با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عشق و یک دروغ

دانلود و خرید کتاب عشق و یک دروغ

۲٫۹ از ۹ نظر
۲٫۹ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عشق و یک دروغ  نوشته  میمنت دانا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عشق و یک دروغ

«عشق و یک دروغ» داستان عاشقانه‌ای است که صداقت و راست‌گویی را مهم‌ترین اصل زندگی معرفی کرده است. این که راست بگوییم هرچقدر هم که بدانیم به ضرر ما است. مارگریت وست (-۱۹۲۱) در عمق این داستان پرشور و پرفراز و نشیب خود سعی دارد پی‌آمدهای دروغ‌گویی و اثرات آن در زندگی را به ما گوشزد کند. این اثر را میمنت دانا (۱۳۵۸-۱۲۸۹)، مترجم توانای کتاب‌هایی چون «بابالنگ‌دراز» و «پر» ترجمه نموده‌است و خواندش بی‌تردید لذت‌بخش است. سیسیلی و کتی دو دختر از خانواده های متوسط با جمع کردن پس انداز خود برای تعطیلات به یک هتل گران‌قیمت ساحلی می‌روند، آنجا با راجر، پسر ثروتمندی آشنا می‌شوند که برای درمان ذالت الریه خود آمده است و... سال‌ها پیش هنگامی که او خیلی جوان و بچه بود... زنش... و تجربه‌ی تلخی که آن زندگی برایش بر جای گذاشت... نتوانست ذات او را تغییر دهد و با همه‌ی این‌ها، قلب و احساساتش دست‌نخورده بود. شهرت و شیفتگی‌های احمقانه‌ی دوران بچگی و جوانی را نمی‌توان عشق نامید. آن دوره‌ی کوتاه و آن اعمال دیوانه‌وار، همیشه راجر را خجل و پشیمان می‌نمود. ای کاش می‌توانست این یادبود را از خاطر خود بزداید! با خود فکر می‌کرد وقتی بخواهد راجع به گذشته‌ی خود برای سیسیلی صحبت کند، چون با خود عهد کرده بود چیزی از وی پنهان ندارد، سیسیلی چه خواهد گفت و چگونه درباره‌ی راجر قضاوت خواهد کرد؟ ولی سیسیلی نمی‌بایستی از این موضوع ناراحت شود، چون آن زن سال‌ها پیش مرده بود. ولی هر وقت راجر به خاطر می‌آورد که چگونه آن زن با بوسه‌ها و در برگرفتن‌ها وی را فریب می‌داد از خجالت آب می‌شد. ای کاش اصلاً چنین چیزی پیش نیامده بود!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
شیوا
۱۳۹۸/۱۱/۳۰

اگر در پانزده سالگی این کتاب رو می خوندم... لابد عاشقش می شدم!

kobra asadi
۱۳۹۸/۱۱/۰۹

خیلی سطحی،جداب نبود

یا محمد مصطفی
۱۳۹۹/۱۲/۱۸

خوب نبود ادامه ندادم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
رمان «عشق و یک دروغ» اثر نویسنده‌ای نه‌چندان نامور بنام «مارگریت وست» می‌باشد که در واقع سابقه‌ی حُسن‌انتخاب خانم «میمنت دانا» در آثار دیگرش، ما را مجاب به بررسی و نهایت چاپ آن نمود. این اثر عاشقانه صداقت و راستگویی را ـ هرچند که فکر کنیم به ضررمان باشد ـ از مهمترین اصول و ارکان زندگی دانسته و در عمق داستانی هیجان‌انگیز و پُرفرازونشیب، به بیان عواقب و اثرات آن پرداخته است.
مهدی تمدن رستگار
سیسیلی خندیده و جواب داده بود: ـ من هم منتظرم که آن زندگی بهتر با پای خود به سویم بیاید. می‌دانی کاتی! من به سرنوشت و قسمت عقیده دارم. من معتقدم که آن‌چه باید بشود می‌شود و هیچ‌کس نمی‌تواند خط مشی تقدیر را تغییر دهد، آن را تسریع کند یا جلویش را بگیرد. مادرم هم همین عقیده را داشت...
باران

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۸
شابک۹۶۴-۵۶۲۶-۲۶-۹
تعداد صفحات۳۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۸
شابک۹۶۴-۵۶۲۶-۲۶-۹