با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سال‌های گور

دانلود و خرید کتاب سال‌های گور

۱٫۸ از ۶ نظر
۱٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سال‌های گور  نوشته  علیرضا رحیمی‌نژاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سال‌های گور

«سال‌های گور» داستانی جنایی و در حقیقت پرونده یک قتل است که علیرضا رحیمی‌نژاد آن را نگاشته‌است. کبری رحمان‌پور که به عروس سیاه‌بخت شهرت داشت پیش از آنکه به ندامتگاه شهر ری منتقل شود مستأجر اوین بود و قبل‌ترش بازداشتگاهی در خیابان خالد اسلامبولی تهران، همان‌جایی که به بازداشتگاه وزرا یا مفاسد شهرت دارد اما جرم او هیچ ربطی به فساد ندارد. کبرا متهم به قتل است، قتل مادرشوهرش. او روز یک‌شنبه ۱۵ آبان سال ۱۳۷۹، مادرشوهر ۷۵ ساله‌اش را با ضربات متعدد چاقو به کام مرگ کشاند. کبرا به خاطر سرگذشت تلخی که دارد یکی از معروف‌ترین متهمان به قتل است. او از روز ۱۰ دی سال ۱۳۸۰ زیر تیغ زندگی می‌کند و حتی تا یک قدمی مرگ هم رفت ولی حکم قصاص اجرا نشد. کبرا چرا مادرشوهرش را کشت؟ آیا او از قبل برای این قتل برنامه داشت، دچار جنون شده بود یا در یک لحظه در کمال صحت و سلامت تصمیم گرفت برای همیشه عقده‌هایش را خالی کند، عقده‌هایی که از سال‌ها قبل و از زمان تولدش در ذهن و ناخودآگاه او تلنبار شده بود؟ آیا کبرا تنها مقصر این جنایت است؟ پدر و مادرش، مقتول، شوهرش و دیگران در این ماجرا چه نقشی داشتند؟ کبرا چرا به قصاص محکوم شد و اولیای دم چرا حاضر نیستند با وجود همه اصرارها و درخواست‌ها جای ویرگول را در سطر آخر این پرونده به بعد از کلمه عفو تغییر بدهند».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Shahin Nemati
۱۳۹۸/۰۶/۰۱

بد! درست مثل دشت مشوش! نثر مشوش و ضعیف.

limbo
۱۴۰۰/۰۴/۰۶

این کتاب راجع به یکی از پرونده های واقعی صحبت میکنه. راجع به دختری که مادر شوهر خود رو به قتل رسونده و حالا ماجرای های قبل از اون و بعد از محکومیت رو شرح میده. البته این کتاب اصلا

- بیشتر
حسینی
۱۳۹۷/۰۸/۲۴

فقط یکی از حوادث روزنامه هارو با جزئیات نوشته

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۱۲
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۲۹۶-۰۵۵-۹‬‬
تعداد صفحات۱۶۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۱۲
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۲۹۶-۰۵۵-۹‬‬