با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انتخاب سوم

دانلود و خرید کتاب انتخاب سوم

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انتخاب سوم  نوشته  ندا شادنظر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب انتخاب سوم

«انتخاب سوم» نوشته استیون کینگ(-۱۹۴۷)، نویسنده آمریکایی است.

انتخاب سوم، جلد دوم مجموعه داستان برج تاریک است؛ داستانی برگرفته از شعر روایی رابرت برانینگ، «رولند نجیب‌زاده قدم به برج تاریک نهاد» است.

در جلد اول این داستان، رولند، آخرین بازمانده‌ی هفت‌تیرکش‌ها، در حال سفر و جست‌و‌جوست و سرانجام مرد سیاه‌پوش را می‌یابد؛ جادوگری که مدت‌هاست تعقیبش می‌کند و ما هنوز نمی‌دانیم او کیست. مرد سیاه‌پوش به شکل مردی به نام والتر درآمده است؛ کسی که به دروغ ادعا می‌کرد مدت‌ها قبل، پیش از آنکه دنیا تغییر کند، دوست پدر رولند بوده است.

هدف رولند رسیدن به این موجود انسان‌نما نیست، بلکه او می‌خواهد به برج تاریک برسد؛ رسیدن به مرد سیاه‌پوش و آگاهی از آنچه او می‌داند، نخستین گام او در راه رسیدن به این مکان مرموز است.

رولند دقیقاً کیست؟ دنیای او پیش از‌ آنکه تغییر کند، چگونه بوده است؟ برج تاریک چیست و چرا او به دنبالش است؟ هنوز پاسخ کاملی برای این سؤالات نداریم. رولند، هفت‌تیرکش و نجیب‌زاده است و به خاطر دارد دنیایش پیش از دگرگونی، «پر از عشق و نور» بوده است و او می‌خواهد مانع تغییر دنیایش شود.

آخرین دیدار رولند و والتر، در گورستان غبارآلود پر از استخوان‌های پوسیده رخ می‌دهد. مرد سیا‌ه‌پوش با کارت‌های تاروت آینده‌ی رولند را پیش‌بینی می‌کند. این کارت‌ها مردی به نام زندانی، زنی به نام بانوی سایه‌ها و تصویر تاریکی که نشان‌دهنده‌ی مرگ است (البته مرد سیاه‌پوش به رولند می‌گوید، «مرگ برای تو نیست.») را نشان می‌دهند و تمام این پیشگویی‌ها موضوع اصلی جلد دوم داستان و گام دوم رولند در راه رسیدن به برج تاریک است.

جلد اول چگونه تمام می‌شود؟ رولند نشسته بر ساحل دریای غربی، غروب آفتاب را تماشا می‌کند. مرد سیاه‌پوش مرده و آینده‌ی هفت‌تیرکش نامعلوم است. ماجرای کتاب انتخاب سوم، از همان ساحل، کمتر از هفت‌ ساعت بعد آغاز می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Amirtbz137
۱۳۹۹/۰۴/۱۳

سلام اگه ممکنه در طاقچه بینهایت قرارش بدین لازمش دارم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۹۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۳-۲۰۵-۹
تعداد صفحات۴۹۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۳-۲۰۵-۹