۵ بود. همه زیر کرسی نشسته بودیم. حسین کتاب گناهان کبیره شهید دستغیب را در دست گرفته بود و بلند برای ما می‌خواند. بعد هم گفت: فایده نداره، آدم اگه بخواد بمیره و این همه مراحل قبر و قیامت رو پیش رو داشته باشه خیلی سخته، خوش به حال شهدا، ما که قراره شهید بشیم!
🐝 Mina 📚
ـ مادرم در محیط خانه، بسیار احترام پدر را داشت. این دو نفر اخلاق و رفتار یکدیگر را کامل می‌کردند. زندگی آن‌ها عاشقانه و از روی علاقه بود. این ابراز «محبت» از سوی پدر و مادر باعث شده بود که محیط خانه، محل امنی برای زندگی فرزندان باشد. البته این احترام متقابل در محیط خانه، دستور صریح اسلام است و پدر و مادرم از زمانی که به یاد داریم، مقید به انجام دستورات دین بودند. اما وقتی عشق و علاقه انسان واقعی باشد، در سخت‌ترین شرایط، شریک زندگیش را ترک نمی‌کند. مادر من علاقه زیادی به مسجد رفتن داشت، این اواخر به خاطر اینکه پدرم در سال‌های آخر تنها بود و احتیاج به کمک داشت، دو سال مسجد نرفت! این نشان از عشق و علاقه واقعی آن‌ها بود.
🐝 Mina 📚
ـ مادر و پدرم بسیار انسان‌های منظمی‌بودند. خانه برای ما یک محیط زیبا و دوست داشتنی بود. بارها دیده بودم که مادرم از کار روزانه خسته بود. در آن حال، پدرم وقتی از راه می‌رسید مشغول شستن ظرف‌ها می‌شد. آن‌ها به نظم و تمیزی اهمیت می‌دادند و از طرفی مراقب هم بودند. ـ پدر و مادر ما آدم‌های پرکاری بودند و هیچ رابطه‌ای با تنبلی نداشتند. البته منظورم این نیست که مثل برخی انسان‌ها فقط به دنبال پول درآوردن باشند. آن‌ها اهل کار بودند و از دسترنج خودشان همیشه به دیگران کمک می‌کردند. مادرم با اندوخته خودش، جهیزیه چندین دختر را تکمیل کرد و پدرم نیز بسیار اهل خیر بود.
🐝 Mina 📚
بارها دیده‌ام که حاج خانم دهلوی، برای جهیزیهٔ دختران نیازمند اقدام می‌کرد. خودش هر چه در توان داشت کمک می‌کرد. بعد به سراغ دیگران می‌رفت. این انسان با فضیلت، آبروی خودش را خرج می‌کرد تا بتواند به هر طریق ممکن به بندگان خدا کمک کند. زمانی که متوجه می‌شد که کسی نیازمند واقعی است، همه گونه به او کمک می‌کرد. کارهای این مادر، مصداق حدیث معروف امام صادق (ع) است که از قول خداوند می‌فرماید: «بندگان خانوادهٔ من هستند. پس محبوب‌ترین بنده در نزد من کسی است که بیش از بقیه در رفع حوائج آن‌ها بکوشد.»
🐝 Mina 📚
مادرم ویژگی‌های اخلاقی خاصی دارد که برای همه فرزندانش نیز الگو شده: از مهم‌ترین مطالبی که کارشناسان امر تربیت به آن دستور داده‌اند این است که: اگر می‌خواهید یک بچه را تربیت کنید، باید زبان بچگی داشته باشید. باید با تفکرات او همراه شوید. بچه باید شما را قبول کند. ـ مادرم در دوران کودکی ما بهترین همبازی ما بود. با ما می‌گفت می‌خندید. بازی می‌کرد. یادم نمی‌رود که در شب‌های طولانی زمستان، در کنار کرسی با هم منچ و مارپله بازی می‌کردیم! اما همین مادر، در موقع خودش چنان جذبه‌ای داشت که داداش محمد ما، که آن زمان بیش از بیست سال داشت از او حساب می‌برد.
🐝 Mina 📚
خلاصه اینکه هر کس با شهدا همراه بود، راه درست را پیدا کرد. و خدا هم او را در رسیدن به هدفش کمک می‌کند. شهدا به همه ما راه صحیح را نشان دادند. شهدا بودند که همواره نسبت به ولایت فقیه سفارش می‌کردند. من این را فهمیده‌ام. اگر می‌خواهیم استقلال و سربلندی این کشور حفظ شود، فقط همین یک راه وجود دارد. فقط باید پشت سر رهبرمان باشیم. تا روزی برسد که خون شهدای ما ثمر بدهد و این پرچم به دست صاحب اصلی آن برسد. ان‌شاءالله
bahar7654
آقاکاظم دوباره با عصبانیت گفت: مرتیکه فکر می‌کنه ما اهل پول حروم هستیم. من اگه می‌خواستم از این پول‌ها ببرم خونه که نمی‌اومدم جُون بکنم و بنایی کنم! رفتم برا آقا کاظم میوه آوردم و گفتم: آروم باش. اینجا نشد یه جا دیگه کار می‌کنی. بعد با خودم گفتم: خدا را شکر که شوهرم این‌قدر به مال حلال اهمیت می‌ده. من دیده بودم که بعضی روزها این‌قدر سختی می‌کشید که وقتی به خانه می‌آمد دستانش به خاطر کار زیاد خون آلود بود! برای کاری که قبول کرده بود خیلی زحمت می‌کشید. هیچوقت از کار نمی‌زد. صاحبکارش همیشه از او راضی بود.
montazer313
خاطرات مادر شهیدان دهلوی کم و بیش جمع‌آوری شد. اما نمی‌دانم چرا اراده‌ای برای چاپ این اثر نبود! تا اینکه در آذرماه ۱۳۹۲ سخنرانی سردار و افتخار بزرگ شیعه، مالک اشتر سپاه اسلام، حاج قاسم سلیمانی از تلویزیون پخش شد. ایشان در مراسم ختم مادر دو شهید در ورامین ضمن اشاره به خاطرات مادران شهدا فرمودند: چرا هنوز هیچ کتابی در خصوص خاطرات این مادران دلسوخته چاپ نشده!؟ بیش از نیمی از مادران شهدا از دنیا رفته‌اند اما چرا هیچ کاری برای معرفی شخصیت آن‌ها انجام نشده!
خاک‌پای‌دوست‌داران‌خدا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۱۶
دسته بندی
تعداد صفحات۱۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۱۶