با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آنٰ‌چه اتفاق افتاد

دانلود و خرید کتاب آنٰ‌چه اتفاق افتاد

۲٫۸ از ۹ نظر
۲٫۸ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آنٰ‌چه اتفاق افتاد  نوشته  هیلاری رودهام کلینتون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آنٰ‌چه اتفاق افتاد

هیلاری رادهام کلینتون (-۱۹۴۷) زن انتخاب‌های سخت لقب گرفته‌است؛ ازدواج با بیل کلینتون، نامزدی ریاست جمهوری، قبول پست وزارت خارجه اوباما، فرستادن یگان ویژه دریایی به پاکستان برای دستگیری اسامه بن لادن، مداخله نظامی در لیبی که اتفاقاً تبعات منفی بسیاری داشت و...، بخشی از کارنامه‌های کاری اوست. همراهی وی با سیاست‌های دولت متبوع خود که از خلال خاطرات وی نیز پیداست، پیرنگ تابلوی زندگی او را واضح‌تر می‌سازد. حتی هنگامی که از واژه‌های دل‌انگیزی چون آزادی و دموکراسی سخن می‌گوید. همراهی با سیاست‌های نتانیاهو و دوستان دست راستی لجوج وی، مقابله با سیاست هسته‌ای ایران برای جلوگیری از رویه‌ای که شاید کشورهای منطقه از آن پیروی کنند، ایجاد بحران‌های ساختگی برای تسلط دوباره بر آسیا و... نشانهٔ روشنی بر تایید سخنان اوباما برای انتخاب هیلاری است. کتاب «آن‌چه اتفاق افتاد»، چنان که هیلاری کلینتون می‌گوید: فقط داستان او از شکستی است که در انتخابات سال ۲۰۱۶ خورده است. اما این همهٔ ماجرا نیست. وی به درستی می‌گوید که بررسی کامل و جامع آنچه در این انتخابات رخ داد کار او نیست چراکه وی جزیی از این واقعه است لذا نمی‌توان آن را به طور کامل و جامع تحلیل کند. بخش‌هایی از این اثر: نوشتن این کتاب ساده نبود. تمام روزهایی که کاندیدای ریاست‌جمهوری بودم می‌دانستم که میلیون‌ها نفر روی من حساب کرده‌اند و فکرش را هم نمی‌توانستم بکنم که ناامیدشان کنم. اما کردم. نتوانستم. از پسش برنیامدم و باید بقیهٔ عمرم بارش را به دوش بکشم. در این کتاب از لحظاتی در کمپین نوشته‌ام که دلم می‌خواهد می‌توانستم برگردم و تغییرشان دهم. تلاش کرده ام از اشتباهاتم درس بگیرم. همانطور که در این کتاب خواهید دید اشتباهات زیادی وجود دارد که فقط و فقط متعلق به من هستند. می دانم که برخی نمی خواهند چیزی از این مسائل بشنوند مخصوصا از من. اما باید همه چیز را تمام و کمال بدانیم. همیشه از اینکه نامزد حزب دموکرات بودم و از هموطنان امریکایی ام ۶۵۸۴۴۶۱۰ رای دریافت کردم شکرگزار هستم. این میزان رای- بیشترین رایی که بعد از باراک اوباما یک کاندیدا دریافت کرده است- ثابت می‌کند که قباحتی که در سال ۲۰۱۶ با آن روبه رو بودیم کشورمان را تعریف نمی‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
مجتبی
۱۳۹۹/۰۱/۳۱

کتاب دارای غلطهای املایی فراوان و بعضا انشایی است انتظار بارگذاری کتابهای با انشاو املای صحیح مورد انتظاره به قدری ترجمه کتاب بد بود که کتاب رو نیمه کاره رها کردم

