با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کاربرد فناوری ارتباطات و اطلاعات در تدریس

دانلود و خرید کتاب کاربرد فناوری ارتباطات و اطلاعات در تدریس

۲٫۳ از ۳ نظر
۲٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کاربرد فناوری ارتباطات و اطلاعات در تدریس  نوشته  پائول چین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب کاربرد فناوری ارتباطات و اطلاعات در تدریس

«کاربرد فناوری ارتباطات و اطلاعات در تدریس» نوشته پائول چین(-۱۹۶۸)، از مجموعه کتاب‌های آموزشی دانشگاه پیام نور در رشته برنامه‌ریزی آموزشی است. در عرضۀ آموزش اثربخش، مدرسان باید بر انواع راهبردها تسلط داشته و در استفاده از آن‌ها انعطاف‌پذیر باشند. این موضوع علاوه بر داشتن تعهد و علاقه، مستلزم داشتن دانش و مهارت‌های حرفه‌ای‌ است که کلید اصلی آموزش اثربخش ‌است. البته داشتن مهارت‌های فناورانه لزوماً به تنهایی نمی‌تواند توانایی یادگیری دانشجویان را افزایش دهد. برای ایجاد محیط‌های مناسب یادگیری به شرایط دیگری هم نیاز است تا به یادگیری دانشجویان کمک کند. این شرایط عبارت‌اند از نگرش مسئولان آموزشی و حمایت آن‌ها، تبحر مدرسان در استفاده از فناوری در یادگیری، استانداردهای محتوایی و منابع برنامه‌ریزی آموزشی، سنجش اثربخشی فناوری در یادگیری، و تأکید بر دانشجو با دید فراگیری فعال و سازنده. مدرسان اثربخش مهارت‌های فناورانۀ خود را بهبود می‌بخشند و از فناوری به نحو مناسبی در کلاس درس استفاده می‌کنند. این استفاده باید با نیازهای یادگیری دانشجویان سازگار باشد، از جمله با نیاز به کسب آمادگی در مشاغل آتی، که بسیاری از آن‌ها مستلزم مهارت‌های فناورانه و رایانه‌ای‌اند. مدرسان اثربخش می‌دانند از تخته سیاه، پاورپوینت، ویدیو، کتاب درسی، و رایانه‌ چگونه استفاده کنند و می‌توانند اثربخشی نرم‌افزارهای آموزشی و شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای را ارزیابی کنند. می‌دانند از منابع ارتباطی رایانه‌ای، مثل اینترنت، چگونه استفاده کنند و چگونه آن را به دانشجویان انتقال دهند. علاوه بر مهارت‌ها و صلاحیت‌هایی که برای مدرس اشاره شد، برای موفقیت یک دورۀ آموزشی و به ویژه دورۀ تحصیلات تکمیلی، لازم است مرکز آموزشی از لحاظ فضا، وسایل و منابع آموزشی کاملاً مجهز باشد. برای پیاده‌سازی روش‌های تدریس فعال، به کلاس‌هایی با اندازۀ مطلوب، دارای صندلی‌های متحرک، و مجهز به رایانه و تلویزیون و ویدیو نیاز داریم. در طراحی و انجام تکالیف پژوهش‌محور مرکز آموزشی می‌بایست از کتابخانۀ سنتی و دیجیتالی مناسب، و سایت اینترنتی با سرعت بالا، و رایانه به تعداد کافی برخوردار باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
شیرین
۱۳۹۹/۱۲/۲۴

اگر صفحات عینا مثل کتاب باشد بهتر است برای کارهای دانشگاه نیاز به شماره صفحات کتاب داریم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
استاد روبه‌روی دانشجویان می‌ایستد و به طور غیررسمی ‌با آنان صحبت می‌کند. به دلیل اینکه استاد می‌تواند افکار و اندیشه‌های خود را روی تخته سیاه بنویسد، همچنین در مورد محتوا صحبت کند، جریان انتقال اطلاعات به روشی پویا انجام می‌شود. به همین نسبت، دانشجویان می‌توانند سؤالات خود را از مدرس بپرسند و پاسخ و بازخورد درجا بگیرند.
کاربر ۳۰۵۵۸۳۳

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۵۲۰-۶
تعداد صفحات۱۹۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۵۲۰-۶