نیمهٔ تاریک وجود: توان، خلاقیت، استعداد و رؤیاهای خود را بازیابید
۴٫۴از ۹۹ نظر

دانلود کتاب نیمهٔ تاریک وجود: توان، خلاقیت، استعداد و رؤیاهای خود را بازیابید

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۴از ۹۹ نظر
۴٫۴از ۹۹ نظر
۴٫۴از ۹۹ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نیمهٔ تاریک وجود: توان، خلاقیت، استعداد و رؤیاهای خود را بازیابید

کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد به ما کمک می‌کند آن بخش از افکار و احساساتمان که از چشم دیگران همیشه مخفی کرده‌ایم پیدا کنیم، آن‌ها را بپذیریم و از این راه به آرامش مورد نیاز برای رسیدن به اهدافمان دست پیدا کنیم. 

درباره کتاب نیمه تاریک وجود 

«نیمۀ تاریک وجود» از بخشی از وجود شما سخن می‌گوید که به روی آن چشم بسته و نادیده‌اش گرفته‌اید؛ بخشی از خود شما که بدون پذیرش آن هیچگاه کامل نخواهید شد و به یکپارچگی دست نخواهید یافت. دبی فورد در این اثر به شما یادآور می‌شود که هر یک از ویژگی‌های انسانی همچون موهبتی خداداد هستند که کاربرد و نقشی خاص در ابراز خویشتن حقیقی ما دارند. از این رو تقسیم‌بندی آن‌ها به خوب و بد از دیدگاه تنگ و بستۀ ما سرچشمه می‌گیرد و تنها به محدودیتمان در هماهنگی با جریان سرشار و پرتکاپوی هستی می‌انجامد. او با شرح نمونه‌هایی زنده، شفاف و تکان‌دهنده از تجارب خود و مراجعه‌کنندگانش، چشم‌ها را به بی‌کرانگی وجود انسانی می‌گشاید و اثبات می‌کند که همان بخش‌های مطرود وجودمان گنج‌هایی مدفون در تاریکی هستند که چنان چه آن‌ها را بجوییم و بیابیم، می‌توانیم از دایرۀ سرگشتگی تکرار شکست‌ها، ناامیدی‌ها و درجا زدن‌ها در زندگی خود فراتر رویم و آن گونه که شایسته هستیم، زندگی کنیم. این کتاب، چگونگی قرار گرفتن در جایگاه دیگران و نرمش‌پذیری در برابر رفتارها و واکنش‌های آن‌ها را در وضعیت‌های گوناگون به ما می‌آموزد؛ به گونه‌ای که درک کنیم و بدانیم شاید اگر ما به جای آن‌ها بودیم، در شرایطی یکسان، برخوردی همسان داشتیم. تمرین‌ها و پرسش‌های پایانی هر فصل به درستی نشانگر آن است که آموزه‌های صرف نمی‌تواند موجب دگرگونی بنیادین در رفتارهای عادتی ما باشد و با اجرای دقیق آن‌هاست که می‌توان در قفل‌شدۀ نهانخانۀ درون را گشود و مواهب نهفتۀ آن را در آغوش گرفت و در زندگی خود جاری کرد.

درباره دبی فورد ؛ نویسنده کتاب نیمه تاریک وجود 

دبی فورد در رشته روانشناسی از دانشگاه جان اف کندی فارغ‌التحصیل شد و از آن پس در زمینه روانشناسی و معنویت فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داد و سعی کرد دیگران را از این زمینه آگاه کند. 

دبی فورد در کتاب نیمه تاریک وجود راهکارهای روانشناسی مدرن را همراه با راهکارهای معنوی کرد و این مجموعه را در سال ۱۹۹۸ منتشر کرد. 

درباره ترجمه کتاب نیمه تاریک وجود 

کتاب نیمه تاریک وجود با توجه به استقبال گسترده‌ای که از آن در کشورهای دیگر شد، در ایران هم به نسبت با سرعت زیادی ترجمه شد و در دسترس فارسی زبانان قرار گرفت. پس از آن هم به مرور نشرهای مختلف ترجمه‌های مختلفی از این کتاب را ارائه کردند. از جمله نشرهایی که این کتاب را ترجمه کردند می‌توان به نشر حمیدا، انتشارات نسل نو اندیش و انتشارات کلک آزادگان اشاره کرد. 

جملاتی از کتاب نیمه تاریک وجود 

- دعا بدون‌ حرکت‌، دعا نیست‌، بلکه‌ خیالبافی‌ست‌. اگر ما به‌ خودمان‌ کمک‌ نکنیم‌، خدا چه‌ می‌تواند بکند؟

- اگر بر رفتار ناپسند کسی‌ متمرکز می‌شوید، به‌ این‌ دلیل‌ است‌ که‌ خودتان‌ همان‌ ویژگی‌ را دارید.

- یکی‌ از عمده‌ترین‌ مشکلات‌ عصر اطلاعات‌، بیماری‌ «من‌ می‌دانم‌» است‌. بیش‌تر اوقات‌ همین‌ دانستن‌، مانع‌ از تجربه‌ و درک‌ درون‌ می‌شود.

- یونگ‌ می‌گوید: «من‌ ترجیح‌ می‌دهم‌ کامل‌ باشم‌ تا خوب‌!»

- بسیاری‌ از مردم‌ از ترس‌ آن‌ که‌ مبادا به‌ هدف‌ زندگی‌ خود نرسند، آن‌ را انکار می‌کنند.