فاطمه
۱۳۹۹/۰۲/۰۲

خیلی یکنواخت و خسته کننده بود.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷)
باید سخت باشد. اگر سخت نباشد هرکسی می‌تواند از پسش بر بیاید. سختی است که فوق العاده اش می‌کند.
کاربر ۱۴۹۷۳۲۰
زن بودن ساده نیست. باید مردانه فکر کنی، زنانه رفتار کنی، شبیه یک دختر جوان باشی، و مثل یک اسب کار کنی. تابلویی که در خانه‌ام آویزان است.
سامیار لایقی قرحی
نشستن در مراسم و تماشای تحلیف دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور بعدی چه‌قدر دردناک خواهد بود. سرسختانه جنگیده بودم تا شاهد چنین اتفاقی نباشم. اعتقاد من این بود که او خطری واضح و آشکار هم برای کشور و هم دنیاست. حالا بدترین اتفاق ممکن افتاده بود و او در آستانهٔ ادای سوگند به‌عنوان رئیس‌جمهور بود.
استادی
گوش سپردن به حرف‌های ترامپ تقریباً این حس را داشت که گویی دیگر چیزی به نام حقیقت وجود ندارد. هنوز هم همان حس را دارد.
استادی
«آمریکا یکی از ۱۹۰ کشور عضو سازمان ملل است، جمعیت آن به تقریب ۳۱۸ میلیون نفر در سال ۲۰۱۰ میلادی برابر با ۴/۳ درصد جمعیت کل دنیا است. در عین حال بودجه نظامی آن در سال ۲۰۱۴ میلادی از مجموع بودجه نظامی تمام کشورهای دنیا بیشتر بوده است.»
استادی
«پرونده سیاست خارجی آمریکا را در هر جا که باز کنیم وضع را به همین قرار می‌بینیم. اول زبان‌آوری و سخنان فریبنده و اندکی اقدام ترقی‌خواهانه و بعد اغلب رفتاری مزورانه و مرتجعانه»(لئوهیوبرمن ۱۳۹۳؛ ۴۸۰)
استادی
«پرونده سیاست خارجی آمریکا را در هر جا که باز کنیم وضع را به همین قرار می‌بینیم. اول زبان‌آوری و سخنان فریبنده و اندکی اقدام ترقی‌خواهانه و بعد اغلب رفتاری مزورانه و مرتجعانه»(لئوهیوبرمن ۱۳۹۳؛ ۴۸۰
استادی
اکنون هروقت مردم از من می‌پرسند حالم چطور است می‌گویم به عنوان یک امریکایی از همیشه نگران تر هستم. اما به عنوان یک فرد حالم خوب است.
استادی
این‌حال حتی یک زن هم در تاریخ در ذهنم ندارم که ماجراهایی برای گفتن نداشته باشد، حتی یک نفر. محض اطلاعتان باید بگویم، خرد شدن خیلی دردناک است. ممکن است این‌طور به‌نظر برسد که از این‌که اسم وحشتناکی رویم بگذارند یا شرورانه ادایم را دربیاورند اذیت نمی‌شوم، اما این‌طور نیست. عادت‌کرده‌ام به حرف النور روزولت درباهٔ آنچه زنان سیاست‌مدار به آن احتیاج دارند عمل کرده‌ام: پوستی به کلفتی کرگدن. به‌علاوه بی‌شک به لطف پدرومادرم که حتی یک‌بار هم به من نگفتند باید نگران زیباتر بودن یا لاغرتر بودن باشم، همیشه عزت نفسی سالم داشته‌ام. از نظر آن‌ها دقیقاً همان‌طور که بودم فوق‌العاده بودم. نمی‌دانم چه جادویی کردند که باعث شد این همه سال این اعتقاد در سرم باقی بماند ای کاش می‌دانستم، آن‌وقت همهٔ پدرومادرهای دنیا آن حقه را یاد می‌گرفتند. تنها چیزی که می‌دانم این است که خیلی کمتر از زنانی بسیار که می‌شناسم از کمبود اعتمادبه‌نفس رنج برده‌ام. و با این حال... خرد شدن دردناک است.
سامیار لایقی قرحی
باید سخت باشد. اگر سخت نباشد هرکسی می‌تواند از پسش بر بیاید. سختی است که فوق العاده اش می‌کند.
استادی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۵۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک‌‫‭۹۷۸۶۰۰۸۳۹۲۴۵۳‬‬
تعداد صفحات۴۵۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک‌‫‭۹۷۸۶۰۰۸۳۹۲۴۵۳‬‬