با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب هنر اسلامی اثر عفیف بهنسی

دانلود و خرید کتاب هنر اسلامی

۲٫۸ از ۵ نظر
۲٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هنر اسلامی  نوشته  عفیف بهنسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هنر اسلامی

هنر اسلامی به جهت وحدت و یگانگی خود از دیگر هنرها متمایز می‌گردد همچنین این هنر به جهت تنوعش از دیگر هنرها جدا می‌گردد و ما بر این عقیده نیستیم که یک هنر ، مانند هنر اسلامی در عالم به تنهایی حافظ هویت خود باشد. علی رغم تنوع و باروری آن، نمونه بارز این تنوع می‌تواند همانند ساختمانی باشد دارای جهات مختلف که اساس و نحوه معماری آن، باید به نحو مستقلی مورد بحث قرار گیرد. این نمونه را به عنوان مثال در مسجد اصفهان و دیگری در استانبول و سومی را در قیروان(تونس) می‌توانیم بینیم. در این سه مورد، تفاوت اساسی را می‌توانیم در ساختار معماری ببینیم، اما به خودمان این اجازه را نمی‌دهیم که در خصوص مشخصات هنری آن صحبت کنیم، برای اینکه ساختارهای زیبای آن چیز واحدی است، گرچه چگونگی معماری و هنری آن متنوع و گوناگون است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
^f4/rib/4^
۱۳۹۷/۰۲/۲۴

کتاب خوبی است ولی متاسفانه ترجمه ی بسیار ضعیفی دارد؛ به طوری که برخی جملات آن به کل بی معنی است.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
این امر روز به روز روشن‌تر می‌شود که هنر غربی مقیاس و معیار همه هنرها نیست و همچنین هنر غربی، هنر جهانی نیست و گسترش آن، در واقع به جهت نفوذ غرب و گسترش شیوه‌های غربی در جهان است.
ب.م.ط

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۹۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۰۶-۱۵۴-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۳۹۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۰۶-۱۵۴-۶