با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قدرت تصویرسازی ذهنی (نقشه‌پردازی ذهنی)

دانلود و خرید کتاب قدرت تصویرسازی ذهنی (نقشه‌پردازی ذهنی)

۵٫۰ از ۵ نظر
۵٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قدرت تصویرسازی ذهنی (نقشه‌پردازی ذهنی)  نوشته  شکوه آرونی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قدرت تصویرسازی ذهنی (نقشه‌پردازی ذهنی)

نقشهٔ ذهنی ابزاری پویا و جالب است که هر گونه تفکر و برنامه‌ریزی را به فعالیتی سریع‌تر و هوشمندانه‌تر تبدیل می‌کند. آفرینش نقشهٔ ذهنی راهی بنیادی برای دستیابی و استفاده از منابع بی‌پایان مغز، گرفتن تصمیم‌های مناسب و درک احساسات خویش است. «قدرت تصویرسازی ذهنی (نقشه‌پردازی ذهنی)» نوشته تونی بوزان، این ابزار قدرتمند در دستیابی به هدف را معرفی کرده است. به کمک نقشه‌های ذهنی، می‌توانیم تمام جنبه‌های زندگی خود را با اطمینان برنامه‌ریزی نماییم. این نقشه‌ها وسیله‌ای برای برقرار نمودن ارتباط، حل مشکل، بکارگیری رؤیاپردازی خلاقانه، آموزش، تجدید نظر کردن، مدیریت زمان و یادآوری خاطرات هستند. همچنین می‌توانند در جای خود آفرینش هنری نیز به شمار روند. این کتاب نقطهٔ شروع مناسبی برای یادگیری مهارت‌ها، کاربرد و اصول بنیادین نهفته در آن است. بهتر است این کتاب را به همراه « قدرت حافظهٔ درخشان»، یکی دیگر از کتاب‌های کوچک بوزان، بخوانید تا عملکرد حافظه را بهتر درک کنید. بوزان در این اثر ابتدا تعریفی از kقشه ذهنی آورده است و پس از آن در ۸ فصل کتاب به شیوه‌های پرورش و اصول مربوط به نقشه‌های ذهنی و چگونگی طراحی این نقشه‌ها در زمینه‌های مختلف پرداخته است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Sahand 1999
۱۳۹۷/۰۸/۱۰

کتابی عالی و پرکاربرد. تونی بوزان استاد تقویت حافظه و تند خوانی هس همینطور تکنیک نقشه کشی ذهنی حرف نداره.

m.b.mahdi
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

یک کلام...تغیر نگرش و سبک برای یادداشت برداری.خلاقیت و ‌......

