دانلود و خرید کتاب اخگری در خاکستر صبا طاهر ترجمه مریم رفیعی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب اخگری در خاکستر اثر صبا طاهر

کتاب اخگری در خاکستر

نویسنده:صبا طاهر
انتشارات:ایران‌بان
امتیاز:
۴.۷از ۶ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب اخگری در خاکستر

کتاب اخگری در خاکستر نوشتهٔ صبا طاهر و ترجمهٔ مریم رفیعی است و ایران‌بان آن را منتشر کرده است. این کتاب داستانی تخیلی برای نوجوانان است.

درباره کتاب اخگری در خاکستر

کتاب اخگری در خاکستر نخستین بار در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. قهرمان این کتاب لایا نام دارد. لایا از قوانینی که در «امپراطوری نظامی» وجود دارد و همه باید آن‌ها را اجرا کنند، خسته شده است. اما صبر و تحمل او زمانی به پایان می‌رسد که نیروهای امپراطوری، برادرش را به جرم یاری‌رساندن به گروه مقاومت، به زندان می‌اندازند. لایا می‌خواهد برادرش را نجات دهد. او در این راه نقشه می‌کشد که به عنوان یک برده به آموزشگاه نیروهای امپراطوری برود و برای گروه مقاومت جاسوسی کند. اما مأموریت لایا زمانی خطرناک‌تر می‌شود که یکی از مقام‌های امپراطوری به نام اوگرز اعلام می‌کند که برای اولین بار، چهار تن از فارغ‌التحصیلان جدید آموزشگاه، برای به‌دست‌آوردن تاج و تخت پادشاهی با هم رقابت خواهند کرد.

خواندن کتاب اخگری در خاکستر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به همهٔ نوجوانان شیفتهٔ داستان‌های تخیلی پیشنهاد می‌کنیم.

کتاب‌های مشابه

اگر این رمان را دوست داشتید یا به رمان‌های فانتزی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم این عناوین را هم بخوانید: سایه‌های میان ما، آخرین قصه‌گوی زمین، دختری که ماه را نوشید و بچه‌های خاص خانه خانم پریگرین.

بخشی از کتاب اخگری در خاکستر

«سکوت سردابه‌ها وسعت شبی بدون مهتاب را دارد و به همان اندازه وهم‌آور است. منظورم این نیست که تونل‌ها خالی‌اند؛ به‌محض اینکه از دریچه وارد می‌شوم، موشی از روی پای برهنه‌ام رد می‌شود و عنکبوتی که اندازهٔ مشتم است، در فاصلهٔ چند اینچی‌ام از تاری پایین می‌آید. دستم را گاز می‌گیرم تا جیغ نکشم.

دارین رو نجات بده. مقاومت رو پیدا کن. دارین رو نجات بده. مقاومت رو پیدا کن.

گاهی این کلمات را زمزمه می‌کنم. اکثر اوقات آن‌ها را در سرم تکرار می‌کنم. باعث می‌شوند به حرکت ادامه دهم، طلسمی برای دفع ترسی که مانند خوره در ذهنم افتاده است.

واقعا مطمئن نیستم باید دنبال چه چیزی بگردم. اردوگاه؟ مخفیگاه؟ هر نشانی از حیات که ماهیت جونده ندارد؟

از آنجا که اکثر پادگان‌های امپراتوری در شرق محلهٔ دانشمندان قرار دارند، به‌سمت غرب می‌روم. حتی در این مکان دور از آسمان، می‌توانم با اطمینان به جایی که خورشید از آنجا طلوع می‌کند و به جایی که در آن غروب می‌کند اشاره کنم، به آنتیوم، پایتخت امپراتوری در شمال و ناویوم، بندر اصلی‌اش در جنوب. این حسی است که از وقتی به خاطر دارم، با من بوده است. وقتی بچه بودم و سِرا از نظرم بی‌پایان به نظر می‌رسید، همیشه قادر بودم راهم را پیدا کنم.

از آن قوت قلب می‌گیرم. حداقل دور خودم نخواهم چرخید.

نور آفتاب تا مدتی از دریچه‌های سردابه به داخل تونل‌ها می‌تابد و روشنایی کم‌سویش کف تونل می‌افتد. دست به دیوارهای پر از دخمه می‌گیرم و انزجارم از بوی گند استخوان‌های گندیده را فرو می‌خورم. اگر گشت مارشالی بیش از حد نزدیک شود، دخمه جای خوبی برای پنهان‌شدن خواهد بود. با خود می‌گویم، استخون فقط استخونه. ولی گشتی‌ها می‌کشنت.»

نظرات کاربران

شیوا
۱۴۰۲/۰۵/۲۴

به نظر من طاقچه به اشتباه این کتاب و کلا همه داستان های فانتزی رو در گروهبندی کودک و نوجوان قرار می ده. این کتاب به هیچ عنوان مناسب کودکان یا نوجوانان نیست ولی برای بزرگسالان علاقمند به داستان های

- بیشتر
Tokumei
۱۴۰۲/۰۶/۰۵

آسمان پس از توفانم بزاریننن لطفاا

farhangmk
۱۴۰۲/۰۴/۰۸

بهترین رمان فانتزی ای که تا به حال ترجمه شده

آناهی‌تا
۱۴۰۲/۰۶/۲۵

الایس و لایا. هردو ناراضی از موقعیت، هردو با هدفی غیر ممکن در سر. الایس و لایا با درد، سوگ، خشم، دوتا شخصیت اصلی کتاب هستند که زاویه دید خودشون رو دارن و برای هدفشون زنده‌اند و می‌جنگند، هر یک

- بیشتر
کاربر ۶۸۱۸۲۲۳
۱۴۰۲/۰۵/۱۵

فوق العادههههههه ترین کتاب زندگیم یه داستان خیلییییی قشنگ و فوق العاده مثل کتاب های خوب های بد بد های خوب،خردم کن،مجیستریوم انتشارات ایران بان هم ترجمه ش عالیه و هم بدون س.انس.وره ژانرش هم عاشقانه،فانتزی،اکشن و رازآلود هست🙃 به شدت پیشنهاد

- بیشتر
mostafa
۱۴۰۲/۱۱/۱۴

این جلد اول از یک چهارگانه فانتزی بزرگسالانه است با شخصیت پردازی و داستانی خوب وتا آخر کتاب از خوندنش خسته نمی شید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۴۴۷٫۶ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۰

تعداد صفحه‌ها

۴۸۰ صفحه

حجم

۴۴۷٫۶ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۰

تعداد صفحه‌ها

۴۸۰ صفحه

قیمت:
۱۴۵,۰۰۰
تومان