با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آمریکایی

دانلود و خرید کتاب آمریکایی

۴٫۵ از ۱۱ نظر
۴٫۵ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آمریکایی  نوشته  هاوارد فاست  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آمریکایی

«آمریکایی» نوشته هاوارد فاست (۲۰۰۳-۱۹۱۴)، نویسنده و فعال سیاسی آمریکایی و یکی از پیشروترین و پربارترین نویسندگان قرن بیستم آمریکا است.

کتاب آمریکایی، زندگی‌نامهٔ داستانی قاضی و سیاست‌مدار آزادهٔ آمریکایی، جان پیتر آلتگلد است که ماجرای او با شورش کارگری اول ماه مه شیکاگو گره خورد. در این داستان، تلاش شخصیت اصلی و به‌همراه او عدهٔ زیادی از کارگران آمریکایی برای به‌دست‌آوردن آزادی و عدالت در شرایط سیاسی و اقتصادی و اجتماعی آمریکا در آستانهٔ قرن بیستم به تصویر کشیده شده است و مراکز آشکار و پنهان قدرت در آن کشور به روشنی تصویر گردیده است. آمریکایی داستان مرد خودساخته‌ای است که به بالاترین مدارج قضایی و سیاسی کشور دست می‌یابد، اما هنگامی که می‌کوشد در راه مردم قدم بردارد...

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

در همچون سنگ خارا سخت بود. حتی اگر در گذشته شخصیت دیگری داشت، یعنی ضعیف یا احساساتی یا با محبت یا مهربان بود، اکنون دیگر اثری از آن برجای نمانده، هیچ اثری. میان او و پسرک ترس حاکم بود. هنگامی که پسر مرتکب خطا می‌شد یا کاری می‌کرد که پدر آن را خطا می‌انگاشت، کار به تنبیه می‌کشید. برای نگارش همهٔ سختی‌ها و تلخی‌هایی که ردّ خود را در پدر برجای نهاده بودند، طوماری به درازای رودخانهٔ اُهایو لازم بود و اندکی از همهٔ آن مرارت‌ها در تنبیه‌هایش اثر می‌گذارد. پدر مشروب نمی‌نوشید، جز آبجو، اما همان‌طور که بعضی‌ها با مشروب عقده‌های خود را خالی می‌کنند، او با ابراز خشم عقده‌هایش را خالی می‌کرد و خشم در تنبیه تجلی می‌کرد.

بر دیوار آشپزخانه ستام و یراقی کهنه آویخته بودند و وقتی پدر خشمگین می‌شد به‌سوی آن می‌رفت و حالت رُخسار آفتاب سوخته و پُرچروکش، آنچه پسرک می‌بایست درک کند را به او می‌فهماند. قیافه‌ای که برای پسرک می‌گرفت ویژهٔ او بود. خشمی شدید که نشان می‌داد حساب خطای او از خطاهای دو برادر و سه خواهرش جداست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
⬛ INFINITE ⬜
۱۳۹۸/۰۴/۳۱

بیانات رهبر انقلاب در جلسه پرسش و پاسخ مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی: کتابی هست که بعید است شما آن را مطالعه کرده باشید - لابد کمتر وقت می‌کنید بخوانید - این کتاب از یک رمان‌نویس معروف امریکایی به

- بیشتر
علیرضا
۱۳۹۷/۱۰/۰۲

اینقدر. این کتابو گذاشتن. نکردن. پشت جلدش هم. بذارن. چون تمام. محتوای این کتاب. به همون سه کمله. پشن جلد هست

amir
۱۳۹۶/۰۵/۰۶

آیت‌الله خامنه‌ای: «خط قرمزی وجود دارد و از این خط قرمز، هیچ کس نباید عبور کند. نه این که ما اجازه نمی‌دهیم، در هیچ جای دنیا اجازه نمی‌دهند. در به اصطلاح دموکراتیک‌ترین کشورها هم اجازه نمی‌دهند. شما ببینید آن وقت‌ها

- بیشتر
mohamad
۱۳۹۷/۰۷/۲۸

نگاهی به آمریکای واقعی! قبله آمال و آرزوهای بعضی ها! فیلم صحبت های ایشون را توی دادگاه های آمریکا ببینید حرف هاشون شنیدنیه... البته کتاب هاشون زیر تیغ سانسور آزادترین کشور دنیا(!) ذبح شد...

Ftm B
۱۴۰۰/۰۵/۱۱

واقعی وواقعی البته خوندنش سلیقه خاصی رو می خواد. اگه به خوندن جریانات رئال علاقمند هستین. بخونین. شناخت کاملتری نسبت به جامعه سیاسی آمریکا می ده.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
- بگذار فریاد بکشند! بگذار کشور را بیدار کنند! از این موش‌های حقیر بی‌ارزش حالم به‌هم می‌خورد، این مک‌دانلدها، مارک هاناها، آرمورها، همهٔ رأی‌خرها و رأی‌فروش‌های پست. در این کشور هفتادوپنج میلیون نفر زندگی می‌کنند و آن‌ها قوی هستند، به خدا سوگند اِما، آن‌ها قوی هستند! دارم با آن‌ها صحبت می‌کنم و به من گوش خواهند کرد. اکنون صدای آن‌ها به‌جایی نمی‌رسد، این یاوه، این آشغال‌ها، این‌ها صدای آن‌ها نیست. اما می‌شود صدای آن‌ها شد. می‌شود برایشان حزبی تشکیل داد. می‌شود کاری کرد که بفهمند آراءشان مثل پتکی آمادهٔ عقب راندن این موش‌هاست.
s590hu
«نمی‌دانم آیا آن‌ها بی‌گناه‌اند یا مقصر و اهمیتی هم نمی‌دهم که بی‌گناه باشند یا نباشند. حقیقت این است که آن‌ها نامناسب، مبتذل و مغرضانه محاکمه شدند و حتی چیزی که عدالت می‌دانیم به ریشخند گرفته شد.»
کاربر ۶۸۷۷
فکر می‌کردیم که حقیقت خودش یک قدرت است. باری، اکنون بهتر می‌فهمیم. حقیقت قدرت نیست. قدرت در داستان‌ها است.
Dav00d Darigh
شگفتی رؤیاها در این است که به مردم ثابت می‌کند هیچ‌چیز بدون دگرگونی نیست
م . مصفا
فکر می‌کردیم که حقیقت خودش یک قدرت است. باری، اکنون بهتر می‌فهمیم. حقیقت قدرت نیست. قدرت در داستان‌ها است.
Dav00d Darigh
فکر می‌کردیم که حقیقت خودش یک قدرت است. باری، اکنون بهتر می‌فهمیم. حقیقت قدرت نیست. قدرت در داستان‌ها است.
Dav00d Darigh
کتاب آمریکایی، زندگی‌نامهٔ داستانی قاضی و سیاست‌مدار آزادهٔ آمریکایی، جان پیتر آلتگلد است که ماجرای او با شورش کارگری اول ماه مه شیکاگو گره خورد. در این داستان، تلاش شخصیت اصلی و به‌همراه او عدهٔ زیادی از کارگران آمریکایی برای به‌دست‌آوردن آزادی و عدالت در شرایط سیاسی و اقتصادی و اجتماعی آمریکا در آستانهٔ قرن بیستم به تصویر کشیده شده است و مراکز آشکار و پنهان قدرت در آن کشور به روشنی تصویر گردیده است.
علی شیری

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۶۲۰۹-۳-۷
تعداد صفحات۴۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۶۲۰۹-۳-۷