دانلود و خرید کتاب چگونه زندگی را آسان کنیم؟ ریچارد کارلسون ترجمه محمدرضا صامتی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب چگونه زندگی را آسان کنیم؟ اثر ریچارد کارلسون

کتاب چگونه زندگی را آسان کنیم؟

معرفی کتاب چگونه زندگی را آسان کنیم؟

«بزرگترین کشف زندگی‌ام این بود که فهمیدم یک نفر می‌تواند زندگی‌اش را با تغییر نگرشش تغییر دهد.»- ویلیام جیمز «چگونه زندگی را آسان کنیم» نوشته ریچارد کارلسون(۲۰۰۶-۱۹۶۱) نویسنده آمریکایی دارای مدرک دکترای روانشناسی از دانشگاه «سی‌یرا» کالیفرنیا است. این کتاب ۱۰۰ روش برای آسان کردن زندگی مطرح می‌کند. این کتاب طی ۲ سال متمادی پرفروش‌ترین کتاب امریکا و اروپا گشته و در سال ۱۹۹۷ عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ را از آن خود کرد. کتاب مذکور یکصدویک هفته در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار داشت و در یکصد و سی و پنج کشور به چاپ رسید. همچنین به ۳۰ زبان زنده دنیا ترجمه شد که از آن میان می‌توان به زبانهای جدید و غریب لیتوانیایی، صربی، لهستانی و ایسلندی اشاره کرد. کارلسون پس از موفقیت این اثر، ۲۰ اثر دیگر را نیز به چاپ رساند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: با نقص خود آشتی کنید: مشکلاتی چون یک گنجه بهم ریخته، خراش افتادن روی خودرو، کارناقص، از دست‌دادن مقداری پول و یا مشکلاتی مربوط به دیگران که به ما ربط پیدا می‌کند همچون نوع رفتارشان، نگاهشان یا روش زندگی‌شان، همه و همه یعنی تمرکز بر روی مشکلات و این می‌تواند مستقیماً ما را از هدف آرام و مهربان بودن دور کند. با استراتژی دوم شما به سمت بهترین عملکرد رهنمود می‌شوید نه سمت پافشاری بر رفع مشکل؛ بدین معنا که همیشه یک راه بهتر وجود دارد تا از وجود ابزارهای موجود استفاده بهینه را ببرید. راه حل، جایی به سراغ شما می‌آید که بر لزوم چیزی غیر از آنچه بودن پدیده‌ها تأکید می‌ورزید. با آرامش به خود بگویید که زندگی به همان نوعی که هست، بهترین است. اگر پدیده‌ها را قضاوت نکنید، همه خوب هستند. به محض این که شروع به فراموش کردن «نیاز خود برای کمال» در همه فضاهای زندگی کنید، کمال را در خود زندگی می‌یابید.

نظرات کاربران

fateme
۱۳۹۸/۰۲/۱۴

این کتابو قبلا تا حدودی خونده بودم. خیلی ذوق کردم وقتی توی طاقچه دیدمش. خیلی کتاب جالب و تاثیرگذاریه یادمه اولین بار وقتی خوندمش که توی وضعیت ظاهرا افتضاحی افتاده بودم ومدام خودمو سرزنش میکردم. اون موقع با خوندن این کتاب

- بیشتر
هدیه
۱۳۹۹/۱۲/۱۹

عالی ومفید

bahari.@ra
۱۴۰۲/۰۸/۲۰

یاداوری چیزهای کوچکی که در لابه لای زندگی کمرنگ‌ و شاید گم شده و لازمه بیشتر بهشون توجه کنیم....

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱۰)
بانوی فقید «مادر ترزا» می‌گوید: «ما قادر به انجام کارهای بزرگ بر روی زمین نیستیم. تنها قادر به انجام کارهای کوچک اما با عشق بزرگ هستیم.
مریم
همه افرادی که آنها را می‌بینید، همگی برای آموختن چیزی به شما حضور دارند. احتمالاً آن راننده بدرفتار و یا نوجوان زننده هم در محیط پیرامونی شما وجود دارند تا به شما صبر بیاموزند. یا حتی یک خواننده جوان سبک «راک پانک» می‌تواند به شما بیاموزد که در قضاوت عجول نباشید. کار شما این است که بفهمید چه کسانی در زندگی شما تلاش دارند تا به شما بیاموزند.
مریم
همه افرادی که آنها را می‌بینید، همگی برای آموختن چیزی به شما حضور دارند. احتمالاً آن راننده بدرفتار و یا نوجوان زننده هم در محیط پیرامونی شما وجود دارند تا به شما صبر بیاموزند.
احسان رضاپور
تا حد زیادی مقیاس آرامش ذهنی ما وابسته به این است که تا چه حد قادر به زندگی کردن در لحظه هستیم.
احسان رضاپور
«بزرگترین کشف زندگی‌ام این بود که فهمیدم یک نفر می‌تواند زندگی‌اش را با تغییر نگرشش تغییر دهد.»
bahari.@ra
وقتی دیگران ببینند که شما شخص صبوری هستید که به سخنان آنها گوش می‌دهید، بیشتر به طرف شما جلب خواهند شد. در خواهید یافت که وقتی به حق و سخن دیگران احترام می‌گذارید، تا چه حد آسایش و آرامش روان دارید. ضربان قلب‌تان منظم شده و به جای جنگ با تفکر و کلامتان، از بیان آنها لذت خواهید برد. این یک راه صحیح و ساده برای تبدیل شدن به فردی دوست داشتنی و دارای آرامش است.
احسان رضاپور
پس از سالها متوجه شده‌ام که دائماً به خودم یادآوری کنم که هدف زندگی صرفاً انجام کارها نیست بلکه انجام آنها در کنار موهبت‌های زندگی و عشق به دیگران است که بی‌شک بدین طریق می‌توان به آسانی هم عشق داشت و هم کارها را به پایان رسانید. به یاد بسپارید: اگر بمیرید هم یک کار انجام نشده برای شما باقی مانده است و این را هم بدانید که یک نفر دیگر این کار را برای شما انجام می‌دهد. لحظات غنی و زیبای زندگی را صرف غصه خوردن برای چیزهایی که قابل انجام نیستند، هدر نکنید.
احسان رضاپور
وقت‌تان را فقط به جدال‌های «مهم» زندگی اختصاص دهید.
bahari.@ra
آنهایی که آرزوی شنیده شدن دیگران را درک می‌کنند، بیش از هر کس دیگر محبوب بوده و مورد احترام هستند و آن دسته هم که عادت به تصحیح رفتار دیگران دارند، بیش از دیگران منفور می‌باشند.
احسان رضاپور
نیاز به محق بودن بودن - یا نیاز به اشتباه دانستن عمل کس دیگر- افراد را دفاعی کرده و فشار اینکه از خود عکس‌العمل نشان دهند را بیشتر می‌کند. ما پیوسته انرژی بسیاری برای اینکه ثابت کنیم حق با ماست و دیگران غلط فکر می‌کنند خرج می‌کنیم. بسیاری از افراد، آگاهانه و یا ناآگاهانه باور دارند که وظیفه‌شان این است که موقعیت، اظهارات و دیدگاههای غلط دیگران را به آنها گوشزد کنند و گمان هم می‌کنند که فرد مقابلشان یا حتماً باید از آنها تشکر کند و یا دست کم چیزی بیاموزد. این کاملاً غلط است.
احسان رضاپور

حجم

۱۷۰٫۱ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها

۱۷۶ صفحه

حجم

۱۷۰٫۱ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها

۱۷۶ صفحه

قیمت:
۱۲,۰۰۰
تومان