- دیوانگی‌ را به‌ این‌ صورت‌ معنی‌ می‌کنند: «تکرار یک‌ عمل‌ با امید دستیابی‌ به‌ نتایج‌ متفاوت‌.»

- اگر به‌ دنبال‌ بهبود روابطتان‌ هستید، باید بدانید که‌ انتظار یاری‌ از طرف‌ دیگر ارتباط‌، بیهوده‌ است‌. بهبود باید از شما نشأت‌ گیرد

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۷)
Hana
۱۳۹۹/۰۷/۲۴

در یک کلمه اگه بخوام این کتاب و توصیف کنم ، می تونم بگم : فوق العاده بود. هر کسی این کتاب و نخونه یه طبقه عقبه😁 واقعا قشنگ و کاربردی بود.

hana79
۱۳۹۹/۰۶/۲۶

بسیار کتاب خوبی بود از دستش ندین

lida
۱۳۹۹/۰۶/۱۲

این کتاب انقدر زیبا و کاربردی بود که آرزو میکردم ایکاش بعنوان یکی از کتب درسی مدرسه یا دانشگاه جای می‌گرفت

🌵🍁 Cactus
۱۳۹۹/۰۶/۱۲

قبل از هرچیز بابت خوندن این کتاب خدارو شکر می کنم و به شمایی که قصد داری کتاب رو بخونی تبریک می گم. این کتاب، کتابی کامل و بی نظیره. به طوری که اگر اثر مرکب بهترین کتاب موفقیت باشه، این

- بیشتر
فاطمه
۱۳۹۹/۰۶/۰۹

فوق العادست، بسیار تاثیر گذار است به شرط آنکه به توصیه هایش عمل کنید.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۵۱)
آنچه‌ را که‌ دوست‌ دارید دیگری‌ برایتان‌ انجام‌ دهد، خودتان‌ برای‌ خود انجام‌ دهید.
مـَه‌سـا
دعا بدون‌ حرکت‌، دعا نیست‌، بلکه‌ خیالبافی‌ست‌. اگر ما به‌ خودمان‌ کمک‌ نکنیم‌، خدا چه‌ می‌تواند بکند؟
مـَه‌سـا
ما از خودمان‌ می‌ترسیم‌، از تمامی‌ افکار و احساساتی‌ که‌ سرکوب‌ کرده‌ایم‌، می‌ترسیم‌! برخی‌ از ما چنان‌ با این‌ افکار و احساسات‌ ناآشنا هستیم‌ که‌ فقط‌ زمانی‌ متوجه‌ آن‌ها می‌شویم‌ که‌ آن‌ها را به‌ دیگران‌ نسبت‌ دهیم‌.
مـَه‌سـا
اگر بر رفتار ناپسند کسی‌ متمرکز می‌شوید، به‌ این‌ دلیل‌ است‌ که‌ خودتان‌ همان‌ ویژگی‌ را دارید.
Forest ♂️
یکی‌ از عمده‌ترین‌ مشکلات‌ عصر اطلاعات‌، بیماری‌ «من‌ می‌دانم‌» است‌. بیش‌تر اوقات‌ همین‌ دانستن‌، مانع‌ از تجربه‌ و درک‌ درون‌ می‌شود.
....
یونگ‌ می‌گوید: «من‌ ترجیح‌ می‌دهم‌ کامل‌ باشم‌ تا خوب‌!»
مـَه‌سـا
بسیاری‌ از ما می‌ترسیم‌ به‌ درون‌ خود بنگریم‌ و این‌ ترس‌، ما را وادار کرده‌ است‌ چنان‌ دیوارهای‌ قطوری‌ بنا کنیم‌ که‌ دیگر به‌ یاد نمی‌آوریم‌، در اصل‌ چه‌ کسی‌ هستیم‌.
آرام
روزی‌ حکیمی‌ با ملانصرالدین‌ قراری‌ داشت‌ تا با هم‌ به‌ مناظره‌ بنشینند. هنگامی‌ که‌ حکیم‌ به‌ خانۀ‌ ملا رسید، او را در خانه‌ نیافت‌ و بسیار خشمگین‌ شد. تکه‌ گچی‌ برداشت‌ و بر در خانۀ‌ ملا نوشت‌: «نادانِ ابله‌!» ملانصرالدین‌ به‌ خانه‌ آمد و این‌ نوشته‌ را دید و باشتاب‌ به‌ منزل‌ حکیم‌ رفت‌ و به‌ او گفت‌: «قرارمان‌ را فراموش‌ کرده‌ بودم‌، مرا ببخشید. تا به‌ منزل‌ آمدم‌ و اسم‌ شما را بر درِ منزل‌ مشاهده‌ کردم‌، به‌ یاد قرارمان‌ افتادم‌.»
مـَه‌سـا
بسیاری‌ از مردم‌ از ترس‌ آن‌ که‌ مبادا به‌ هدف‌ زندگی‌ خود نرسند، آن‌ را انکار می‌کنند.
Forest ♂️
از آنجا که‌ واژۀ «احمق‌» برای‌ او بسیار سنگین‌ بود، گفتم‌ که‌ شاید این‌ حساسیت‌ او نشانۀ مسأله‌ای‌ باشد.
Forest ♂️

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸۹۶۴۷۹۷۴۰۴۲
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸۹۶۴۷۹۷۴۰۴۲