من پیش از تو
۴٫۵از ۶۶ نظر

دانلود کتاب من پیش از تو

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۵از ۶۶ نظر
۴٫۵از ۶۶ نظر
۴٫۵از ۶۶ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب من پیش از تو

جوجو مویز درباره این اثر خود می‌گوید:

«من پیش از تو» بامفهوم‌ترین کتابی است که تابه‌حال نوشته‌ام.

این کتاب نخستین‌بار در در ۵ ژانویه ۲۰۱۲ در بریتانیا به چاپ رسید و بازخوردهای مثبت بسیاری را از سراسر جهان شاهد گشت. یو اس ای تودی و نیویورک تایمز هر دو این کار را ستودند و حتی منتقد نیویورک تایمز گفت: «وقتی این رمان را تمام کردم، نمی‌خواستم آن را نقد کنم؛ می‌خواستم دوباره آن را بخوانم». نهایتاً هم در ۳ ژوئن ۲۰۱۶ فیلمی بر اساس این رمان به کارگردانی تیا شروک و بازی امیلیا کلارک و سم کلفلین در نقش‌های اصلی، توسط برادران وارنر اکران شد. «من پیش از تو» را می‌توان محبوب‌ترین کتاب «جوجو مویز» در ایران نامید که به مدت ۱۲ هفته جزء کتاب‌های پرفروش «نیویورک تایمز» بود.

لوئیزای ۲۶ ساله که یک دختر معمولی است شغل خود را از دست می دهد و پس از تلاشهایی برای یافتن کار، پرستار جوان معلولی به نام ویل می‌شود. جوان اوضاع روحی مساعدی ندارد اما لوئیزا به تدریج می تواند رابطه خوبی با او برقرارکند....

همیشه کارهای معقول و هوشمندانه را اول کاترینا انجام می‌داد، علی‌رغم اینکه او هجده‌ماه از من کوچک‌تر بود. هر کتابی که من می‌خواندم او قبل از من خوانده بود، هر مطلبی را که من سر میز شام می‌گفتم او از قبل می‌دانست. تنها کسی بود که می‌دانم واقعاً امتحان را دوست دارد. اگرچه بعضی وقت‌ها فکر می‌کنم تنها کاری که ترینا بلد نیست انجام بدهد ست کردن لباس است. او از آن نوع دخترهایی است که همیشه پلیور و جین می‌پوشد. شلوار جینش را همیشه اتو می‌کند.

پدرم به من می‌گوید «تافته جدا بافته هستی». چون هرچه به ذهنم می‌رسد می‌گویم، می‌گوید من شبیه عمه لی‌لی هستم، کسی که هرگز ندیدم. خب اینکه با کسی که هیچ‌وقت ندیده‌ای مقایسه شوی یه‌کم عجیب است. من اگر با چکمه‌های بنفش از پله‌ها پایین بیایم بابا به مامان سرش را تکان می‌دهد و می‌گوید: «عمه لی‌لی را با چکمه‌های بنفش به خاطر داری؟ ها؟» سپس مامان هم تایید می‌کند و می‌خندد مثل‌اینکه یک لطیفهٔ بامزهٔ مرموز شنیده است. مامان به من می‌گوید «شاهکار»، تقریباً روش مؤدبانه‌ای بود که بگوید تیپ زدن مرا دوست ندارد. اما غیراز دورهٔ کوتاه نوجوانی هرگز دوست نداشتم شبیه ترینا یا هیچ‌کدام از دخترهای مدرسه باشم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴۵)
mryaa.njb
۱۳۹۹/۰۷/۲۹

کتاب خوب و با مفهومی بود و از اون سبک کتاب ها بود که تا انتها برای خوندنش ترغیب میشی،حتی اگه بهترین کتابی هم که خوندم نباشه اما جزو بهتریناس، البته من ترجمه دیگرش رو خوندم:)

narsis
۱۳۹۹/۰۶/۲۲

خوندم و لذت بردم....وبغض کردن و اشک ریختم فیلمشم دیدم ک تاثیری دو چندان رو من گذاشت

کاربر ۱۵۲۰۳۵۰
۱۳۹۹/۰۶/۱۳

بهترین کتابی بود که خودندممممم😍😍😍

عاشق شهدا
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

خیلی قشنگ بود. و جذاب

zohreh
۱۳۹۹/۰۵/۳۰

کنابی بود که از شدت بیکاری و صرفا برای اینکه حالا یه چیزی بخونم انتخابش کردم اما نمیشه گفت پشیمون شدم!! شخضا طرفدار این چنین کتابهایی نیستم اما نویسنده تا خوندن جلد٣ هم منو ترغیب کرد. اکثرا فیلمشو دیدیم و تاحدودی درجریان

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳)
هیچ‌چیز دیگری این‌قدر که تو مرا خوشحال می‌کنی خوشحال نمی‌کند.
-Dny.͜.
(من به این عقیده رسیده بودم که خداوند، خدای مهربان، درد و رنج‌های ما را می‌فهمد و گناهان ما را می‌بخشد.)
-Dny.͜.
ترینا آرام گفت «اگر فکر کردی که از این به بعد با اون لیست احمقانه‌ات کمکت می‌کنم کور خوانده‌ای.» «خیلی خب. من اصلاً به کمکت احتیاج ندارم مفت‌خور.» این را گفتم و مجلهٔ رادیو تایمز را که بابا به طرفم پرت کرد جاخالی دادم.
-Dny.͜.
تو تنها چیزی هستی که باعث می‌شوی بخواهم هرروز صبح بیدار شوم.»
-Dny.͜.
نمی‌دانستم که موسیقی می‌تواند چیزهایی را در درون انسان باز کند و انسان را به جایی ببرد که حتی آهنگسازش هم تصورش را نمی‌کرده است.
-Dny.͜.
بابا می‌گوید چهرهٔ متفکرانهٔ من وقتی نمایان می‌شود که می‌خواهم به دستشویی بروم.
-Dny.͜.
«مطمئنی چیزی نمی‌خواهی برایت بیاورم عزیزم؟» مامان در کنارم با یک فنجان چای ایستاده بود. هیچ‌چیزی در خانهٔ ما نبود که نشود با یک لیوان چای حل‌وفصلش کرد.
-Dny.͜.
موسیقی باعث می‌شد که تصوراتم به‌جاهای غیرقابل‌باوری برود
-Dny.͜.
اما اگر واقعاً عاشق کسی هستی وظیفه داری که پیشش بمانی؟ به او کمک کنی تا از افسردگی و غم عبور کند؟ در بیماری یا سلامتی، در همهٔ شرایط؟
aseman
او خودش است و تغییری نخواهد کرد. تو نمی‌توانی مردم را از چیزی که هستند تغییر دهی.
Fatemeh Ka

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۱۰
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۸۷-۰‬‬
تعداد صفحات۵۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۱۰
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۸۷-۰‬‬