با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سه‌شنبه‌ها با موری

دانلود کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

۴٫۴ از ۱۰۸ نظر
۴٫۴ از ۱۰۸ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

میج آلبوم در «سه‌شنبه‌ها با موری» داستان استاد عزیزش را برای شما تعریف می‌کند. استادی که در آخرین روزهای زندگی‌اش تشنه آموختن و دانستن است تا خودش را هرچه بیشتر به کمال انسانی برساند. شاگرد هر سه‌شنبه برای ملاقات با استاد به دیدارش می‌رود و این دیدارها تبدیل به کلاس درسی بدون امتحان و کتاب می‌شود. در این کلاس‌ها معلم برای دانشجو از زندگی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌گوید، از عشق، از جامعه و مردم از حسرت‌ها و امیدها و از این که زندگی برایش «یگانه بود و هیچ کم نداشت» و میج در این سه‌شنبه‌ها بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود و نگاهش به زندگی وسعتر؛ اما جشن فارغ التحصیلی از این کلاس، مراسم خاکسپاری معلم پیر است:

«من باور دارم که او از روی قصد این‌گونه دنیا را ترک کرد. من باور دارم که او این لحظات تلخ را برای خانواده‌اش نمی‌خواست. دوست نداشت کسی شاهد آخرین نفس‌هایش باشد و این صحنه تا ابد ذهنش را تسخیر کند، درست همان‌طور که صحنه‌ی ترسناک خواندن تلگراف مرگ مادرش یا دیدن جسد پدرش در سردخانه همواره او را آزار داده بود. من ایمان‌دارم که او می‌دانست که در تختش است، اینکه کتاب‌ها و یادداشت‌ها و گلدان بامیه کوچکش همان اطراف است. او دوست داشت در آرامش از دنیا برود و همین‌گونه هم رفت».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۵)
فرزند سیمرغ
۱۳۹۹/۰۸/۰۱

فیلمشو دیده بودم. خوبه.

کاربر ۸۸۶۶۲۸
۱۳۹۹/۰۶/۲۷

این کتاب داستان واقعی در مورد میچ البوم و استادش دکتر موری هست. استاد موری در حال گذراندن آخرین روزهای عمرش هست و در این روزها تجربه ها و نصایحش رو در روزهای سه شنبه به میچ البوم انتقال میده.

مرواریدخانوم
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

خیلی مفید بود به لحاظ روانشناسی کاملا بر درونیات انسان منطبق بود و مرز بین زندگی و مردن رو از بین می برد.یک بار خوندنش کمه!

ستاره
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

با خواندن این کتاب، دری از دنیای معرفت و معنا جلوی چشم خواننده، باز میشود... من که لذت بردم و حتی در جایی از بخش خداحافظی، اشک ریختم حتما حتما کتاب را بخونید و به دیگران هم پیشنهاد بدین 👌🏼👌🏼👌🏼

NastaranFadavi84
۱۳۹۹/۰۵/۲۵

کتاب بسیار زیبایی است. من نسخه صوتی این کتاب را گوش دادم بسیار عالی آموزنده بود چند باری تعریفشو از دوستان شنیده بودم وای هیچوقت برای خوندنش ترغیب نشده بودم ولی یکی از بهترین کتابایی هست که چاپ شده حتما توصیه

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۵۶)
همه می‌دانند که یک روز می‌میرند اما هیچ‌کس این امر را باور ندارد
fereshteh
«همه می‌دانند که یک روز می‌میرند اما هیچ‌کس این امر را باور ندارد. اگر ما این موضوع را باور داشتیم، زندگی، رنگ دیگری داشت.»
swda.slz28
«هر جامعه‌ای مشکلات خودش را دارد. بعید می‌دانم فرار کردن راه‌حل خوبی باشد. تو باید روی ساختن فرهنگ خودت کار کنی.
azar
بخشی از مشکل این است که همه یک‌جورهایی عجله دارند. مردم معنای زندگی‌شان را درنیافته‌اند بنابراین دائماً به دنبال آن می‌دوند. آن‌ها به ماشین بعدی، به خانه‌ی بعدی و کار بعدی فکر می‌کنند. بعد متوجه می‌شوند که این چیزها هم خالی و بی‌معنی است و به باز هم می‌دوند و می‌دوند.»
azar
زمانی که چگونه مردن را یاد بگیری، چگونه زیستن را هم می‌آموزی.»
؟
«مهربان باشید! و خودتان را مسئول یکدیگر بدانید. اگر ما فقط همین درس‌ها را آموخته بودیم، دنیا جای خیلی بهتری بود.»
fereshteh
حداقل از این طریق زنده هستم.
؟
او پرسید: «آیا کسی را یافته‌ای که قلبت را با وی سهیم شوی؟» «آیا در کارهای داوطلبانه اجتماعی شرکت می‌کنی؟» «آیا آرامش درونی داری؟» «آیا تلاش می‌کنی تا حدی که می‌توانی انسانیت داشته باشی؟»
باز جوید روزگار وصل خویش...
موری گفت: «من به حضور کامل اعتقاد دارم. این بدین معناست که باید با آدمی باشی که کنارت است. میچ، در این لحظه که من با تو صحبت می‌کنم، سعی می‌کنم تمام تمرکزم را روی آنچه بین ما می‌گذرد، بگذارم. به حرف‌هایی که هفته‌ی پیش زدیم فکر نمی‌کنم. به اتفاقاتی که قرار است این جمعه بیفتد فکر نمی‌کنم. به حضور در یک برنامه‌ی دیگر کاپل یا درباره‌ی داروهایی که باید بخورم، فکر نمی‌کنم. «من با تو حرف می‌زنم. من به تو فکر می‌کنم.»
پریوش
«من... خوبم... فقط... چند لحظه صبر کن.»
؟

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۳۹۲-۱۸-۷
تعداد صفحات۲۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۳۹۲-۱۸-۷