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۶)
تکامل مغز شگفت‌انگیز شما از ۵۰۰ میلیون سال پیش آغاز شده است، ولی فقط ۵۰۰ سال است که دریافته‌ایم جایگاه آن نه در قفسهٔ سینه، بلکه در سر است.
mhzm
نیستند. در واقع، بیش از ۹۰ در صد یادداشت‌هایی که شاگردان برمی‌دارند، زائد است. زیرا مغز به طور طبیعی استفاده از واژه‌های کلیدی برای نمایش کل یک تصویر را ترجیح می‌دهد.
mhzm
می‌کند. نقشهٔ ذهنی نسبت به یادداشت‌برداری عادی دارای چند امتیاز است: - فکر اصلی بسیار روشن‌تر تعریف می‌شود. - اهمیت نسبی هر یک از ایده‌ها به روشنی قابل تشخیص است. - مهم‌ترین ایده‌ها را می‌توان به سرعت در مرکز نقشهٔ ذهنی شناسایی نمود. - پیوند میان مفهوم‌های کلیدی بلافاصله قابل شناسایی هستند و راه را برای ایجاد ارتباط میان ایده‌ها و مفهوم‌ها باز می‌کنند. - مرور اطلاعات با کارآیی و سرعت انجام می‌شود. - ساختار نقشهٔ ذهنی اضافه کردن ایده‌ها و مفهوم‌های بیشتر را به راحتی ممکن می‌سازد. - هر نقشهٔ ذهنی پدیده‌ای بی‌مانند است که به نوبهٔ خود می‌تواند به یادآوری دقیق کمک کند.
mhzm
تفکر در مغز به شکل تک‌بُعدی و یکنواخت صورت نمی‌گیرد، بلکه مغز با استفاده از تصاویر و واژه‌های کلیدی، فکر را از کانون مرکزی ایجادکنندهٔ اندیشه به طور همزمان در جهت‌های گوناگون گسترش می‌دهد. من این جریان را تفکر گسترش‌یابنده نامیده‌ام.
بهار
پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد مغز کانونی با استعدادهای چندجانبه است، که می‌تواند از راه‌هایی بسیار ساده‌تر، خلاقانه، چندبُعدی و سریع‌تر از گفتار و نوشتار، اطلاعات را درک و تفسیر کند و به یاد بیاورد. طراحی و ساختار مغز شما در اصل به گونه‌ای است که توانایی جذب اطلاعات به روش غیرخطی را دارد و برای مثال، هر زمان که به عکسی نگاه می‌کنید، یا تصاویر اطراف را به طور روزمره برای خود تفسیر می‌کنید، به همین شکل عمل می‌کند.
mhzm
در حال حاضر سازمان‌های دولتی، دانشگاه‌ها، صاحبان مشاغل و افراد در سرتاسر جهان از نقشه‌های ذهنی استفاده می‌کنند. این روش یادداشت‌برداری می‌تواند نمایی کامل از یک فکر، مفهوم یا طرح را در یک نگاه و در ترکیبی ساده از واژه‌ها و تصاویر ارائه دهد.
mhzm
مغز شما و نقشه‌های ذهنی یک نقشهٔ ذهنی به جای آن که از ابتدا شروع کند و مرحله به مرحله شما را به پایان کار برساند، از موضوع و مفهوم اصلی آغاز می‌کند و با گسترش به اطراف، جزئیات را وارد کار می‌کند. نقشهٔ ذهنی نسبت به یادداشت‌برداری عادی دارای چند امتیاز است: - فکر اصلی بسیار روشن‌تر تعریف می‌شود. - اهمیت نسبی هر یک از ایده‌ها به روشنی قابل تشخیص است. - مهم‌ترین ایده‌ها را می‌توان به سرعت در مرکز نقشهٔ ذهنی شناسایی نمود. - پیوند میان مفهوم‌های کلیدی بلافاصله قابل شناسایی هستند و راه را برای ایجاد ارتباط میان ایده‌ها و مفهوم‌ها باز می‌کنند. - مرور اطلاعات با کارآیی و سرعت انجام می‌شود. - ساختار نقشهٔ ذهنی اضافه کردن ایده‌ها و مفهوم‌های بیشتر را به راحتی ممکن می‌سازد. - هر نقشهٔ ذهنی پدیده‌ای بی‌مانند است که به نوبهٔ خود می‌تواند به یادآوری دقیق کمک کند.
بهار
و بااهمیت‌ترین چیزی که در درک و فهم جهان اطراف به ما کمک می‌کند شبکه‌ای است که این واژه‌ها در درون ذهن می‌سازند.
mhzm
در واقع، بیش از ۹۰ در صد یادداشت‌هایی که شاگردان برمی‌دارند، زائد است. زیرا مغز به طور طبیعی استفاده از واژه‌های کلیدی برای نمایش کل یک تصویر را ترجیح می‌دهد. این گفته بدین معناست که: - نوشتن کلمه‌هایی که برای حافظه هیچ فایده‌ای ندارند، تلف کردن وقت است. - بازخوانی کلمه‌های غیرضروری تلف کردن وقت است. - وقتی واژه‌های کلیدی به هیچ طریقی علامت‌گذاری نشده‌اند و با کل متن درآمیخته‌اند، جستجو برای یافتن آنها تلف کردن وقت است. - وجود واژه‌های ربط‌دهندهٔ اضافی به هنگام ارتباط برقرار کردن میان واژه‌های کلیدی موجب تلف کردن وقت است. - فاصلهٔ میان واژه‌های کلیدی موجب اشکال در ربط دادن آنها به یکدیگر می‌شود. هر چه فاصلهٔ میان این واژه‌ها بیشتر باشد، برقراری پیوند میان آنها مشکل‌تر می‌گردد. در حال حاضر سازمان‌های دولتی، دانشگاه‌ها، صاحبان مشاغل و افراد در سرتاسر جهان از نقشه‌های ذهنی استفاده می‌کنند. این روش یادداشت‌برداری می‌تواند نمایی کامل از یک فکر، مفهوم یا طرح را در یک نگاه و در ترکیبی ساده از واژه‌ها و تصاویر ارائه دهد.
بهار
مغز دارای پنج عملکرد مهم است: - دریافت: مغز از طریق حواس اطلاعات را دریافت می‌کند. - ذخیره‌سازی: مغز اطلاعات را در خود نگه می‌دارد و قادر است در صورت لزوم به آن دست یابد. (البته ممکن است شما همیشه این گونه احساس نکنید!) - بررسی و تحلیل: مغز شما الگوها را شناسایی می‌کند و می‌خواهد با بررسی اطلاعات و یافتن معنای آن، اطلاعات را به شکلی قابل فهم سازماندهی کند. - نظارت: شما بر اساس وضعیت سلامت خود، دیدگاه شخصی و محیطی که در آن قرار دارید، با اطلاعات به گونه‌هایی متفاوت برخورد می‌کنید. نظارت بر نحوهٔ برخورد شما با اطلاعات بر عهدهٔ مغز است. - برون‌دهی: مغز تمام اطلاعات دریافتی را از طریق افکار، سخنان، نقاشی، حرکت و تمام شکل‌های خلاقیت به جهان بیرون بازپس می‌دهد. یک نقشهٔ ذهنی به گونه‌ای طراحی شده است که به مغز شما کمک می‌کند اطلاعات را به شکلی مؤثر در خود ذخیره و در زمان مورد نیاز از آن استفاده کند. به این ترتیب شما می‌توانید از مهارت‌های نامحدو
mhzm

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۷/۱۷
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۷/۱۷