با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یاس در قفس (داس‍ت‍ان‌ زن‍دگ‍ی‌ و ش‍ه‍ادت‌ غ‍ری‍ب‍ان‍ه‌ م‍ح‍م‍دج‍واد ت‍ن‍دگ‍وی‍ان‌)

دانلود و خرید کتاب یاس در قفس (داس‍ت‍ان‌ زن‍دگ‍ی‌ و ش‍ه‍ادت‌ غ‍ری‍ب‍ان‍ه‌ م‍ح‍م‍دج‍واد ت‍ن‍دگ‍وی‍ان‌)

۴٫۳ از ۳ نظر
۴٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یاس در قفس (داس‍ت‍ان‌ زن‍دگ‍ی‌ و ش‍ه‍ادت‌ غ‍ری‍ب‍ان‍ه‌ م‍ح‍م‍دج‍واد ت‍ن‍دگ‍وی‍ان‌)  نوشته  جواد کامور بخشایش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب یاس در قفس (داس‍ت‍ان‌ زن‍دگ‍ی‌ و ش‍ه‍ادت‌ غ‍ری‍ب‍ان‍ه‌ م‍ح‍م‍دج‍واد ت‍ن‍دگ‍وی‍ان‌)

«یاس در قفس (داستان زندگی و شهادت غریبانه‌ی محمدجواد تندگویان)» را جواد کامور بخشایش گرداوری کرده‌است. این کتاب یکی از مجموعه کتاب‌های دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان است که به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده‌است. این مجموعه سبک خاصی دارد که شخصیت‌ها، رویدادها و مفاهیم و اصطلاحات سیاسی و اجتماعی تأثیرگذار در انقلاب اسلامی را به روان‌ترین شکل آن به آیندگان و جوانان معرفی می‌نماید: محمدجواد تندگویان در روز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۲۹ در خانی‌آباد تهران دیده به جهان گشود. تحصیلات مقدماتی و علوم قرآنی را نزد پدر فراگرفت و سپس وارد مدرسه شد، دوره‌های ابتدایی و دبیرستان را با موفقیت پشت سر گذاشت. پس از دریافت دیپلم ریاضی و عبور از سد کنکور، به دانشکده‌ی نفت آبادان راه یافت. وی در طول دوران تحصیل در این دانشکده، فعالیت‌های سیاسی‌ـ مذهبی‌اش را گسترش داد. از جمله انجمن اسلامی آنجا را که بیشتر به صورت مخفیانه فعالیت می‌کرد، فعال‌تر کرد. پس از دریافت مدرک کارشناسی، به خدمت سربازی اعزام شد. بعد از پایان دوره‌ی آموزشی، در پالایشگاه تهران مشغول خدمت شد. در همین ایام طی مسافرتی به دانشکده‌ی آبادان، توسط ساواک دستگیر و به یک سال زندان محکوم گردید. پس از آزادی از زندان، در آبان ۱۳۵۳ و اتمام خدمت وظیفه، ابتدا در شرکت بوتان و سپس در کارخانه‌ی پارس توشیبا مشغول کار شد. تندگویان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به مدیریت کارخانه پارس توشیبا برگزیده شد امّا پس از چندی یعنی در آذر ماه ۱۳۵۸ به وزارت نفت رفت. در تیر ماه ۱۳۵۹ به سرپرستی مناطق نفت‌خیز انتخاب شد. سپس در کابینه‌ی شهید رجایی، به وزارت نفت منصوب گردید. در آبان ماه همان سال (۱۳۵۹) در طی سفری به منطقه‌ی جنوب، به اسارت نیروهای عراقی درآمد و پس از یازده سال تحمل شکنجه و آزار و اذیت، سرانجام به فوز عظیم شهادت در راه اسلام و قرآن رسید. پیکر پاکش در سال ۱۳۷۰ به وطن بازگشت و در بهشت زهرا، قطعه «۷۲ تن» به خاک سپرده شد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
|قافیه باران|
۱۳۹۸/۱۰/۰۵

آشنایی من با شهید تندگویان ، شکنجه های مخوف ایشون توسط رژیم بعث در سالهای اسارتشون بوده که بارها درموردش شنیده بودم و همیشه صرف تصورش هم یه تلخی بدی به کامم مینشونه ‌. در بخشی از کتاب میخونیم :« آفتاب

- بیشتر
کاربر ۱۳۴۳۵۷۳
۱۳۹۹/۰۸/۲۳

خیلی محکم خیلی عجیب ...

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۳۵۷-۲۵-۸
تعداد صفحات۱۱۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۳۵۷-۲۵-۸